رزرو خانه و اتاق از سایت Airbnb

شرکت Airbnb یک موسسه آمریکایی است که به عنوان یک بازار آنلاین برای اجاره مسکن در تعطیلات و فعالیت‌های گردشگری، شناسایی می‌شود. این شرکت در کالیفرنیا و سانفرانسیسکو شعبه دارد، همچنین می‌توانید از طریق وب سایت و نرم افزار موبایل هم به این موسسه دسترسی داشته‌باشید. Airbnb مالک هیچ یک از ساختمان‌هایی که اجاره می‌دهد نیست، بلکه از طریق گرفتن کمیسیون بعد از اجاره دادن هر ملک کسب درآمد می‌کند. این شرکت در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده‌است. طبق آخرین داده‌های Airbnb، این شرکت بیش از۶/۵ میلیون فهرست دارد که بیش از 100000 شهر و شهرستان و بیش از 220 کشور در سراسر جهان را پوشش می‌دهد.

ایده ساده‌ای پشت تاسیس شرکت Airbnb وجود دارد: یافتن راهی برای اینکه افرادی که در شهر‌های مختلف زندگی می‌کنند؛ بتوانند خانه یا اتاق اضافی خود را به گردشگران اجاره دهند. افرادی که از خدمات این شرکت استفاده می‌کنند؛ می‌توانند تبلیغات مربوط به ملک اجاره‌ای خود را در سراسر دنیا و برای میلیون‌ها نفر منتشر کنند و چون پرداخت‌ها توسط یک شرکت معتبر انجام می‌شود که در صورت بروز مشکل پشتیبانی ارائه می‌دهد، با اطمینان خاطر بیشتری ملک خود را اجاره می‌دهند. مهمانان Airbnb می‌توانند منازلی را برای اجاره انتخاب کنند که بیشتر شبیه به خانه بوده و هویت بیشتری دارند، همچنین می‌توانند خانه‌ای دارای آشپزخانه را انتخاب کنند تا مجبور به مصرف غذای بیرون نباشند. قیمت‌های Airbnb نسبت به هتل پایین‌تر است چون معمولا صاحبان این محل‌ها هزینه‌های سربار ندارند. علاوه بر این میزبانان Airbnb مجبور نیستند که برای اقامتگاه مجوز بگیرند یا برای پذیرایی از مهمانان هزینه کنند.

Airbnb برای اقامت طولانی مدت هم گزینه خوبی است چون بعضی میزبانان شرایط اقامت طولانی مدت را فراهم می‌کنند و نیز تخفیف‌هایی هم برای این مورد در نظر می‌گیرند. به خاطر داشته باشید که در ابتدا باید اجاره یک ماه اقامت را پرداخت کنید، اما طبق خط مشی Airbnb، اگر می‌خواهید کمتر‌ از یک ماه اقامت داشته باشید؛ باید از قبل اطلاع دهید تا مابقی اجاره به شما بازپرداخت شود. اگر شما اطلاع ندهید که می‌خواهید کمتر از ۳۰ روز اقامت داشته باشید؛ تمام هزینه اجاره یک ماه از شما کسر می‌شود و دیگر بازپرداختی نخواهید داشت.

فرایند رزرو در وب‌سایت Airbnb


فرایند رزرو در وب‌سایت Airbnb

شما می‌توانید در حین سفر خود صد‌ها خانه را در محل مقصد خود بررسی کنید و خانه‌ای که برایتان مناسب‌تر است را انتخاب کنید. در ادامه به روند رزرو خانه در وب سایتAirbnb پرداخته می‌شود.

ابتدا به وب سایت رسمی Airbnb مراجعه کنید. در این سایت می‌توانید خانه‌های بی‌شماری را بررسی کنید. از نوار بالای صفحه می‌توانید به دسته‌بندی‌های محل‌های اقامت دسترسی داشته باشید. برای اینکه از کار ما اطمینان حاصل کنید، می‌توانید از تور‌های کمپینگ و اقامتگاه‌های موجود در قطب شمال دیدن کنید.

همچنین در این سایت یک ابزار وجود دارد که به کمک آن می‌توانید اقامتگاه‌ها را بر اساس کشور مقصد و زمان سفر، فیلتر کنید. به طور مثال فردی به دلیل خوب بودن‌ هوا در ماه سپتامبر قصد سفر به استانبول را دارد.

فرایند رزرو در وب سایت Airbnb 1

پس این فرد با اعمال تنظیمات در سایت می‌تواند نتایج مورد نظر خود را مشاهده کند. سپس می‌توان تمام نتایج را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کرد. همچنین شما می‌توانید باز هم نتایج را فیلتر کنید. به طور مثال اگر زبان ترکی بلد نیستید، می‌توانید میزبانی را انتخاب کنید که انگلیسی بلد باشد یا اینکه منزل شما دارای آشپزخانه و وای‌فای باشد. در اینجا آخرین فیلتر اعمال شده جستوجو برای اتاق یک تخته بوده‌است.

