خرید ویزا کارت فیزیکی و مجازی

کسب و کارها و خدمات بسیاری در دنیای امروز با کارت های اعتباری و دبیت کارت کار می کنند. راحتی و ایمنی کار با این کارت ها و زمان پردازش سریع، از جمله مزایای این کارت ها محسوب می‌ شود. استفاده از کارت های اعتباری و دبیت کارت ها در بسیاری از سایت ها و پلتفرم ها تنها روش پرداختی ممکن است. کارت های اعتباری از سایت آمازون گرفته تا سایت دانشگاهتان کاربرد دارد و یک روش پرداختی مطمئن است. می توانید از کارتتان برای خرید وسایل، رزرو هتل یا هواپیما، در ثبت نام آزمون های استاندارد بین المللی یا پرداخت هزینه اپلیکیشن فی دانشگاه مد نظرتان استفاده کنید. ویزا کارت یکی از شناخته شده ترین برندهای کارت های اعتباری است که در بیش از 200 کشور و بیش از 70 میلیون کسب و کار در دنیا در دسترس است.

ویزا کارت چیست؟


ویزا کارت یک روش پرداختی با استفاده از شبکه Visa است و به همین دلیل هم به همین اسم نامگذاری شده است. خدمات شرکت ویزا در ابتدا فقط محدود به کارت های اعتباری بود اما امروز کارت های دبیت، کارت فیزیکی قابل شارژ و کارت هدیه را هم به خدماتش اضافه کرده است. اگرچه روی ویزا کارت اسم و نماد Visa ثبت شده، اما توسط خود شرکت صادر نمی شود و در عوض توسط موسسات مالی و اعتباری شریک آن صادر می‌ شود. هر ویزا کارت برای تکمیل تراکنش مالی خود بر شبکه پردازش اطلاعات پرداخت ویزا متکی است. مشارکت با ویزا به عنوان شبکه اطلاعات پرداخت باعث می‌ شود تا امکان پرداخت الکترونیکی و اعتباری به دارنده حساب اعطا شود. امکان خرید با ویزا کارت از نقاطی که ویزا کارت را قبول می کنند، وجود دارد. ترکیب یک شماره 16 رقمی منحصر به فرد که روی ویزا کارت ثبت شده و یک میکروچیپ، دارنده کارت را در مقابل کلاهبرداری محافظت می‌ کند و اینکه ویزا کارت ها به دو صورت مجازی و فیزیکی ارائه می شوند.

امنیت ویزا کارت چطور است؟


امنیت ویزا کارت چطور است؟

رویکرد Visa در قبال امنیت کارت و حساب، یک رویکرد چندلایه امنیتی است و شبکه ویزا چه به صورت آنلاین و چه آفلاین به دنبال حفظ هر چه ایمن تر اطلاعات شما و تراکنش هایتان است. بعضی از لایه های محافظتی و امنیتی این شبکه عبارتند از:

 • تاییدیه پیشرفته ویزا: سوابق تراکنش های شما نه تنها برای به دست آوردن الگوی هزینه های خاص شما، بلکه برای باهوش تر شدن شبکه نیز استفاده می‌ شود. ویزا با ایجاد فرایندهای محاسباتی پیچیده مثل شبکه های عصبی و الگوریتم هایی که خودش را بهبود می دهد، از پیشگامان سیستم های یادگیری ماشین پیچیده است که باعث شده با سرعت و دقت بیشتری بتواند همبستگی های نامشخص قبلی را بررسی کند.
 • برنامه Visa secure: وقتی از جایی خرید می کنید و نشان Visa Secure را در محل خرید می بینید، یعنی امنیت خریدهای آنلاین شما توسط شبکه ویزا تامین می‌ شود. ویزا برنامه ای را ایجاد کرده که می تواند به تایید هویت شما در خریدهای آنلاین از بعضی سایت ها کمک کند. لازم نیست چیزی را دانلود، نصب یا ثبت نام کنید و تنها لحظاتی برای تایید هویتی در همان ابزاری که برای خرید آنلاین استفاده می‌ کند، به صفحه دیگری هدایت می شوید.
 • سیاست Zero Liability: این سیاست شبکه ویزا می گوید که شما مسئول برداشت های بدون اجازه از حسابتان یا استفاده غیرمجاز از اطلاعاتتان نخواهید بود. در مقابل گم شدن، دزدیده شدن و یا استفاده آنلاین و آفلاین از آن توسط کلاهبرداران محافظت خواهید شد.

