خرید مستر کارت MASTER CARD فیزیکی و مجازی

کارت اعتباری، محصول مالی ارزشمند و آسایش بخشی است که می‌توان از آن برای خریدهای روزمره مثل خرید بنزین، خوار و بار و سایر کالاها و خدمات استفاده کرد. این کارت همچنین منبع پول خیلی خوبی برای خرید اقلام بزرگ مثل تلویزیون، بسته‌های مسافرتی و جواهرات است چراکه همیشه پول خرید چنین اقلامی را دم دست نداریم. به علاوه، کارت‌های اعتباری، وقتی که به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند ابزار کاملاً مناسبی برای گرفتن جوایز، سفر کردن، پرداخت هزینه‌های اضطراری یا پیش‌بینی نشده و اعتبارسازی باشند.

مستر کارت چیست؟

مستر کارت، بعد از ویزا (Visa)، دومین شبکه بزرگ پرداخت در صنعت پرداخت جهانی است. مستر کارت، کارت‌های پرداخت شبکه‌ای خود را با همکاری تعداد زیادی از مؤسسات مالی سراسر دنیا ارائه می‌دهد. معمولاً در تراکنش‌هایی که مستر کارت مدیریت می‌کند، دارنده حساب مستر کارت و یک تاجر (فروشنده کالا) و همچنین مؤسسات مالی مربوطه حضور دارند. مستر کارت برای تسهیل این تراکنش‌ها از یک شبکه اختصاصی پرداخت جهانی، که در حقیقت شبکه اصلی این شرکت است، استفاده می‌کند. به طور کلی، پرداخت‌های مستر کارت را می‌توان از طریق کارت‌های اعتباری، دبیت کارت‌ها یا کارت‌های پیش پرداخت انجام داد. مستر کارت‌ها توسط بانک‌های عضو این شبکه صادر شده و همگی دارای لوگوی شرکت مستر کارت هستند. به علاوه، این کارت‌ها حلقه‌های باز (open loops) محسوب می‌شوند، این یعنی اینکه که از آن‌ها می‌توان در هر جایی که مستر کارت را می‌پذیرند استفاده کرد.

قابلیت های مسترکارت

همانطور که گفته شد، کارت‌های اعتباری می‌توانند در موقع سفر نیز بسیار مفید باشند. برای مثال، برخی از شرکت‌های اجاره خودرو و هتل‌های بزرگ، برای اجاره دادن خودرو یا اتاق‌های خود تا حد زیادی به کارت‌های اعتباری و دبیت کارت وابسته هستند؛ چراکه رزرو خدمات مختلف با این کارت‌ها بسیار راحت و ایمن است. همچنین، برخی از کارت‌های اعتباری نیز دارای گزینه‌های هشدار کلاهبرداری یا سوءاستفاده (fraud alert) هستند که در صورت دزدیده شدن کارت یا اطلاعات آن در طول سفر، ایمنی حساب بانکی دارنده کارت را تأمین می‌کنند. با فعال کردن چنین قابلیتی، هنگامی که یک فعالیت مشکوک به کلاهبرداری از طریق کارت انجام شود، از طریق تماس تلفنی، ایمیل یا پیامک یک هشدار برای صاحب کارت ارسال می‌شود که در این صورت او می‌تواند تراکنش را متوقف کند. یکی از محبوب‌ترین برندهای کارت اعتباری که چنین خدماتی را ارائه می‌دهد مستر کارت (Master Card) است.

مستر کارت چقدر امنیت دارد؟

مستر کارت چقدر امنیت دارد؟

شرکت مستر کارت، به خوبی می‌داند که ایمنی و امنیت، اولویت‌های اصلی مشتریان، دارندگان کارت، تجار و شرک‌های این شرکت هستند و به همین خاطر پیوسته در حال پیدا کردن راه‌های جدیدتر و بهتری برای حفظ امنیت پرداخت‌ها (چه در مستر کارت فیزیکی و چه در شکل مجازی آن) است. با پیشرفت تکنولوژی، وسایل پرداخت و به تبع آن روش‌های پرداخت تغییر می‌کنند، و مستر کارت نیز به طور مداوم در حال نوآوری است تا امنیت میلیاردها پرداخت را در هر زمان و مکانی حفظ کند. هدف این شرکت ساخت دنیایی بدون نیاز به پول نقد است؛ جایی که در آن از هر پرداخت و هر وسیله پرداختی به خوبی محافظت می‌شود. برخی از لایه‌های امنیتی مستر کارت عبارتند از:

احراز هویت مستر کارت

خرید با هر نوع دستگاه موبایلی و از هر طریقی (آنلاین یا با نرم افزار) که انجام شود، قابلیت احراز هویت می‌تواند امنیت و ایمنی تراکنش را به یک اندازه بالا ببرد. این قابلیت، با حذف دردسر استفاده از رمز عبور، احراز هویت را ساده کرده، اما در عین حال با اضافه کردن یک لایه امنیتی از خریدهای شما بیشتر محافظت می‌کند.

MDES

سرویس توانمندسازی دیجیتال مستر کارت (MDES)، به تجار امکان می‌دهد تا اطلاعات کارت مشتریان خود را به شکل توکن (که اساساً یک فایل رمزنگاری شده است) ذخیره کرده و با استفاده از همین توکن امنیت تراکنش‌ها را بالا ببرند.

توکن سازی (Tokenisation)

وقتی که شماره 16 رقمی کارتتان را برای انجام یک تراکنش آنلاین وارد می‌کنید، اطلاعات شما از کانال‌های دیجیتال مختلفی عبور می‌کند. در این حالت، دیگران می‌توانند اطلاعات شما رهگیری و شناسایی کنند، که معمولاً همین مسئله به افراد کلاهبردار می‌کند تا بتوانند بدون اجازه از کارت شما خرید انجام بدهند. برای حل این مشکل از توکن سازی استفاده شده است. در روش توکن سازی اطلاعات حساس خریدها به یک توکن انحصاری برای یک کیف پول یا یک تاجر تبدیل می‌شوند، به این معنی که دیگر کسی نمی‌تواند از کارت شما کپی ساخته یا از آن سوءاستفاده کند.

محافظت با مسئولیت صفر (Zero Liability protection)

قابلیت «محافظت با مسئولیت صفر» باعث می‌شود که بانک یا مؤسسه مالی صادر کننده مستر کارت شما را در قبال تراکنش‌هایی که بدون اجازه شما از کارتتان صورت می‌گیرند مسئول نداند. این قابلیت تراکنش‌های حضوری، تلفنی یا آنلاین را پوشش می‌دهد. البته، استفاده از این نوع محافظت شرایط، محدودیت و استثنائات خاص خود را دارد.

انواع مختلف مستر کارت

انواع مسترکارت

مستر کارت چند محصول مختلف دارد که مشتریان می‌توانند از طریق بانک‌ها آن‌ها را تهیه کنند. برخی از محصولات مستر کارت عبارتند از:

کارت اعتباری مستر کارت

کارت اعتباری مستر کارت

بانک‌های صادرکننده کارت اعتباری، به مشتریانی که از محصولات اعتباری مستر کارت استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهند تا خرید خود را در زمان دلخواه انجام داده و پول آن را بعداً پرداخت کنند. همچنین، یکی از مزایای مستر کارت این است که به بانک‌های صادرکننده اجازه می‌دهد تا کارت‌های اعتباری را برای بخش‌های خاصی از مشتریان خود سفارشی کنند. مهمترین مؤسسات مالی صادرکننده‌ی کارت اعتباری که کارت‌های اعتباری مستر کارت را ارائه می‌دهند عبارتند از کاپیتال وان (Capital One)، چِیس (Chase) و سیتی (Citi).

اما متأسفانه، به دلیل در دسترس نبودن سیستم‌های اعتباری در ایران و همچنین جدا بودن کشور از سیستم‌های بانکی، مستر کارت برای ایرانی‌ها کارت اعتباری صادر نمی‌کند. همچنین، از آنجایی که ما ایرانی‌ها حساب بانکی بین‌المللی نداریم، سفارش مستر کارت اعتباری نیز برای ما امکان‌پذیر نیست.

