پرداخت هزینه آزمون CELPIP

برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی یا CELPIP یک ابزار ارزیابی انگلیسی مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و خواندن است. این آزمون توسط موسسات آزمونی پاراگون برگزار می‌ شود که خودش زیرشاخه دانشگاه بریتیش کلمبیا است. پاراگون تنها شرکت کانادایی برگزار کننده آزمون های تعیین سطح انگلیسی زبان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) است. آزمون CELPIP در دو حالت CELPIP-جنرال و CELPIP-جنرال-ال اس برگزار می‌ شود.

وقتی کسی بخواهد با استفاده از برنامه نیروی کار ماهر ایالتی (FSWP)، نیروی کار فنی ماهر ایالتی (FSTP)، برنامه تجربه کانادایی (CEC)، ویزای استارتاپ یا برنامه های پذیرش استانی برای اقامت دائم کانادا یا حتی برای کار به اثبات سطح زبان نیاز داشته باشد، می تواند آزمون CELPIP-جنرال بدهد. اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا نتایج دو آزمون زبان انگلیسی CELPIP-جنرال و آیلتس-جنرال را قبول می‌ کند. آزمون CELPIP-جنرال ال اس مناسب کسانی است که برای شهروندی کانادا به دنبال گواهی اثبات سطح شنیداری و گفتاری هستند. آزمون CELPIP-جنرال ال اس به عنوان یکی از دو آزمون مورد تایید IRCC برای شهروندی کانادا در نظر گرفته می‌ شود.

آزمون CELPIP-جنرال کاملا با کامپیوتر انجام می‌ شود و شامل چهار بخش شنیدار، نوشتار، خواندن و مکالمه است. بخش شنیداری آزمون از هشت بخش تشکیل می‌شود اما تنها هفت بخش از آن در طول آزمون در اختیارتان گذاشته می‌شود. آزمون دهنده نمی داند که کدام یک از موارد حذف شده است. از موارد بدون نمره در بخش های خواندن و شنیداری برای آزمون سازی استفاده می‌ شود. این موارد ممکن است هر بخشی از آزمون باشد و امتحان دهنده نمی داند که کدام بخش از آزمون، بدون نمره است. کل زمان هر چهار بخش آزمون برابر با 180 دقیقه یا سه ساعت خواهد بود.

آزمون سلپیپ-جنرال ال اس با استفاده از کامپیوتر و در دو بخش انجام شنیداری و صحبت کردن انجام می‌ شود. بخش شنیداری از هشت قسمت تشکیل شده اما تنها هفت بخش در طول آزمون در اختیار آزمون دهنده قرار می گیرد و او نمی داند که کدام بخش حذف خواهد شد. کل مدت زمان در نظر گرفته برای این دو بخش، 67 دقیقه است.

نتایج بعد از گذشت هشت روز کاری از تاریخ آزمون به صورت آنلاین اعلام می‌ شود. دو نسخه فیزیکی از گزارش نتایج آزمون سلپیپ با استفاده از پست معمولی کانادا ارسال خواهد شد. اگر گزینه Express Rating را انتخاب کرده باشید و هزینه آن را نیز پرداخت کرده باشید (این گزینه هم برای آزمون سلپیپ جنرال و هم آزمون سلپیپ جنرال ال اس در دسترس است)، نتایج را بعد از سه روز کاری خواهید دید. نسخه های فیزیکی گزارش رسمی نتیجه آزمون سلپیپ از طریق پست پیشتاز کانادا ارسال می‌ شود.

ثبت نام آزمون CELPIP


بیایید با هم نگاهی به فرایند ثبت نام آزمون CELPIP بیاندازیم:

1.وارد سایت CELPIP شوید.

1.وارد سایت CELPIP شوید.

