پرداخت هزینه مهاجرت به کانادا: ویزای دانشجوئی, اقامت دائم، موقت ….

گذراندن مراحل اداری اخذ مجوز مهاجرت به کشوری مانند کانادا علاوه بر زمان‌بر بودن شامل پرداخت هزینه‌های گوناگون به عناوین مختلف می‌باشد. پرداخت این هزینه‌ها بعضا به شکل مستقیم و به حساب ادارات دولتی کانادا نظیر اداره مهاجرت بوده و امکان پرداخت های غیر مستقیم نظیر حواله یا استفاده از دیگر روش‌های پرداخت میسر نیست .

واقعا منصفانه نیست که علاوه بر اضطراب و استرس‌های طبیعی ناشی از  پروسه مهاجرت، افراد درگیر چالش‌های پیش پا افتاده‌ای نظیر پرداخت هزینه‌های اداری باشند. با توجه به عدم امکان پرداخت هزینه‌های اینچنینی از حساب‌های بانکی ایرانیان، ما در یونی‌فی به ساده‌ترین شکل ممکن پرداخت های ارزی شما را بدون دردسر انجام می‌دهیم اما قبل از آن باهم به بررسی هزینه هایی که باید پرداخت شود میپردازیم.

هزینه های اداره مهاجرت برای اخذ ویزا چقدر است؟

طبق استاندارد تعیین شده توسط سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)، هزینه بررسی پرونده درخواست ویزا بایستی به همراه درخواست ویزا ارائه شود. این هزینه‌ها صرف نظر از ملیت یا کشور زادگاه شما یکسان می‌باشند.

هزینه بررسی پرونده درخواست برای ویزای اقامت دائم یا موقت به تعداد اعضای خانواده که با متقاضی اصلی همراه هستند بستگی دارد. هزینه بررسی پرونده درخواست به صورت مستقل از هر گونه هزینه پرداخت شده به نماینده مجاز (مانند وکیل)، محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که امکان دارد این هزینه‌ها بدون اطلاع قبلی توسط سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا تغییر ‌کند. در این مقاله در ارتباط با هزینه اداره مهاجرت کانادا مطالب لازم شرح داده می‌شوند.

هزینه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری و برنامه مهاجرت استانی (PNP) 

  به طور کلی به عنوان متقاضی به ارائه حدود 15500 دلار کانادا برای مهاجرت به این کشور نیاز دارید. زن و شوهر به حدود 21000 دلار کانادا و خانواده‌ها به همراه کودکان به 25000 تا 30000 دلار کانادا نیاز دارند. در جدول زیر اطلاعات دقیق در مورد هزینه مهاجرت به کانادا شرح داده می‌شود.

اطلاعات جدول در تاریخ 10 می 2022 به روز رسانی شده و تمامی هزینه‌ها به دلار کانادا می‌باشند.

در ارتباط با موارد مرتبط با هزینه اداره مهاجرت کانادا و همچنین هزینه مهاجرت به کانادا بایستی توجه شود افرادی که از طریق برنامه مهاجرت استانی یا PNP درخواست می‌دهند، ملزم به پرداخت هزینه اضافی درخواست بر اساس استان مورد نظر هستند. در این قسمت هزینه‌های مربوط به استان‌ها ارائه می‌شوند:

اطلاعات جدول در تاریخ 23 فوریه 2021 به روز شده است و تمام هزینه‌ها به دلار کانادا می‌باشند.

نکات قابل توجه:

 • کبک دارای برنامه مهاجرتی مستقل برای نیروی کار ماهر می‌باشد.
 • قلمروهای کانادا- نوناووت، قلمروهای شمال غربی و یوکان- دارای برنامه‌های مهاجرت استانی هستند که توسط برنامه‌های پیشنهادهای شغلی از جانب کارفرما یا کسب و کارها در کانادا اجرا می‌شوند.

هزینه حق اقامت دائم

هزینه‌های ذکر شده در جدول بالا شامل هزینه 500 دلاری برای حق اقامت دائم نمی‌شوند. این هزینه بایستی پس از تایید درخواست اقامت دائم پرداخت شود. همچنین این هزینه شامل همه متقاضیان و یا افراد تحت حمایت که جزو فرزندان وابسته یا افراد تحت حفاظت نیستند، می‌باشد. جهت جلوگیری از تاخیر، هزینه حق اقامت دائم را می‌توان به همراه هزینه بررسی پرونده در زمان ارائه درخواست پرداخت کرد. چنانچه درخواست اقامت دائم رد شود و متقاضی از پیش هزینه حق اقامت دائم را پرداخت کرده باشد، این هزینه بازگردانده خواهد شد. توجه شود که در تمامی موارد دیگر، هزینه بررسی پرونده درخواست، بازپرداخت نمی‌شود.