دبیت کارت مستر کارت

دبیت کارت مستر کارت

دبیت کارت‌های مستر کارت به کاربران این کارت‌ها اجازه می‌دهند تا به موجودی حساب‌های بانکی خود دسترسی داشته باشند. برخی برنامه‌ها به دارندگان این کارت‌ها اجازه می‌دهند تا خرید خود را انجام داده و از شعب بانک‌ها، دستگاه‌های خودپرداز یا محلی که از آن خرید کرده‌اند پول نقد پس بگیرند.

اما همانطور که گفته شد، به دلیل تحریم مالی متعدد اعمال شده علیه ایران، تهیه مستر کارت یا استفاده از هرگونه خدمات آن، به طور مستقیم برای ایرانی‌ها مقدور نمی‌باشد.

کارت‌های پیش‌پرداخت مستر کارت

کارت‌های پیش‌پرداخت مستر کارت

دارندگان کارت‌های پیش پرداخت می‌توانند بدون حساب بانکی یا سوابق اعتباری، پول خریدهای خود را پیشاپیش پرداخت کنند. برنامه پیش پرداخت مستر کارت به کسب و کارها و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا کارت‌هایی با کاربردهای مختلفی مثل پرداخت قبوض، پرداخت‌های شخص به شخص، دریافت حقوق، دسترسی به حساب‌های پس‌انداز درمانی یا حتی دریافت حقوق و مزایای بیکاری یا پرداخت‌های تأمین اجتماعی، را ارائه بدهند.

از آنجایی که کارت‌های پیش پرداخت و هدیه‌ی مستر کارت به حساب‌های پس‌انداز یا اعتباری متصل نیستند، ایرانی‌ها می‌توانند از این کارت‌ها برای انجام خریدها و پرداخت هزینه خدمات مختلف استفاده کنند. کارت‌های هدیه (گیفت کارت) و پیش پرداخت مستر کارت نیز مثل کارت‌های اعتباری و دبیت کارت‌های این شرکت بوده و در هرجایی که کارت‌های مستر کارت پذیرفته می‌شوند قابل استفاده هستند. تنها محدودیت این کارت‌ها مقدار پولی است که می‌توان در آن‌ها نگهداشت. شما می‌توانید با استفاده از خدمات ما در یونی فی برای کارت پیش پرداخت یا هدیه‌ی مستر کارت درخواست داده یا حتی کارت‌های پیش پرداخت خود را شارژ کنید. ما خدمات خود را به صورت «همان روز» ارائه می‌دهیم، یعنی در همان روزی که درخواست می‌دهید خدمت مورد نظرتان برای شما انجام می‌شود، تا دیگر مجبور نباشید بیش از آنچه نیاز است منتظر بمانید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