آزمون سلپیپ توسط موسسات برگزاری آزمون Paragon اجرا می شود که تحت نظر دانشگاه بریتیش کلمبیا فعالیت می‌ کند، البته که آزمون CELPIP سایت مخصوص به خودش را دارد. در سایت سلپیپ می توانید اطلاعات مفیدی درباره آزمون و انواع مختلف آزمون و نحوه برگزاری هر یک از آن ها پیدا کنید. اگر بخواهید در آزمون CELPIP ثبت نام کنید، باید یک حساب کاربری در سایت آزمون ایجاد کنید. برای این کار روی دکمه “Sign In” در بخش هدر سایت کلیک کنید.

2.یک حساب کاربری در سایت سلپیپ ایجاد کنید.

2.یک حساب کاربری در سایت سلپیپ ایجاد کنید.

برای ایجاد یک حساب کاربری در سایت سلپیپ باید اسم و تاریخ تولدتان را وارد کنید. همچنین باید ایمیلی که می خواهید توسط آن با سایت ارتباط داشته باشید به همراه یک یک رمز عبور وارد کنید. حتما آدرس ایمیلتان را درست وارد کنید و مطمئن شوید که به این ایمیل دسترسی دارید، چرا که قرار است در ادامه آن را تایید و حسابتان را فعال کنید؛ به علاوه باید یک رمز عبور پیچیده و ایمن انتخاب کنید. حساب کاربری خود را باید بعد از پر کردن فرم و ثبت آن و از طریق لینک فعالسازی که به ایمیلتان ارسال می‌شود، فعال کنید. به بخش inbox ایمیل خود وارد شوید و از دستورالعمل ارائه شده برای فعالسازی اکانتتان در سایت پیروی کنید.

3.وارد حساب کاربری خود شوید.

3.وارد حساب کاربری خود شوید.

بعد از فعالسازی موفق اکانت تان در سایت سلپیپ، باید با استفاده از نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور وارد آن شوید. ایمیل و رمز عبور خود را وارد و سپس روی دکمه “Sign In” کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود شوید.

4.ثبت نام در آزمون CELPIP را از درون داشبورد خود شروع کنید.

4.ثبت نام در آزمون CELPIP را از درون داشبورد خود شروع کنید.

با استفاده از لینک تعبیه شده در داشبورد پروفایل حساب کاربری می توانید ثبت نام در آزمون CELPIP را شروع کنید. همچنین از این محل می توانید پروفایل حساب کاربری خود را ویرایش کرده و یا مواردی که مایل باشید را خریداری کنید. هر وقت که آماده شروع ثبت نام بودید، روی لینک مشخص شده کلیک کنید تا فرایند ثبت نام شروع شود.

5.نسخه CELPIP مد نظرتان را انتخاب کنید.

5.نسخه CELPIP مد نظرتان را انتخاب کنید.

در ابتدای فرایند ثبت نام آزمون سلپیپ از شما خواسته می‌ شود تا نسخه CELPIP مد نظرتان را انتخاب کنید. می توانید این کار را از بین آزمون سلپیپ-جنرال و آزمون سلپیپ-جنرال ال اس انتخاب و سپس انتخاب خود را تایید کنید.

6.دلیلتان برای انتخاب آزمون CELPIP را بیان کنید.

6.دلیلتان برای انتخاب آزمون CELPIP را بیان کنید.

در گام دوم باید بگویید که چرا تصمیم دارید در آزمون سلپیپ شرکت کنید و می توانید از بین گزینه های زیر، یکی را انتخاب کنید:

  • مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)
  • جواز مشاور املاک یا مجوز کارگزاری وام مسکن
  • کالج مشاوره مهاجرت و شهروندی (CICC)
  • اخذ پذیرش دانشگاه، کالج یا برنامه های کاری
  • تعیین سطح حرفه ای (شغلی)
  • موارد دیگر

یادتان باشد که باید اطلاعات بیشتری از مواردی که انتخاب می کنید را نیزارائه کنید، پس گزینه درست را بدون دلیل و فقط برای گذشت از این مرحله انتخاب نکنید و سپس برای ادامه فرایند ثبت نام، دکمه “Continue” را فشار دهید.

7.یک مرکز آزمون انتخاب کنید.