درخواستهزینه بررسی پرونده درخواست (دلار کانادا)
بزرگسال 18 سال به سالا630 دلار برای هر نفر
خردسال تحت سرپرستی (زیر 18 سال)100 دلار برای هر نفر
خردسال (زیر 18 سال)100 دلار
گواهی شهروندی75 دلار برای هر نفر
درخواست شهروندی530 دلار برای هر نفر
درخواست شهروندی (زیر 18 سال)100 دلار برای هر نفر
هزینه حق شهروندی100 دلار برای هر نفر

افراد دارای اقامت دائم که برای شهروندی کانادا مورد تایید قرار گرفته‌اند، بایستی هزینه اضافی 100 دلار برای هزینه حق شهروندی و همچنین 75 دلار برای دریافت گواهی شهروندی پرداخت کنند.

هزینه‌های مربوط به اقامت موقت

هزینه‌های مربوط به اقامت موقت بسته به نوع ویزا متفاوت می‌باشد. در ادامه به بررسی این هزینه ها میپردازیم.

هزینه بررسی پرونده ویزای توریستی

بسته به ملیت، کشور زادگاه یا شرایط دیگر، امکان دارد به درخواست ویزای توریستی به منظور سفر به کانادا نیاز باشد. در این حالت به پرداخت هزینه‌های زیر نیاز می‌باشد:

درخواستهزینه بررسی پرونده درخواست به دلار کانادا
ویزای توریستی یا سوپر ویزا برای سفر به کانادا100 دلار برای هر نفر
ویزای توریستی کانادا برای خانواده دارای 5 عضو یا بیشتر (همه اعضای خانواده بایستی در یک زمان درخواست را ارائه دهند)500 دلار
تمدید ویزای توریستی100 دلار برای هر نفر
بازیابی ویزا200 دلار برای هر نفر

هزینه‌ بررسی پرونده مجوز الکترونیکی سفر (eTA)

مسافرین معاف از ویزا که دارای حق شهروندی یا اقامت دائم کانادا نمی‌باشند، بایستی 7 دلار برای هزینه مجوز الکترونیکی سفر بپردازند. در نظر داشته باشیدکه مجوز الکترونیکی سفر سبب تضمین ورود به کانادا نمی‌شود. همچنین این امکان وجود دارد که مجوز سفر الکترونیکی برای 5 سال یا کمتر اعتبار داشته باشد.

 

هزینه بررسی پرونده اجازه کار

هزینه‌های مربوط به کسب اجازه کار در کانادا صرف نظر از زمینه حرفه‌ای مورد نظر، یکسان می‌باشد.

درخواستهزینه بررسی پرونده به دلار کانادا
اجازه کار155 دلار بر هر نفر
اجازه کار برای گروه هنرمندان از 3 نفر به بالا (تمامی هنرمندان و تیم همراه بایستی در یک زمان درخواست را ارائه دهند)465 دلار
اجازه کار آزاد100 دلار برای هر شخص
بازیابی اجازه کار355 دلار

هزینه درخواست برای اجازه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی

بر خلاف اکسپرس اینتری یا PNP، محاسبه کل هزینه درخواست برای اجازه تحصیل دشوار می‌باشد چرا که هزینه درخواست برای تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌ها متفاوت است. جهت درخواست برای اخذ اجازه تحصیل، شما بایستی در یک موسسه آموزشی معتبر در کانادا پذیرفته شوید. هزینه‌های مربوطه در جدول زیر ارائه شده‌اند:

نوع هزینههزینه برای هر شخص (دلار کانادا)
هزینه درخواست برای تحصیل در دانشگاه/ کالج: این هزینه‌ها توسط دانشگاه دریافت می‌شود. این هزینه صرف نظر از پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو، بایستی پرداخت شود. در برخی از دانشگاه‌ها به پرداخت این هزینه نیازی نمی‌باشد.بین 100 تا 500 دلار
هزینه درخواست برای اجازه تحصیل150 دلار
هزینه بیومتریکهر شخص: 85 دلار 2 نفر یا بیشتر که در یک زمان و مکان درخواست داده‌اند: 170 دلار
آزمون زبان (در صورت نیاز)هزینه متوسط: 300 دلار
آزمایش‌های پزشکی (در صورت نیاز)برای هر کشور متفاوت است. هزینه متوسط: 100 دلار
هزینه‌های متفرقه (عدم سوء سابقه، ریز نمرات، ارسال پیک، عکس، هزینه دفتر اسناد رسمی، ترجمه و ...)هزینه متوسط: 250 دلار
هزینه شهریه بسته به برنامه و دوره تحصیلی در دانشگاه یا کالج مورد نظر، متفاوت است. هزینه شهریه سالانه در سال 2021/2022: برنامه تحصیلی کارشناسی: 33623 دلار برنامه تحصیلی ارشد و دکترا: 21120 دلار برنامه تحصیلی ام‌بی‌ای: 86000دلار
بیمه درمانی600 تا 1000 دلار

جدول در تاریخ 23 فوریه 2021 به روز رسانی شده است:

هزینه بررسی پرونده اجازه تحصیل

دانشجویان از سراسر جهان با ویزای تحصیلی جهت ادامه تحصیلات خود به به کانادا سفر می‌کنند. دارنده ویزای دانشجویی بایستی در زمان درخواست برای کسب اجازه تحصیل، هزینه‌های زیر را بپردازد:

درخواستهزینه بررسی پرونده به دلارکانادا
اجازه تحصیل150 دلار برای هر نفر
بازیابی اجازه تحصیل 350 دلار

همانطور که در جداول بالا ملاحظه کردید مبالغ مختلفی را در مراحل مختلف بررسی درخواست خود باید بپردازید اما شیوه پرداخت این مبالغ برای کشور کانادا که روابط کنسولی خود را با جمهوری اسلامی ایران قطع کرده است بسیار دشوارتر است در مورد دیگر کشورها حتی اگر برای اخذ ویزا از طریق وکیل مهاجرتی اقدام نکرده باشید شخصا با حضور در کنسولگری و یا سفارت کشور مطبوعتان اقدام به پرداخت این هزینه ها خواهید کرد.