ویژگی‌های مستر کارت پیش پرداخت

ویژگیمستر کارت مجازیمستر کارت هدیهمستر کارت پیش‌ پرداختمستر کارت پیش‌ پرداخت
نوع کارتهدیههدیهمسافرتیمسافرتی
قابل شارژخیرخیربلهبله
نام دارنده کارتدر درگاه بانکدر درگاه بانکروی کارت و در درگاه بانکروی کارت و در درگاه بانک
کمیسیون شارژ مجدد5% تا 7%5% تا 7%5% تا 7%5% تا 7%
تاریخ انقضاسه ماه1 سال2 سال2 سال
سقف شارژ روزانه500 دلار (آمریکا)1،000 دلار5،000 دلار5،000 دلار
سقف موجودی کارت500 دلار1،000 دلار5،000 دلار5،000 دلار
سقف شارژ سالانهندارد1،000 دلار30،000 دلار50،000 دلار
شارژ فوریخیرخیربلهبله
هزینه تراکنشخیرخیرخیرخیر
هزینه تراکنش ناموفق0.5 دلار0.5 دلار0.5 دلار0.5 دلار
خرید با ارز خارجیبلهبلهبلهبله
محدودیت خرید روزانهخیرخیرخیرخیر
خرید آنلاینبلهبلهبلهبله
خرید با دستگاه پوزخیربلهبلهبله
برداشت از خودپردازخیرخیربلهبله
سقف برداشت روزانه از خودپردازنداردندارد500 دلار500 دلار
سقف برداشت هفتگی از خودپردازنداردندارد2،000 دلار2،000 دلار
سقف برداشت سالانه از خودپردازنداردندارد5،000 دلار5،000 دلار
هزینه برداشت از خودپردازنداردندارد3.95 دلار3.95 دلار
هزینه گرفتن موجودی از خودپردازندارد0.5 دلار0.5 دلار0.5 دلار
هزینه عدم فعالیت 3 ماههندارد3 دلار3 دلارندارد
هزینه ماهانهنداردنداردندارد2 دلار
هزینه سالانهنداردندارد12 دلار25 دلار
نیاز به گذرنامه داردخیرخیربلهبله
هزینه تبدیل2.5%2.5%2.5%2.5%
انتقال موجودیبلهبلهبلهبله
غیرفعالسازیبلهبلهبلهبله
حداقل موجودی10 دلار50 دلار13 دلار13 دلار
نرخ ضریب شارژ مجدد (Recharge coefficient rate)مضربی از 5مضربی از 50مضربی از 1مضربی از 1
زمان تحویلفوریهمان روز10روز کاری/ 30 تا 45 روز کاری10روز کاری/ 30 تا 45 روز کاری

مزایای مستر کارت

برخی از مزایای مستر کارت عبارتند از:

محافظت با مسئولیت صفر

هیچ مسئولیتی در قبال تراکنش‌هایی که بدون اجازه شما انجام می‌شوند ندارید.

سرویس‌های جهانی

می‌توانید در هر زمان و مکان، و به هر زبانی کمک اضطراری دریافت کنید. این کمک‌ها شامل گزارش مفقودی یا دزدیده شدن کارت، دریافت یک کارت جایگزین اضطراری یا پیش پرداخت نقدی، پیدا کردن یک خودپرداز، و پاسخ به سؤالات مربوط به حسابتان می‌شود.

محافظت در برابر دزدیده شدن اطلاعاتی هویتی

وقتی این سرویس را فعال می‌کنید فایل اعتباری شما تحت نظر قرار می‌گیرد تا در صورت بروز هرگونه تغییری که می‌تواند نشان دهنده کلاهبرداری باشد، برای شما یک هشدار اضطراری فرستاده شود؛ در صورت بروز هرگونه سوءاستفاده از کارتتان یک متخصص، مأمور پیگری مشکل شما خواهد شد.

محافظت از گوشی همراه

قبض ماهانه خود را با مستر کارت جهانی (World Mastercard) بپردازید و در صورتی که موبایلتان دزدیده شد یا نیاز به تعمیرات واجد شرایط داشت، تا سالی 1،000 دلار آمریکا خسارت دریافت کنید (سالی دو بار می‌توانید درخواست جبران خسارت کنید و هر بار تا 600 دلار امکان جبران خسارت وجود خواهد داشت).

دوردش (DoorDash)

آن دسته از دارندگان مستر کارت که برای اولین بار است از DashPass (اشتراک دوردش) استفاده می‌کنند یک اشتراک سه ماه دریافت می‌کنند. این افراد همچنین برای هر دو سفارش اول هر ماه 5 دلار تخفیف دریافت می‌کنند (این مورد تا 30 سپتامبر، 2022 اعتبار دارد)، این 5 دلار تخفیف نیازمند عضویت در DashPass است.

لیفت (Lyft)

برای هر سه سفری که در یک ماه انجام می‌دهید یک اعتبار 5 دلاری دریافت کنید (این اعتبار حداکثر یک بار در ماه اعطا می‌شود).

هلو فرش (HelloFresh)

با هر خرید از هلو فرش 5% از مبلغی که پرداخت می‌کنید، به عنوان تخفیف، به خرید بعدی‌تان از هلو فرش اختصاص داده می‌شود.

