پرداخت هزینه های آزمون PTE

واحد «آزمون‌های زبان پیرسون» (PTE) بخشی از گروه پیرسون پی ال سی است که وظیفه آن ارزیابی و نمره‌دهی به استفاده از زبان انگلیسی توسط غیرانگلیسی زبانان می‌باشد. این آزمون‌ها شامل PTE آکادمیک، PTE عمومی (که قبلاً آزمون‌‌های انگلیسی لندن نامیده می‌شد) و PTE زبان آموزان جوان هستند. آزمون‌های PTE، که آزمون‌های مبتنی بر سناریو هستند، توسط سازمان QCA تأیید شده و با همکاری ادکسل (Edexcel) که بزرگترین هماهنگ کننده آزمون‌ها در جهان است برگزار می‌شوند.

آزمون PTE آکادمیک شامل چه بخش‌هایی است؟

مکالمه و نوشتاری (Speaking & Writing)

77 تا 93 دقیقه زمان می‌برد و شامل معرفی شخصی، بخش قرائت با صدای بلند (Read Aloud)، تکرار جمله، توصیف یک تصویر، بازگویی یک سخنرانی، پاسخ به سؤالات کوتاه، خلاصه‌سازی یک متن کتبی (10 دقیقه) و یک انشاء (20 دقیقه) است.

خواندن (Reading)

بین 32 تا 41 دقیقه وقت می‌برد و شامل خواندن و نوشتن (پر کردن جاهای خالی)، پرسش‌های چهار جوابی (انتخاب چند جواب)، مرتب کردن جملات یک پاراگراف، سؤالات چهار جوابی (انتخاب یک جواب) است. همچنین، یک زمان استراحت 10 دقیقه‌ای اختیاری هم در نظر گرفته شده است.

شنیداری (Listening)

حدود 45 تا 57 دقیقه زمان می‌برد و شامل خلاصه‌سازی متن گفتاری، چهار جوابی (انتخاب چند جواب)، پر کردن جاهای خالی، علامت زدن چکیده صحیح، چهارجوابی (انتخاب یک جواب)، انتخاب کلمات جاافتاده، علامت زدن کلمات اشتباه و نوشتن دیکته است.

همه کسانی که در PTE آکادمیک شرکت می‌کنند باید هزینه ثبت نام آن را بپردازند که معادل 300 دلار کانادا است. دانشجویانی که قصد دارند در ترکیه در این آزمون شرکت کنند می‌بایست 1850 لیر ترکیه بپردازند. این مبلغ برای آزمون PTE آکادمیک و آزمون آنلاین PTE آکادمیک است. به علاوه، هزینه آزمون تنها زمانی به این اندازه است که داوطلب صندلی آزمون خود را حداقل 14 روز قبل از تاریخ آزمون رزرو کرده باشد.

ثبت نام PTE

پروسه ثبت نام PTE به شرح زیر است:

1- به وب سایت Pearson (پیرسون) بروید

به وب سایت Pearson (پیرسون) بروید

آزمون PTE توسط Pearson plc برگزار می‌شود که یک شرکت انتشاراتی و آموزشی انگلیسی است که دفتر اصلی آن در لندن قرار دارد. برای ثبت نام PTE باید به وب سایت رسمی Pearson مراجعه کنید. در این وب سایت می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد شرکت پیرسون، شرکای آن و همچنین آزمون PTE پیدا کنید. برای شروع ثبت نام در نوار بالایی صفحه اصلی وب سایت، روی دکمه «Book a Test» کلیک کنید.

2- آزمونتان را انتخاب کنید

آزمونتان را انتخاب کنید

وقتی که روی «Book a Test» کلیک کردید، از شما خواسته می‌شود تا آزمون‌ مورد نظرتان را انتخاب کنید. برخی آزمون‌ها فقط برای دارندگان ویزای انگلیس و مهاجران آن موجود هستند. البته، هر کسی می‌تواند در آزمون PTE آکادمیک شرکت کند. بعد از انتخاب آزمون مورد نظرتان باید یک مرکز آزمون پیدا کنید.

3- به دنبال یک مرکز آزمون بگردید

به دنبال یک مرکز آزمون بگردید

در اینجا می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود مراکز مختلف را چک کنید و ببینید که کدام یک برای شما جا دارد. همچنین می‌توانید مراکز آزمون را بر اساس شهر یا کشور جستجو کنید. البته، از آنجایی که PTE در ترکیه نیز برگزار می‌شود ایرانی‌ها می‌توانند این کشور یا هر شهر به خصوصی را که مایل‌اند انتخاب کنند. هم در آنکارا و هم در استانبول چند مرکز آزمون وجود دارد که می‌توانید هر کدام را که مایل بودید انتخاب کنید.