فرایند رزرو در وب سایت Airbnb 1

ممکن است شما تذکر Superhost را روی بعضی مکان‌ها ببینید. این تذکر نشان می‌دهد که آن مکان میزبان خیلی خوبی داشته و تمام مسافران از خدمات آن‌ها راضی بوده‌اند. همچنین ممکن است علامت Rare find یا دسترسی نادر را مشاهده کنید. این علامت نشان می‌دهد که آن محل به دلیل محبوبیت زیاد، معمولا دسترسی محدودی دارد.

فرایند رزرو در وب سایت Airbnb 1

به طور مثال ما پس از بررسی‌های زیاد یک خانه مناسب پیدا کردیم که توسط یک میزبان خوب به اسم ارن اجاره داده می‌شود. که دارای منظره بی‌نظیر از شهر و یک بالکن فوق‌العاده است. این خانه به مبلغ ۲۰۰ یورو در شب اجاره داده می‌شود، اما ارزشش را دارد. به اضافه هزینه‌های جانبی، کل هزینه‌ها حدود ۱۴۲۸ یورو خواهد شد.

فرایند رزرو در وب سایت Airbnb 1

پس از کلیک کردن روی گزینه رزرو به صفحه تائید سفارش هدایت می‌شوید. در اینجا می‌توانید گزینه Rare find که در بالا به آن اشاره شد را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید در این مرحله تعداد شب‌هایی که می‌خواهید بمانید و نیز تعداد همراهان خود را مشخص کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید کل هزینه را یکجا پرداخت کرده یا اینکه بخشی از آن را پرداختید کنید و مابقی هزینه را بعدا بپردازید. اما در نظر داشته باشید که قبل از تحویل گرفتن ملک باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، می‌توانید بخشی از هزینه را در ابتدا پرداخت کنید، اما بقیه هزینه‌ها به طور خودکار در تاریخ ۲۲ آگوست از حساب شما کسر می‌شود.

فرایند رزرو در وب سایت Airbnb 1

پرداخت هزینه‌ها آخرین مرحله انجام رزرو کردن ملک است. شما می‌توانید از روش‌های زیر برای پرداخت استفاده کنید:

 • کارت اعتباری
 • PayPal
 • Google Pay
 • iDeal

مشخصات کارت یا حساب بانکی خود را وارد کرده و فرایند رزرو را نهایی کنید. اگر گزینه پرداخت بخشی از هزینه را انتخاب کرده باشید، بقیه هزینه‌ها به طور خودکار از همان کارتی که در ابتدا وارد کردید، برداشته می‌شود.

رزرو کردن خانه در Airbnb با استفاده از UniFee


رفتن به یک سفر برای رهایی از زندگی پر‌مشغله ایده فوق‌العاده‌ای است. این کار به افزایش اعتماد به نفس و کسب آرامش کمک می‌کند. صرف نظر از دلیل سفر و میزان بودجه خود، می‌توانید از طریق Airbnb یک اقامتگاه مناسب انتخاب کنید و هزینه‌های آن را با استفاده از UniFee پرداخت کنید. تیم ما در UniFee به ایرانی‌هایی که قصد رزرو خانه از طریق Airbnb را دارند؛ خدماتی ارائه می‌دهد. تیم ما خدمات گسترده‌ای در زمینه رزرو هتل و اقامتگاه و نیز پرداخت از طریق کارت های اعتباری و PayPal ارائه می‌دهد.

UniFee یک شرکت معتبر کانادایی است که خدمات گسترده‌ای در زمینه امور مالی و پرداخت، ارائه می‌دهد. UniFee در ایران هم یک شرکت شناخته شده است و شما می‌توانید تمام کار‌های بین‌الملی مربوط به پرداخت هزینه‌های مختلف خود را با اطمینان خاطر از این طریق انجام دهید. برای اینکه بتوانید از کارت اعتباری برای پرداخت استفاده کنید، باید یک حساب بانکی بین‌المللی داشته باشید. اما اگر حساب بانکی بین المللی نداشته باشید می‌توانید با استفاده از UniFee تمام تراکنش‌های خود را در Airbnb انجام دهید.

شما می‌توانید لینک درگاه پرداخت خود را برای ما در UniFee ارسال کنید و سپس مبلغ را به ریال و به طور دقیق پرداخت کنید، سپس تیم ما در همان روز پرداخت را از طریق حساب بین‌المللی برایتان انجام می‌دهد. از آنجایی که تیم ما تراکنش را یک روزه انجام می‌دهد، شما نگرانی برای پرداخت نخواهید داشت.