عضویت شاپ رانر (ShopRunner Membership)

برای خرید از بیش از 100 خرده فروشی آنلاین، هزینه ارسال دو روزه‌ و همچنین هزینه عودت کالا برای شما رایگان خواهد بود.

پرایس لس گلف (Priceless Golf)

با PGA Tour به طور اختصاصی گلف بازی کنید.

خدمات مسافرتی حرفه‌ای (Professional Travel Services)

خدمات رایگان مشاوره سفر دریافت کنید.

سرویس تضمین اقامت در هتل (Hotel Stay Guarantee)

اگر اقامت هتل پیش پرداخت شده‌ای دقیقاً با همان مبلغ پیشنهادی مستر کارت یا کمتر از آن پیدا کردید، مستر کارت مابه‌تفاوت قیمت را به شما پرداخت می‌کند.

پورتفوی هتل‌ها و تفریحگاه‌های لوکس مستر کارت (Mastercard Luxury Hotel and Resorts Portfolio)

هر گاه امکان داشته باشد، می‌توانید در بیش از 2،000 اقامتگاه مختلف در سراسر دنیا، به طور رایگان از خدماتی مثل تعویض اتاق هتل با یک اتاق بهتر، دریافت زود هنگام و تحویل دیر هنگام اتاق هتل، صبحانه روزانه برای دو نفر، و انواع وسایل راحتی استفاده کنید.

خودرو، هواپیما، کشتی کروز و پکیج‌های تعطیلات

وقتی خودرو اجاره‌ای، هتل، بلیط هواپیما و خدمات مشابه را از جاهایی که به طور تخصصی با Mastercard Travel و Lifestyle Services کار می‌کنند رزرو می‌کنید می‌توانید تخفیف دریافت کنید.

همراه فرودگاهی (Airport Concierge)

با این سرویس می‌توانید ترتیبی بدهید که یک دستیار شما را در طول حضور در فرودگاه مبدأ یا مقصد و پروازهای غیرمستقیم شما را همراهی و کمک کند. همچنین در برخی فرودگاه‌ها می‌توانید بدون معطلی گیت‌های بازرسی و/یا بخش مهاجرت فرودگاه را پشت سر بگذارید.

امتیازات خرید از فندانگو (Fandango Bonus Points)

با استفاده از مستر کارتWorld Elite خود از طریق وب سایت فنگوندا بلیط سینما بخرید و 125 امتیاز اضافی دریافت کنید. وقتی که امتیازاتتان به 500 رسید برای خرید بلیط بعدی‌تان 5 دلار تخفیف خواهید گرفت.

سرویس جهانی خدمتکار زبده (World Elite Concierge)

دسترسی به یک سرویس اختصاصی دستیار که می‌تواند انواع مختلفی از وظایف از رزرو کردن هتل و غیره تا کمک در خرید از فروشگاه‌ها را انجام بدهد.

پرسش‌های متداول

مستر کارت چطور کار می‌کند؟

این کارت به دارنده آن اجازه می‌دهد که تمامی موجودی کارت را خرج کند. شباهت کارت‌های پیش پرداخت و دبیت کارت‌ها در این است که در هر دوی آن‌ها ابتدا باید حساب موجودی داشته باشد تا بتوان آن را خرج کرد.

آیا می‌توان همه جا از مستر کارت پیش پرداخت استفاده کرد؟

این کارت‌ها محدود به فروشگاه خاصی نیستند و در هر جایی که مستر کارت پذیرفته می‌شود می‌توان از این کارت‌ها استفاده کرد.

آیا می‌توانم از یک مستر کارت پیش پرداخت پول برداشت کنم؟

بله. شما می‌توانید تا سقف مجاز از اکثر کارت‌های هدیه و پیش پرداخت مستر کارت در هر دستگاه خودپردازی برداشت کنید. البته، همه صادرکنندگان کارت‌های هدیه و پیش پرداخت اجازه تراکنش از طریق خودپردازها یا تراکنش‌‌های خارجی را نمی‌دهند.

