پرداخت هزینه مهاجرت و اقامت به آلمان

آلمان به عنوان یک مکان عالی برای زندگی و کار شناخته می‌ شود و به همین دلیل هم بیش از همیشه برای مهاجران جذاب است. از سال 1950 تنها چند سال بود که تعداد مهاجران خروجی از آلمان از تعداد مهاجرین ورودی به این کشور بیشتر بود. اتحاد مجدد آلمان شرقی و غربی در سال 1990، سرآغازی برای افزایش مجدد مهاجرت به این کشور بود که در سال 1992 به اوج خود رسید. تراز مثبت مالی سال های بعد به دلیل موقعیت اقتصادی مناسب و ثبات پایدار بازار کار بود. تنها زمانی که این کشور با تراز منفی مواجه شد، در زمان بحران اقتصادی جهانی در سال های 2008 و 2009 بود که نرخ مهاجرت نیز برای اولین بار از سال 1984 منفی شد. شهروندان خارجی برای مهاجرت به آلمان به یک دلیل قانع کننده نیاز دارند که یکی از موارد زیر می تواند باشد و در ادامه به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

  • مهاجرت کاری به آلمان
  • مهاجرت تحصیلی به آلمان
  • مهاجرت به آلمان برای کارآفرینان
  • مهاجرت به آلمان برای پیوستن به خانواده
  • مهاجرت به آلمان برای اقامت دائم

هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟


هزینه مهاجرت به آلمان چیزی بیش از 3000 یورو (3400 دلار آمریکا) خواهد بود که فاکتورهایی مثل محل زندگیتان (کرایه خانه) و جایی که می روید (هزینه پرواز) باعث افزایش این مقدار خواهد شد. برای رسیدن به آلمان به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

ثبت درخواست ویزای کاری/ ویزای تحصیلی75 یورو
درخواست مجوز اقامت50 تا 140 یورو
بیمه درمانی سفر30 تا 90 یورو (برای سه ماه اول)
بلیط هواپیما (یکطرفه)200 تا 600 یورو
کرایه خانه و پس انداز برای سه ماه اول1500 تا 5000 یورو
هزینه زندگی ماه اول1000 یورو

پرداخت هزینه مهاجرت به آلمان با UniFee


پرداخت هزینه مهاجرت به آلمان با UniFee

همانطور که در جدول زیر نیز مشخص است، مهاجرت به آلمان با هزینه های زیادی همراه است. هزینه سفرتان با توجه به دلیل سفر متغیر خواهد بود اما بعضی هزینه های ثابت ربطی به دلیل یا وسیله سفر شما ندارد.

پرداخت هزینه ویزای آلمان با UniFee

پرداخت هزینه ویزای آلمان با UniFee

بسته به هدفتان از سفر به آلمان، به یک ویزای کاری و یا یک ویزای تحصیلی نیاز دارید. اپلیکیشن فی دانشگاه های آلمان بر خلاف آمریکا که بسیار زیاد است، یا خیلی کم هستند و یا به طور کلی اپلیکیشن فی ندارند. آلمان به همین دلیل یک محل محبوب برای کسانی است که به دلیل ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارند. دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند، باید درخواست ویزای تحصیلی بدهند.

به علاوه گزارشات حاکی از کمبود نیروی کار ماهر و افراد متخصص در آلمان است و آنها همیشه دنبال مهندسین، کارشناسان فناوری اطلاعات، کارشناسان پزشکی و متخصصین مجرب دیگر هستند. مقامات مهاجرتی برای تشویق مردم به مهاجرت به این کشور، قوانین سفت و سخت مهاجرتی را ساده تر کرده اند. کارگرانی که قصد دارند از طریق تخصص خود به آلمان مهاجرت کنند باید درخواست ویزای کاری بدهند.

هزینه ثبت درخواست ویزای تحصیلی و ویزای کاری مشابه است و قبل از پذیرش درخواست ویزا، باید 75 یورو پرداخت کنید. این هزینه را می توان با کارت اعتباری یا دبیت کارت پرداخت کرد و می توانید از خدمات پرداختی بین المللی مثل UniFee برای پرداخت هزینه ویزای مهاجرت به آلمان استفاده کنید. فقط لازم است که معادل ریالی این مقدار را پرداخت کنید و باقی کار را به ما بسپارید. با استفاده از خدمات پرداختی فوری ما مطمئن باشید که پرداخت هزینه ویزای مهاجرت به آلمان در همان روزی انجام خواهد شد که درخواست می دهید.