4- مرکز آزمون و همچنین تاریخ و زمان آزمون را انتخاب کنید

مرکز آزمون و همچنین تاریخ و زمان آزمون را انتخاب کنید

بعد از اینکه کشور و شهر محل آزمون را پیدا کردید می‌توانید مرکز آزمون، تاریخ آزمون و زمان آن را انتخاب کنید. شما می‌توانید پیشاپیش مراکز آزمون مختلف را جستجو کرده و بهترین مرکز را پیدا کنید. مرکز آزمونی را انتخاب کنید که از همه به هتل یا منزلتان نزدیکتر است تا در روز آزمون برای رفتن به محل آزمون با مشکل مواجه نشوید. همچنین، تاریخی که مناسب شرایطتان است را برای آزمون انتخاب کنید. اگر آماده هستید می‌توانید اولین تاریخی که جای خالی دارد را انتخاب کنید. در غیر این صورت، سعی کنید تاریخ آزمون را طوری انتخاب کنید که زمان کافی برای مطالعه و آماده شدن را داشته باشید. به یاد داشته باشید که ممکن است همه مراکز در آن روزی که مورد نظرتان است جای خالی نداشته باشند. در اینجا همچنین می‌توانید زمان آزمون را انتخاب کنید. ما اکیداً توصیه می‌کنیم که نوبت‌های صبح را انتخاب کنید، چراکه در این زمان مغز آمادگی بیشتری دارد.

5- اطلاعات نوبت آزمونتان را بازبینی کنید

اطلاعات نوبت آزمونتان را بازبینی کنید

بعد از اینکه گزینه‌های مورد نظرتان را انتخاب کردید می‌توانید اطلاعاتتان را، قبل از رفتن به مراحل بعدی، چک کنید. اطلاعات را به دقت مطالعه کنید. بعد از تأیید اطلاعات، روی دکمه پایین صفحه کلیک کنید تا یک پروفایل برایتان ایجاد شود.

6- روی وب سایت Pearson یک حساب کاربری ایجاد کنید

روی وب سایت Pearson یک حساب کاربری ایجاد کنید

بعد از اینکه اطلاعات مربوط به نوبت آزمونتان را تأیید کردید به یک صفحه ثبت نام هدایت می‌شوید که در آنجا می‌توانید یک پروفایل برای خودتان ایجاد کنید. در اینجا باید فرم مربوطه را پر کنید و رمز عبوری انتخاب کنید که ایمن بوده و در عین حال بتوانید آن را به راحتی به یاد بیاورید. همچنین، حتماً دقت کنید که آدرس ایمیلتان را درست تایپ کنید و نامتان را نیز به همان شکلی که در گذرنامه‌تان هست وارد کنید. به یادآوری مهمی که در بالای صفحه نمایش داده می‌شود به خوبی توجه کنید. به علاوه، از شما خواسته می‌شود که آدرس و شماره تلفنتان را نیز وارد کنید. شماره تلفنتان را دوباره چک کنید، چراکه بعدها نمی‌توانید آن را عوض کنید. بعد از اینکه فرم را به طور کامل پر کردید کلید «Create account & continue booking» که در پایین صفحه قرار دارد فعال می‌شود و شما می‌توانید به مرحله بعدی ثبت نامتان بروید.

روی وب سایت Pearson یک حساب کاربری ایجاد کنید

7- به سؤالات مربوط به رزرو نوبت آزمون پاسخ بدهید

به سؤالات مربوط به رزرو نوبت آزمون پاسخ بدهید

بعد از این که در وب سایت Pearson یک پروفایل ساختید، از شما سؤالاتی برای رزرو نوبت آزمون پرسیده می‌شود. تک تک سؤالات را به دقت و به طور کامل مطالعه کنید. عجله نکنید چون در اینجا محدودیت زمانی ندارید. به علاوه، باید با اینکه اطلاعاتتان را در اختیار سایت Pearson قرار می‌دهید نیز موافقت کنید.

8- با شرایط و مقررات PTE موافقت کنید

با شرایط و مقررات PTE موافقت کنید

قبل از پرداخت هزینه آزمون PTE می‌بایست با شرایط و مقررات PTE موافقت کنید. شرایط و مقررات را مطالعه کنید چراکه به شما کمک می‌کنند تا با PTE و گروه Pearson آشنا شوید. البته، اعضای تیم ما در یونی فی کاملاً با شرایط و مقررات PTE آشنا هستند پس از اگر هر سؤالی داشتید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

9- صورتحسابتان را چک کنید

صورتحسابتان را چک کنید

در پایان، می‌توانید صورتحسابتان را چک کرده و خلاصه پرداختتان را بینید. به علاوه، از همین جا می‌توانید اطلاعات نوبت آزمونتان را ویرایش کنید. مطمئن شوید که اطلاعات مربوط به نوبت آزمونتان همگی صحیح هستند و در صورت نیاز تغییرات لازم را در آن‌ها ایجاد کنید. با کلیک بروی کلید «proceed to checkout» به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد.