همچنین می‌توانید برای‌ اینکه خودتان فرایند رزرو را انجام دهید از ما یک مستر کارت بخرید و خودتان رزرو را از طریق Airbnb انجام دهید. از معتبر بودن محصولات ما مطمئن باشید. همچنین شما می‌توانید یک کارت اعتباری از ما خریداری کنید و برای رزرو هتل و سایر هزینه‌ها در طول سفر از آن استفاده کنید. شما می‌توانید هر چقدر که بخواهید کارت اعتباری خود را شارژ کنید و محدودیتی از این نظر وجود ندارد. همچنین می‌توانید از این کارت‌ها برای دریافت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز، استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در UniFee تماس بگیرید.

سوالات متداول


نقطه ضعف Airbnb چیست؟

Airbnb عمده درآمد خود را از طریق دریافت هزینه‌های مربوط خدمات رزرو، بدست می‌آورد. این شرکت نقاط ضعفی هم دارد. مثلا ممکن است انتظارات مسافران از میزبان یا محل اقامت برآورده نشود و اینکه میزبانان باید ملک خود را به کسی اجاره دهند که او را نمی‌شناسند.

قبل از استفاده از Airbnb باید چه نکاتی را در نظر بگیرم؟

یکسری موارد وجود دارند، که در زمان استفاده از Airbnb باید آن‌ها را رعایت کنید و فرقی نمی‌کند که برای چندمین بار است که دارید از این خدمات استفاده می‌کنید.

 • قیمت و هزینه‌های نهایی را کنترل کنید.
 • تاریخ دقیق سفر خود را هر چه سریع‌تر مشخص کنید.
 • زمان ورود و خروج خود را مشخص کنید.
 • امکانات موجود در ملک مورد نظر را با دقت بررسی کنید.
 • با دقت تصاویر و اطلاعات محل مورد نظر را بررسی کنید.
 • اطلاعات میزبان خود را بررسی کنید.

آیا ممکن است زمانی که از خانه‌های Airbnb استفاده می‌کنیم از ما جاسوسی شود؟

شرکت Airbnb از تمام میزبانان می‌خواهد که تمامی وسایل ضبط مثل دوربین مدار بسته و … را در یک لیست ثبت کنند. اما هیچ جایگاه رسمی برای ثبت دقیق نوع و تعداد وسایل ضبط وجود ندارد. بعضی از میزبانان این موارد را در یک لیست قرار می‌دهند و بعضی دیگر این موارد را جز قوانین خانه می‌نویسند.

آیا باید خانه Airbnb را در زمان تحویل تمیز کنیم؟

نیازی نیست که شما به فکر تمیز کردن اتاق باشید، مگر اینکه چیزی روی زمین ریخته باشید. بسیاری از میزبانان، در قوانین خانه شرایط نظافت را ذکر می‌کنند و لازم نیست شما بیشتر از آن برای نظافت اتاق وقت بگذارید. به هر حال شما در تعطیلات به سر می‌برید و نیز هزینه نظافت از شما دریافت شده‌است.

Airbnb چند درصد از هزینه‌ها را دریافت می‌کند؟

اکثر میزبانان حدود ۳ درصد از درآمد خود را به Airbnb پرداخت می‌کنند. که این ۳ درصد در صورت ذکر شدن در قرارداد شامل هزینه‌های شب، هزینه‌های نظافت و هزینه‌های مهمان می‌شود و مالیات به آن تعلق نمی‌گیرد. مهمانان نیز معمولا ۱۴ درصد از هزینه‌های رزرو را به این شرکت می‌دهند.

میزبان‌های Airbnb چگونه حقوق می‌گیرند؟

برای دریافت حقوق، میزبان باید در سایت Airbnb روش پرداخت و حسابی که باید به آن پرداخت شود را مشخص کند. روش‌های پرداخت شامل حواله‌های بانکی یا ACH، PayPal، کارت‌های نقدی پیش‌پرداخت، و Western Union، می‌باشد که بسته به محل اقامت شما می‌تواند متفاوت باشد.

وقتی برای اولین بار از Airbnb استفاده می‌کنید، باید چه کار انجام دهید؟

وقتی برای اولین بار از Airbnb استفاده می‌کنید باید به این ۶ نکته توجه کنید:

 1. جستوجو اولیه خود را با استفاده از فیلتر‌ها محدود کنید.
 2. به دنبال مکان‌های تائید شده باشید.
 3. قبل از رزرو به میزبان پیام دهید.
 4. اگر برای اولین بار به یک ملک می‌روید، قوانین آن خانه را بیشتر بررسی کنید.
 5. تخفیف‌های احتمالی برای اقامت‌های طولانی مدت را بررسی کنید.
 6. مودب باشید و به قوانین ملک و میزبان احترام بگذارید.

آیا ممکن است شما را از خانه Airbnb بیرون کنند؟

اکنون در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که همه چیز دارای حق اشتراک یا قسط است؛ مثل اشتراک منزل، اشتراک دوچرخه، اشتراک وسیله نقلیه و … و اگر شما حق اشتراک یا اقساط را پرداخت نکنید، ممکن است شما را از خانه یا آپارتمان بیرون کنند یا وسیله نقلیه شما را بگیرند.