7.یک مرکز آزمون انتخاب کنید.

در گام بعدی باید یک مرکز آزمون را انتخاب کنید: برای این کار باید کشور مد نظر و شهری را انتخاب کنید که می خواهید آزمون را در آن بدهید. از جدول مراکز، یکی را انتخاب کرده و به تاریخ و ساعت آزمون هم دقت کنید. اگرچه در انتخاب زمان و تاریخ آزمون مختار هستید، اما سعی کنید زمان صبح را برای آزمون (با توجه به عملکرد بهتر ذهن در صبح) را در یکی از نزدیکترین مراکز در دسترس انتخاب کنید.

Picture17

8.نتیجه انتخاب مرکز آزمون را مجددا بررسی کنید.

8.نتیجه انتخاب مرکز آزمون را مجددا بررسی کنید.

بعد از انتخاب مرکز آزمون شانس این را دارید که مجددا از انتخاب خود مطمئن شوید تا اشتباهی در این فرایند رخ نداده باشد و در صورت نیاز می توانید آن را ویرایش کنید. آدرس و زمان و تاریخ امتحان را یادداشت کنید و محل دقیق مرکز آزمون را در گوگل مپ بررسی کنید.

9.با جمع آوری اطلاعات شخصی موافقت کنید.

9.با جمع آوری اطلاعات شخصی موافقت کنید.

در این مرحله باید فرایند جمع آوری، پردازش، استفاده و ذخیره اطلاعات شخصیتان را تایید کنید و اگر بخواهید می توانید اطلاعیه تهیه شده در این باره را به دقت مطالعه کنید.

10.گزینه ارسال گزارش نتیجه آزمون به تلفن را فعال کنید.

10.گزینه ارسال گزارش نتیجه آزمون به تلفن را فعال کنید.

این بخش اختیاری است و می توانید گزینه ارسال نتایج آزمون سلپیپ به تلفن همراه را فعال کنید. این گزینه تاثیری در نتیجه آزمون شما نخواهد داشت، پس تصمیم خود را بگیرید و برای رفتن به مرحله بعد روی دکمه “Continue” کلیک کنید.

11.سفارش خود را بررسی کنید.

11.سفارش خود را بررسی کنید.

در این گام می توانید خلاصه ای از گزینه های انتخاب شده در فرایند ثبت نام آزمون CELPIP را مشاهده کنید. هدف از آزمون، نسخه آزمون و مرکز آزمون انتخابی مشخص خواهد بود و اگر بخواهید می توانید مرکز انتخاب شده را از اینجا تغییر دهید.

12.راهنمای آزمون را خریداری کنید (اختیاری).

12.راهنمای آزمون را خریداری کنید (اختیاری).

در نهایت می توانید قبل از پرداخت هزینه آزمون CELPIP، راهنمای آزمون را نیز خریداری کنید. بعضی از این محصولات به شکل کتاب الکترونیکی برایتان ارسال می‌شود، اما از بعضی از آنها هم دوره های آنلاین هستند. استفاده از این مواد آزمونی می تواند به آمادگی و دستیابی به نتایج بهتر در آزمون کمک کند.

13.پرداخت هزینه آزمون سلپیپ

13.پرداخت هزینه آزمون سلپیپ

در نهایت باید اقدام به پرداخت هزینه آزمون CELPIP نمایید و می توانید این هزینه را با کارت های اعتباری مثل ویزا کارت یا مسترکارت پرداخت کنید. اطلاعات کارت اعتباری خود را به همراه اسم و ایمیل حساب کاربریتان وارد کنید تا فرایند ثبت نام آزمون سلپیپ را نهایی کنید. برای پرداخت ریالی هزینه آزمون CELPIP می توانید از خدمات UniFee استفاده کنید. تیم ما بلافاصله بعد از پرداخت ریالی هزینه آزمون، فردایند پرداخت اصلی را آغاز می کنند و این کار در همان روزی که پرداخت شما انجام شده، انجام می‌شود. همچنین اگر می خواهید خودتان پرداخت هزینه آزمون CELPIP را انجام دهید، می توانید کارت اعتباری پیش پرداخت قابل شارژ را از یونی فی خریداری کنید.