10- هزینه آزمون PTE را بپردازید

هزینه آزمون PTE را بپردازید

مرحله آخر، شامل پرداخت هزینه PTE با استفاده از یک کارت اعتباری است. وب سایت Pearson فقط کارت‌های اعتباری شرکت‌های اصلی از جمله ویزاکارت و مسترکارت را قبول می‌کند. در اینجا، برای نهایی کردن نوبت آزمونتان می‌بایست اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید. اما از آنجایی که در ایران هیچگونه سیستم اعتباری وجود ندارد و سیستم بانکی کشور نیز از بقیه دنیا جدا است، داوطلبان ایرانی نمی‌توانند با کارت اعتباری، پرداخت آزمون PTE را انجام بدهند. همچنین، از آنجایی که حساب‌های بانکی در ایران بین‌المللی نیستند، دبیت کارت‌های داخلی ایران هم برای این کار جواب نمی‌دهند. البته، شما می‌توانید با استفاده از سرویس پرداخت کارت اعتباری ما در یونی فی ثبت نام آزمون PTE را انجام بدهید.

پرداخت هزینه PTE با یونی فی

تیم ما در یونی فی یک روش کاملاً عملی ابداع کرده که شما می‌توانید با استفاده از آن هزینه PTE خود را بپردازید. پلتفرم ما، بر خلاف بسیاری دیگر از پلتفرم‌ها، طیف گسترده‌ای از خدمات، از جمله پرداخت هزینه آزمون PTE و نهایی کردن پروسه ایجاد پروفایل شما، را ارائه می‌دهد.

یونی فی یک شرکت مجاز کانادایی است که در زمینه گزینه‌های مختلف پرداخت تخصص دارد. یونی فی در ایران یک نام شناخته شده و درگاهی مطمئن برای پاسخگویی به تمام نیازهای پرداختی شما است.

وب‌سایت Pearson فقط کارت‌های اعتباری شرکت‌های بزرگ را می‌پذیرد. کارت‌های اعتباری مورد قبول Pearson عبارتند از:

  • ویزا
  • مستر کارت
  • امریکن اکسپرس

اما از آنجایی که استفاده از این روش پرداخت برای ایرانی‌ها امکان‌پذیر نیست، یونی فی به دانشجویان کمک می‌کند تا بدون دردسر یا هرگونه مشکلی آزمون‌های خود را رزرو کنند. بنابراین، دیگر نیازی نیست خودتان را نگران پیچیدگی‌های استفاده از کارت‌های اعتباری کنید و کافی است همه چیز را به تیم ما در یونی فی بسپارید و خودتان فقط روی مطالعه برای آزمون PTE تمرکز کنید.

با وجود یونی فی، با ثبت نام PTE تنها به اندازه یک تراکنش ساده فاصله دارید. شما می‌توانید هزینه ثبت نام PTE را با استفاده از نرم افزار موبایل بانک خودتان و به ریال پرداخت کنید. درست بعد از پرداخت شما، تیم ما پروسه ثبت نامتان برای آزمون PTE را آغاز می‌کند.

در عین حال، شما می‌توانید با خرید یک کارت پیش پرداخت یا هدیه‌ی ویزا یا مستر کارت پروسه ثبت نام را انجام بدهید. شما می‌توانید یک کارت هدیه بخرید، از آن برای پرداخت هزینه ثبت نام PTE استفاده کنید بعد از اتمام اعتبارش، آن را دور بیندازید یا اینکه یک کار پیش پرداخت قابل شارژ تهیه کنید و چندین بار از آن بروی پلتفرم‌های بیشماری استفاده کنید.

اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان در آزمون PTE تقلب کرد؟

خیر، نمی‌توان. امکان تقلب در آزمون PTE وجود ندارد چراکه حین برگزاری این آزمون پروتکل‌های امنیتی سختگیرانه‌ای اجرا می‌شود. از جمله، کنترل دقیق اوراق هویتی، اسکن بیومتریک ورید کف دست و امضای صوتی.

آیا می‌توان در طول آزمون PTE ساعت مچی به دست داشت؟

داوطلبین PTE حتی اجازه ندارند ساعت‌های مچی آنالوگشان را با خود به سالن امتحان ببرند.

تا چند بار می‌توان در آزمون PTE شرکت کرد؟

در مورد تعداد دفعاتی که یک داوطلب می‌تواند در آزمون PTE شرکت کند هیچ محدودیتی وضع نشده است. تنها شرطی که برای شرکت مجدد در آزمون PTE وجود دارد این است که داوطلب بعد از یک بار شرکت در آزمون می‌بایست 5 روز صبر کند تا بتواند در آزمون بعدی شرکت کند.

کدام بخش از PTE سخت است؟

در بین سه بخش در بین سه بخش PTE، بخش خواندن پیچیده‌ترین بخش آزمون محسوب می‌شود.

آیا PTE از آیلتس سخت‌تر است؟

خیر. آیلتس و PTE از لحاظ دشواری در یک سطح هستند و هیچ یک از آن‌ها ساده‌تر از دیگری نیست.

آیا می‌توانم با خودم آب به محل آزمون ببرم؟

از آنجایی که در مرکز آزمون آب در اختیار داوطلبین قرار داده می‌شود، داوطلبین حق ندارند با خودشان آب به مرکز آزمون ببرند

ارتباط با ما