انواع مختلف ویزا کارت


انواع مختلف ویزا کارت

همانطور که مشخص است، کارت های پرداختی مختلفی با نام ویزا وجود دارند که از شبکه پردازش اطلاعات ویزا استفاده می‌کند: ویزا کارت اعتباری، دبیت کارت ویزا، و کارت هدیه و کارت پیش پرداخت یا کارت قابل شارژ ویزا از جمله آنها است.

ویزا کارت اعتباری

ویزا کارت اعتباری

موسسات پولی و مالی، ویزا کارت اعتباری را برای مشتریانی صادر می‌کند که بر اساس گزارشات اعتباریشان، می توانند این کارت را داشته باشند. کارت اعتباری ویزا به دارنده آن امکان می دهد که در مراکز تجاری و ATM های سراسر دنیا از آن استفاده کند. امتیازات زیادی مثل صفر درصد بهره سالیانه، برنامه پاداش نقدی و مزایای خاصی در حین خرید از مراکز تجاری به خصوص برای دارندگان این کارت ها در نظر گرفته شده است. ویزا کارت های قدیمی (Traditional Visa cards)، خدمات اولیه و مزایای کمتری به دارندگانش ارائه می‌کند. ویزا کارت ویژه (Signature Visa cards) مزایای بسیار بیشتری ارائه می‌کند و ویزا کارت نامحدود، خدمات و مزایای بسیار بیشتری در اختیار مشتریان ویژه خود قرار می دهد.

شماره حساب و اسم دارنده کارت روی ویزا کارت و یک شماره اعتباری مخصوص در پشت کارت چاپ می‌شود که امنیت بیشتری در اختیار دارنده کارت قرار می دهد. متاسفانه به دلیل نبود سیستم اعتباری بانکی در ایران و تحریم های اعمال شده روی سیستم بانکی، امکان دسترسی به خدمات و صدور و چاپ ویزا کارت برای شهروندان ایرانی وجود ندارد. با توجه به نداشتن حساب بانکی بین المللی، ایرانیان قادر به ثبت درخواست صدور ویزا کارت نیز نیستند.

دبیت کارت ویزا

دبیت کارت ویزا

کارت اعتباری ویزا امکان دسترسی دارنده کارت به حساب پس انداز بانکی اش را می دهد و از دبیت کارت ویزا هم مانند ویزا کارت اعتباری می توان برای خرید یا انجام تراکنش های مالی بانکی در شعبات و یا ATM استفاده کرد. دارنده کارت باید برای اجرای تراکنش های مالی و بانکی از شماره شناسایی شخصی (PIN) خود استفاده کند.

دبیت کارت ویزا هم با نام دارنده و با یک شماره 16 رقمی دارای چاپ برجسته یا چاپ، تاریخ انقضای کارت و شماره CW در پشتش در اختیار دارنده کارت قرار می گیرد. البته که شمار ه 16 رقمی روی کارت با شماره حساب پس انداز یکی نخواهد بود. شرکت ویزا با توجه به تحریم های اعمالی بر سیستم بانکی ایران، به ایرانیان خدمات رسانی نمی کند.

کارت فیزیکی قابل شارژ (پیش پرداخت) و کارت هدیه ویزا

کارت فیزیکی قابل شارژ (پیش پرداخت) و کارت هدیه ویزا

انواع مختلفی از کارت های هدیه و کارت فیزیکی قابل شارژ ویزا وجود دارد که هر دوی آنها را با شماره 16 رقمی منحصر به فرد روی آن، حتی در فروشگاههای محلی هم می توانید بخرید. کارت فیزیکی قابل شارژ به یک حساب بانکی متصل نیست و پولی هم در آن وجود ندارد و می توانید آن را تا مقدار مشخصی شارژ کنید. این یعنی بیش از مقدار شارژ شده نمی توانید از آن خرج کنید، اما از آن می توانید در هر جایی که ویزا کارت را قبول داشته باشد، استفاده کرده و در آینده آن را مجددا شارژ کنید.

کارت هدیه ویزا اما از قبل و با مقادیر مشخصی شارژ شده اند و از آن هم می توان در هر جایی که ویزا کارت را قبول داشته باشند، استفاده کرد. بعضی از کارت هدیه های ویزا برای استفاده در مراکز مشخص تعبیه شده اند. کارت های هدیه را نمی توان بعد از خالی شدن، مجددا شارژ کرد و پشت آنها یک PIN خاص ثبت شده است.