در مورد کشورهایی نظیر کانادا، انگلستان و آمریکا پرداخت این هزینه ها پیچیدگی های خاص خود را دارد. چالش اول این است که کجا باید این هزینه‌ها پرداخت شود و سپس اینکه از چه طریقی این مبالغ انتقال داده خواهد شد؟ اینجاست که سرویس پرداخت هزینه‌های اداره مهاجرت یونی‌فی بهترین راه حل شما خواهد بود.

 تنها با پر کردن فرم پرداخت هزینه سفارت و اداره مهاجرت کانادا و البته پرداخت مبلغ ریالی، بلافاصله و در کمترین زمان ممکن پروسه پرداخت هزینه‌های اداره مهاجرت شما انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آخرین بروزرسانی قیمت‌ها با مشاوران ما تماس بگیرید.

پرداخت هزینه سفارت و اداره مهاجرت کانادا

 • مشخصات متقاضی

 • اطلاعات پرداخت

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • 0 تومان

  سوالات متداول

  اگر قبلاً پردازش درخواست شما شروع شده باشد، فقط وجه‌های زیر برگردانده می‌شوند:

  1. حق حق اقامت دائم (RPRF)
  2. حق شهروندی
  3. هزینه مجوز کار آزاد (فقط برای کارگران معاف از ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA))
  4. هزینه انطباق کارفرما (به کارفرما بازپرداخت می‌شود) و
  5. هزینه‌های تجربه بین‌المللی کانادا (IEC)

  هزینه اقامت دائم (RPRF) پس از تایید شدن درخواست اقامت دائم شما پرداخت می شود. تا زمانی که RPRF پرداخت نشود، وضعیت اقامت دائم اعطا نمی شود.

  1. فرزندان تحت تکفل متقاضی یا حامی اصلی، فرزندی که باید به فرزندخواندگی گرفته شود، یا برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده یا نوه یتیم. و
  2. افراد محافظت شده، از جمله پناهندگان.

  RPRF را می توان همزمان با هزینه های درخواست شما پرداخت کرد تا به کاهش تاخیر در پردازش کمک کند. اگر RPRF را از قبل پرداخت نکنید، تقاضای شما انجام نمیشود.

  اگر RPRF را از قبل پرداخت کرده باشید و درخواست شما تایید نشود، وجه آن مسترد خواهد شد.

   

  لازم به ذکر است با پرداخت در یونیفی ما خود به همه این موارد رسیدگی می‌کنیم و تضمین می‌کنیم در پرداخت مشکلی برای شما پیش نمی‌آید.

  1. اگر خودتان هزینه ها پرداخت کرده اید و شماره رسید خود را دارید می‌توانید به صورت آنلاین درخواست بازپرداخت کنید. پس از ارسال درخواست، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت و وضعیت درخواستتان را به‌روزرسانی می‌کنیم.
  2. اگر از کارت اعتباری یا کارت پیش پرداخت برای پرداخت استفاده کرده‌اید، به همان کارت بازپرداخت می‌شود. برای جلوگیری از تاخیر، آن را تا زمان بازپرداخت کامل نگه دارید. اگر مبلغ پرداختی قابل برگشت به کارت نباشد، یک چک صادر می‌کنیم.
  3. اگر در بانکی در کانادا یا با کارت نقدی پرداخت کرده‌اید، چک صادر می‌کنیم.
  4. بازپرداخت ممکن است تا هشت هفته طول بکشد.

  برای انصراف از درخواست کارت اقامت دائم خود، درخواست خود را از طریق فرم وب ارسال کنید.

  این درخواست باید شامل اطلاعات زیر باشد:

  1. اسم شما
  2. تاریخ تولد شما
  3. نشانی شما
  4. تاریخ ارسال درخواست
  5. شماره‌شناسه مشتری شما (در صورت وجود)
  6. یک کپی از رسید پرداخت الکترونیکی یا یک کپی از دو طرف رسید پرداخت (فرم IMM۵۴۰۱)
  7. دلیل انصراف
  8. یک کپی از درخواست برداشت خود را برای سوابق شخصی خود نگه دارید.

  اگر کارت قبلاً پردازش شده باشد، می‌توانیم درخواست برداشت را رد کنیم. اگر قبلاً پردازش درخواست شما را آغاز کرده باشیم، نمی‌توانید بازپرداخت دریافت کنید.