پرداخت هزینه مجوز اقامت آلمان با UniFee

پرداخت هزینه مجوز اقامت آلمان با UniFee

وقتی یکی از ویزاهای مهاجرت به آلمان را بگیرید، مجوز اقامت در این کشور را نیز دریافت خواهید کرد. مجوز اقامت ممکن است به صورت موقتی یا دائمی باشد؛ مجوز اقامت موقتی به معنای اجاز حضور فرد خارجی برای مدت معین در آلمان و بازگشت به کشورش بعد از اتمام این مدت است؛ در حالی که مجوز اقامت دائم به معنای امکان حضور دائمی فرد در آلمان و خروج و ورود مکرر به کشور بنا به دلخواه او است. اما اقامت دائم به معنای شهروندی آلمان نیست و فرایند این دو موضوع به کلی با هم متفاوت است. به طور کلی آلمان دو نوع اقامت موقتی و یک نوع اقامت دائمی دارد.

هزینه اقامت دائم آلمان براساس موقعیت مکانی و پیچیدگی مورد شما می تواند از 50 تا 110 یورو متفاوت باشد. می توانید از خدمات پرداخت بین المللی در UniFee برای پرداخت اپلیکیشن فی اقامت دائم آلمان استفاده کنید. به علاوه می توانید یک ویزاکارت یا مسترکارت پیش پرداخت را برای پرداخت اپلیکیشن فی اقامت دائم آلمان خریداری کنید و از آنها برای پرداخت در پلتفرم های مختلفی استفاده کنید.

پرداخت بیمه درمانی سفر با UniFee

پرداخت بیمه درمانی سفر با UniFee

اگر بیمه درمانی سفر مناسبی نداشته باشید نمی توانید به آلمان مهاجرت کنید. با توجه به آنکه نمی توان از پذیرش بیمه های خارجی توسط مقامات مهاجرتی آلمان مطمئن بود، بهتر است که بیمه سلامت آلمان را داشته باشید. با توجه به اخبار و گزارش، سیستم درمانی آلمانی یک از بهترین نمونه های دنیا است و هزینه بیمارستان، درمان های سرپایی، توانبخشی و اکثر داروهای تجویز شده و بخش عمده هزینه دندانپزشکی درمانی را پوشش می دهد. با این حال این بیمه فقط مخصوص ساکنین و شهروندان آلمان و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا است و شهروندان کشورهای غیراروپایی باید هزینه درمانشان را پرداخت کنند. وقتی مقیم آلمان می شوید، باید به عنوان بخشی از فرایند ثبت درخواست اقامت، بیمه درمانی آلمان را داشته باشید. اما تا آن زمان و در مدتی که تحت ویزای کاری یا ویزای تحصیلی در آلمان هستید باید یک بیمه نامه داشته باشید.

هزینه بیمه درمانی سفر برای سه ماه برابر با 30 تا 90 یورو است و قبل از سفر به آلمان باید یک بیمه نامه داشته باشید. بیمه نامه را می توانید از وبسایت یک شرکت بیمه خصوصی و با استفاده از خدمات پرداخت اعتباری Unifee برای این منظور استفاده کنید. باید تنها درگاه پرداخت و مقداری که مدنظرتان است (به ریال) را در اختیار ما قرار دهید و یا اگر خودتان قصد پرداخت را دارید، می توانید از مسترکارت یا ویزاکارت پیش پرداخت یا بینام یونی فی استفاده کنید.

کرایه سه ماه اول را با UniFee درون حساب قرار دهید.

کرایه سه ماه اول را با UniFee درون حساب قرار دهید.

شاید مطلوبیت اجاره یا خرید خانه در بعضی کشورها بسیار متغیر باشد اما این موضوع درباره آلمان زیاد صادق نیست و تقریبا کمتر از مردم آلمان در خانه های اجاره ای و بیش از نیمی نیز در آپارتمان زندگی می کنند که همین موضوع پیدا کردن خانه های مستقل، به خصوص در مناطق شهری را کمی سخت می‌ کند.