پرداخت هزینه آزمون CELPIP توسط UniFee


تیم ما در UniFee یک روش عملی برای خرید آزمون سلپیپ ایجاد کرده اند. خدمات بسیاری مانند ثبت نام در آزمون CELPIP را برخلاف بسیاری از سایت های رقیب، می توانید از پلتفرم ما در یونی فی بخواهید. یونی فی (UniFee) یک شرکت ثبت شده کانادایی است که تخصصش در زمینه های مختلف پرداختی است. برند یونی فی در ایران یک نام شناخته شده و قابل اعتماد برای ارضای نیازهای شما در پرداخت های بین المللی است.

آزمون CELPIP تنها پرداخت توسط کارهای اعتباری معتبری مثل ویزا کارت یا موارد زیر را قبول می‌ کند:

استفاده از این روش های پرداخت برای دانش آموزان و شهروندان داخل ایران ممکن نیست و تیم یونی در اینجا وارد کار می‌ شود تا امکان ثبت نام بدون مشکل آنها در آزمون را فراهم کند. لازم نیست نگران پرداخت هزینه آزمون سلپیپ توسط کارت های اعتباری نباشید و فقط در صندلی خود لم بدهید و کار را به تیم ما در UniFee بسپارید. شما باید همه تمرکز خود را بر خواندن برای آزمون بگذارید و نهایی کردن ثبت نام را از ما بخواهید.

تنها یک تراکنش بانکی تا نهایی شدن فرایند ثبت نام آزمون CELPIP فاصله دارید و آن را هم می توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایلی خود برای پرداخت ریالی هزینه آزمون CELPIP به UniFee انجام دهید و فرایند ثبت نام آزمون CELPIP بلافاصله بعد از تکمیل پرداخت آغاز خواهد شد.

بعلاوه می توانید از کارت فیزیکی پیش پرداخت یا کارت هدیه مستر کارت یا ویزاکارت برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون سلپیپ استفاده کنید. محصولات ما قابل اعتماد هستند و با خرید کارت هدیه، می توانید پرداخت هزینه CELPIP را انجام داده و سپس آن را دور انداخته و یا مجددا و تا زمانی که بخواهید، آن را شارژ و مجددا در پلتفرم های دیگر استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان ما در UniFee در تماس باشید.

سوالات متداول


آیا نمره 7 برای آزمون CELPIP خوب است؟

سطح 7 برای آزمون سلپیپ به معنای سطح زبان “کافی” برای حضور در موقعیت کاری و شغلی است و سطح زبان 8 یعنی سطح زبان “خوب” برای موقعیت های شغلی و حرفه ای.

سطح 9 آزمون سلپیپ به چه معنا است؟

سطح 9 سلپیپ به معنای مهارت موثر برای حضور در موقعیت کاری و حرفه ای است.

آیا در زمان حضور در آزمون می توانم آب داشته باشم؟

آزمون های CELPIP با کامپیوتر انجام می‌شود و امکان خوردن یا نوشیدن در این محل وجود ندارد. با این وجود اگر تشنه بودید، دستتان را بالا بگیرید و به همراه ناظر مرکز آزمون برای نوشیدن آب بروید.

چطور باید در آزمون سلپیپ، CLB10 بگیرم؟

گرفتن CLB10 در آزمون CELPIP به معنای نمرات 8 در خواندن، 8.5 در شنیدار و 7.5 در صحبت کردن و نوشتن است.

نمره آزمون سلپیپ چطور محاسبه می‌ شود؟

عملکرد هر آزمون دهنده در آزمون CELPIP توسط چند مصحح تعیین می‌شود: حداقل سه مصحح برای نمره دهی به بخش صحبت و حداقل چهار مصحح هم عملکرد آزمون دهنده در بخش نوشتن را ارزیابی می کنند.

ارتباط با ما