ایرانیان با توجه به عدم اتصال کارت فیزیکی ویزا یا کارت هدیه ویزا به حساب بانکی، می توانند از مزیت آنها در خرید یا پرداخت هزینه خدمات مختلف استفاده کنند. از لحاظ امکان استفاده در اماکن مختلف باید گفت که تفاوتی میان کارت فیزیکی قابل شارژ (پیش پرداخت) و کارت اعتباری وجود ندارد. محدودیتی به جز مقدار پولی که می توان به کارت فیزیکی قابل شارژ انتقال داد، وجود ندارد. می توانید از خدمات ما در UniFee برای خرید یک کارت فیزیکی قابل شارژ یا کارت هدیه و یا حتی تغییر کارت قبلی خود استفاده کنید. خدمات ما به صورت هرروزه است و لازم نیست مدت زمانی را صرف انتظار برای پیشبرد کارتان کنید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، می توانید با تیم پشتیبانی یونی فی تماس بگیرید و سوالاتتان را بپرسید.

مزایای ویزا کارت


از جمله مزایای ویزا کارت عبارتند از:

 • محافظت از گوشی همراه

Visa در صورتی که قبض تلفن گوشی دزدیده یا آسیب دیده خود را با کارت اعتباری ویزا پرداخت می کردید، هزینه آن را جبران می‌کند.

 • تعویض فوری کارت

اگر کارتتان دزدیده یا گم شده باشد، می تواند به سرعت کارتتان را تعویض و کارت جدیدتان را بگیرید.

 • امنیت خرید

اگر چیزی که با کارت اعتباری خود خریده باشید، در سه ماهه نخست بعد از خرید دزدیده شود یا بخاطر آتش سوزی، خرابکاری، ریختن آب یا شرایط جوی آسیب ببیند، تحت گارانتی ترمیم، تعویض یا جبران هزینه ایمنی خرید ویزا کارت قرار می گیرد.

 • افزایش زمان گارانتی

اگر محصولی را با کارت اعتباری ویزا بخرید، یک سال به مهلت گارانتی محصول افزوده خواهد شد.

 • خدمات دستیار ویزا

با خدمات 24 ساعته دستیار ویزا به شما در برنامه ریزی سفر، اوقات تفریحی، ارسال هدیه به یک فرد خاص و … کمک می‌کند.

 • امداد جاده ای

دارندگان ویزا کارت ها از خدمات امداد جاده ای 24 ساعته نیز برخوردار می شوند (که البته شرایط به خصوصی دارند)

 • خدمات اورژانسی

در هر جای دنیا که باشید تنها با یک تماس تلفنی می توانید از کمکی که مد نظرتان است، بهره مند شوند.

 • پرداخت غرامت گم شدن بار

Visa در صورتی که بلیط سفر خود را با ویزا کارت خریده باشید و باری که همراهتان است، دزدیده شود یا بخاطر یک اشتباه گم شود، غرامتی تا 3000 دلار را برای دارندگان کارت در نظر می گیرد.

 • مجموعه ویلاهای لوکس ویزا

با در دست داشتن کارت اعتباری ویزا می توانید به عنوان میهمان مخصوص در سراسر جهان و در هتل های لوکس طرف قرارداد ویزا، سکونت کنید.

 • برخورداری از مزایای تجربیات ویزا

دارندگان ویزا کارت از امتیاز امکان حضور در زمین های گلف برتر سراسر جهان و حضور به عنوان مهمان اختصاصی کارخانجات شراب سازی سانوما (در کالیفرنیا) برخوردار شوند.

سوالات متداول


عملکرد کارت فیزیکی قابل شارژ چگونه است؟

کارت فیزیکی قابل شارژ به یک حساب جاری بانکی متصل نیست اما می توان آن را به مقدار دلخواه شارژ کرد. سپس با هر مرتبه خرید، به اندازه خرید از مقدار شارژ کارت کم می‌شود. در اکثر موارد نمی توانید بیشتر از مقدار موجود در کارت خرید کنید.