هزینه اجاره خانه مثل هر جای دیگری، بخش بزرگی از بودجه شما را به خود اختصاص می دهد و اگر تصمیم به زندگی در شهرهای بزرگ داشته باشید، باید بدانید که هزینه زیادی در انتظارتان است. اگر در شهر بزرگی مثل مونیخ یا فرانکفورت باشید، به طور میانگین برای اجاره هر مترمربع از یک خانه مبله در یک محله مناسب باید از 17 تا 20 یورو کنار بگذارید که ممکن است بالاتر هم برود. هزینه زندگی در شهرهای بزرگی که میزبان شرکت های بین المللی است، حتی بالاتر هم می رود اما باید بدانید که موقعیت اشتغال بیشتری نیز برای خارجی ها وجود دارد، بنابراین به نوعی با توازن میان هزینه بالاتر و درآمد بالاتر مواجه هستید. میانگین اجاره به ازای هر متر مربع در شهرهای بزرگ دیگر بین 14 تا 15 یورو و در برلین در حدود 12 الی 13 یورو است.

برای اطمینان از اجاره خانه و بسته به شهر و محله، شاید لازم باشد که کرایه سه ماه اول اجاره خانه را به حساب صاحب خانه واریز کنید. این موضوع باعث می‌ شود که هزینه پرداختی از 1500 یورو تا 5000 یورو افزایش پیدا کند و با توجه به روش مد نظر صاحب خانه می توانید از دبیت کارت، پی‌ پال یا انتقال بانکی برای این منظور استفاده کنید. در هر صورت می توانید از مزایای خدمات یونی فی برای این واریز برخوردار شوید و از عدم تاخیر در پرداخت به حساب صاحب خانه مطمئن باشید (یادتان باشد که فرایند پرداخت از طریق انتقال بانکی معمولا به چند روز زمان از سوی خود بانک نیاز دارد.)

سوالات متداول


هزینه کرایه خانه در آلمان چقدر است؟

میانگین هزینه کرایه خانه در آلمان از 300 تا 800 یورو در ماه برای یک اتاق در یک خانه اشتراکی، و از 500 تا 1346 یورو برای یک واحد یک اتاقه است. به طور کلی هزینه میانگین کرایه خانه برای یک آپارتمان یک اتاقه، 750 یورو است.

آیا آلمان جای خوبی برای زندگی است؟

به طور کلی آلمان به دلیل استانداردهای بالای زندگی، اقتصاد قوی و گزینه های فرهنگی و تفریحی زیاد، یک گزینه بسیار خوب برای زندگی است. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بالا است اما زندگی در این کشور مزایای زیادی دارد.

آیا هزینه زندگی در آلمان بالا است؟

میانگین هزینه ماهیانه برای زندگی در آلمان در حدود 861 یورو (حدود 1002 دلار امریکا) یا 10332 یورو در سال (حدود 12024 دلار امریکا) است. این هزینه ها شامل هزینه غذا، سکونت، قبض ها، لباس و تفریح براساس استانداردهای اروپا است.

آیا مهاجرت به آلمان فکر خوبی است؟

روی هم رفته آلمان کشوری است که در آن هم می توانید زندگی سریع شهری و هم زندگی آرام حومه شهر را با در اختیار داشتن ایمنی و ثبات تجربه کنید. به طور کلی آلمان یک کشور ایمن با زیرساختهای توسعه یافته و اقتصاد قدرتمندی است که دلیل بسیار قانع کننده ای برای مهاجرت به آن را در اختیارتان قرار می دهد.

آیا آلمانی ها رفتار دوستانه ای با خارجی ها دارند؟

تنها 53 درصد از مهاجرینی که در آلمان حضور دارند، رفتار آلمانی را دوستانه توصیف می کنند، در حالیکه این آمار برای سراسر جهان حدود 68 درصد است. بالاترین مقدار نیز در اختیار مکزیک است که 88 درصد از خارجی ها، رفتار مردم آن را دوستانه توصیه می کنند.

برای گرفتن ویزای آلمان به چقدر پول نیاز دارم؟

سفارت یا کنسولگری آلمان در آمار مربوط به سال 2021 گفته که برای گرفتن ویزای تحصیلی المان باید 10332 یورو در یک حسای بانکی در آلمان بلوکه کنید.

ارتباط با ما