آیا می‌توان به مستر کارت‌های پیش پرداخت پول اضافه کرد؟

سرویسMastercard rePower  به دارندگان کارت‌های پیش پرداخت واجد شرایط اجازه می‌دهد که کارت خود را شارژ کنند. متأسفانه مشتریان ایرانی به این گزینه دسترسی ندارند، اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات یونی فی، مستر کارت پیش پرداخت خود را شارژ کنید.

مستر کارت پیش پرداخت را چقدر می‌توانم شارژ کنم؟

اکثر مستر کارت‌های پیش پرداخت شده بع شما اجازه می‌دهند که حساب کارتتان را تا 15،000 دلار پر کنید. اگر از یک کارت پیش پرداخت قابل شارژ استفاده می‌کنید می‌توانید هر بار که مقداری از موجودی حسابتان را خرج کردید دوباره به کارتتان پول اضافه کنید.

چطور می‌توانم مستر کارت پیش پرداختم را فعال کنم؟

برای فعال کردن کارتتان مراحل زیر را انجام بدهید:

1- به وب سایت فعالسازی آنلاین که آدرس آن روی بسته‌بندی کارتتان درج شده مراجعه کنید.

2- شماره فعالسازی و پین کدی که همراه کارت دریافت کرده‌اید را وارد کنید.

3- روی دکمه «Activate» یا «Submit» (هر کدام که در صفحه موجود بود) کلیک کنید.

کارت‌های هدیه مستر کارت چطور کار می‌کنند؟

کارت هدیه مستر کارت مثل یک کارت اعتباری یا دبیت کارت معمولی است. شما می‌توانید از آن‌ها در هر جایی که دبیت کارهای مستر کارت را قبول می‌کنند استفاده کنید. برخلاف یک کارت استاندارد، شما می‌توانید کارت هدیه مستر کارت را به هر کسی که خواستید هدیه بدهید.

آیا می‌توان از یک کارت هدیه مستر کارت برای هر چیزی استفاده کرد؟

از کارت‌های هدیه مستر کارت می‌توان برای خرید از تمامی فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی که کارت‌های مستر کارت را می‌پذیرند استفاده کرد؛ بنابراین دارندگان این کارت‌ها گزینه‌های بیشماری برای انجام خریدهای خود دارند.

آیا می‌توانم بعد از دریافت کارت هدیه مستر کارتم فوراً از آن استفاده کنم؟

در اکثر موارد کارت‌های هدیه‌ای که از وب سایت Mastercardgiftcard.com خریداری می‌شوند را می‌تواند فوراً مورد استفاده قرار داد. همچنین می‌توان در وب سایت مستر کارت کارت‌های هدیه را فعال کرده و موجودی آن‌ها چک کرد.

چرا نمی‌توانم با کارت هدیه مستر کارتم خرید انجام بدهم؟

به دلایل زیادی ممکن است نتوانید یک خرید را با یک کارت هدیه انجام بدهید، از جمله اینکه ممکن است پول کافی در کارتتان باقی نمانده باشد؛ کارتتان را فعال یا ثبت نکرده‌ باشید؛ و آدرسی که برای انجام یک خرید آنلاین یا تلفنی داده‌اید با آدرسی که در پرونده شما نزد صادرکننده کارت پیش پرداختتان موجود است تفاوت داشته باشد.

با کارت هدیه مستر کارت چه چیزهایی می‌توان خرید؟

می‌توان در تمام جاهایی که دبیت کارت‌های مستر کارت را می‌پذیرند، مثل، رستوران‌ها، فروشگاه‌های لباس، خوار و بار فروشی‌ها و غیره با استفاده از کارت هدیه مستر کارت به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی خرید کرد.

چطور می‌توانم مطمئن شوم که کارت هدیه من فعال است؟

اگر کارت هدیه‌ای به فعالسازی نیاز داشته باشد، صادرکننده معمولاً با نصب یک برچسب بر روی کارت یا به وسیله دیگری به وضوح نشان داده می‌شود که این فعالسازی باید انجام شود. این برچسب‌ها معمولاً یک شماره تلفن رایگان یا یک لینک وب‌سایت در اختیار دارنده‌ی کارت قرار می‌دهند که می‌بایست برای فعالسازی کارت از آن‌ها استفاده کرد.