آیا می توان از کارت فیزیکی قابل شارژ در همه جا استفاده کرد؟

تمامی کارت های فیزیکی قابل شارژ، تحت شبکه پردازش اطلاعات بانکی ویزا است و در هر جایی که با این شبکه همکاری داشته باشد، قابل استفاده است.

مزایای کارت فیزیکی قابل شارژ چیست؟

حمل کارت فیزیکی قابل شارژ در سفر در مقایسه با پول نقد ایمن تر است و در صورتی که این کارت گم یا دزدیده شود، هم جایگزین خواهد شد. هزینه عدم مطابقت ارزی که در داخل کارت است و ارز کشوری که به آن سفر کرده اید، بر خلاف کارتهای اعتباری بر کارت فیزیکی قابل شارژ اعمال نمی شود.

چه مقدار پول می توان در کارت فیزیکی قابل شارژ نگه داشت؟

می توانید ویزا کارت فیزیکی خود را تا 15 هزار دلار شارژ کنید و اگر کارتتان قابل شارژ باشد می توانید بعد از خرج کردن این مقدار، مجددا آن را شارژ کنید.

آیا می توانید پول داخل یک کارت فیزیکی قابل شارژ را به یک حساب بانکی انتقال بدهید؟

با ورود به اپلیکیشن یا سایت کارت فیزیکی (پیش پرداخت) می توانید پولتان را از داخل کارت به داخل حساب بانکی انتقال دهید. اگر امکان انتقال پول برای کارتتان در نظر گرفته نشده باشد، می توانید از یک عامل واسطه مثل MoneyGram برای این کار استفاده کنید. متاسفانه این امکان به دلیل عدم دسترسی به بانک های بین المللی، برای ایرانیان مهیا نیست.

قوانین کارت هدیه ویزا چیست؟

در هر جایی که استفاده از ویزا کارت را بپذیرد، می توانید از کارت هدیه ویزا نیز استفاده کنید. فقط باید حواستان باشد که آیا مقدار باقی مانده درون کارت، مقدار مد نظرتان برای خرید را پوشش می دهد یا خیر.

عملکرد کارت هدیه ویزا چگونه است؟

کارت هدیه ویزا یک کارت فیزیکی پیش پرداخت و غیرقابل شارژ است و وقتی فعال شود، حکم پول نقد را دارد. دارند کارت می تواند (تا زمانی که پول در آن باقی مانده باشد) از آن برای خرید یا پرداخت قبض استفاده کند و کارت هدیه در بانک ها و فروشگاههای مختلف برای خرید در دسترس است.

آیا از کارت هدیه ویزا می توانید برای هر منظوری استفاده کنید؟

بله، عملکرد کارت هدیه ویزا درست مثل کارت اعتباری است و از آن می تواند در هر جایی مثل خرید از فروشگاه یا خرید آنلاین که ویزا کارت را قبول کنند، استفاده کرد.

آیا پول داخل کارت هدیه ویزا در طول زمان از بین می رود؟

کارتهای هدیه صادر شده توسط بانک بعد از گذشت مدتی از صدورش و به دلیل کارمزد ماهیانه یا بعد از یک سال غیرفعال ماندن، ارزشش را از دست می دهد.

تفاوت میان کارت هدیه ویزا و کارت فیزیکی قابل شارژ ویزا چیست؟

بزرگترین تفاوت این دو در ماندگاری آنها است: کارت فیزیکی را می توان شارژ کرد و به صورت مادام العمر، در حالیکه از کارت هدیه تنها تا زمانی که پول داخلش باشد، می توان استفاده کرد.

آیا استفاده کارت هدیه ویزا، کارمزد دارد؟

هزینه فعالسازی کارت فیزیکی ویزا بر خریدار این کارتها اعمال می شود که قصد شارژ آن را دارند و در اولین مرتبه خرید خواهد بود. خرید این کارت در فروشگاههای محلی حدودا 5 دلار از قیمت خود کارت گرانتر خواهد بود.

چرا کارت هدیه ویزای من پیام خطا می دهد؟

دلایل مختلفی ممکن است منجر به ایجاد خطا در زمان خرید توسط کارت هدیه ویزا شود: نبود پول کافی در درون کارت، عدم ثبت یا فعالسازی کارت یا عدم مطابقت میان آدرس ارائه شده برای خرید تلفنی یا آنلاین و آدرس ارائه شده در زمان خرید کارت فیزیکی از جمله عواملی است که می تواند این مشکل را ایجاد کند.

ارتباط با ما