پرداخت ارزی و بین‌المللی با پی‌پال (PayPal) ویزا کارت و مسترکارت

روش‌های مختلف پرداخت اینترنتی با توجه به استیلای تراکنش‌های دیجیتال بر دنیای بانکداری پدیدار شده است. یکی از اولین این روش‌ها، پی‌پال (PayPal) بوده است که بیش از دو دهه در دنیای پرداخت‌های اینترنتی فعالیت دارد. پی‌پال روش پرداخت آنلاینی است که انجام تراکنش‌های مالی را به صورت دیجیتال ممکن می‌سازد. با استفاده از یک حساب اینترنتی امن می‌توانید از پی‌پال برای خرید از فروشندگان بهره بگیرید. البته خدمات پی‌پال فقط محدود به پرداخت‌های ارزی نیست. این پلتفرم، ارسال و دریافت پول را از دیگران ممکن می‌سازد. همچنین هر مبلغی که از طریق حساب پی‌پال دریافت می‌کنید، برای خرید قابل‌استفاده است.

سازوکار عملکرد پی‌پال


سازوکار عملکرد پی‌پال

بهره‌گیری از اکثر خدمات پی‌پال رایگان است. برای مثال برای انتقال پول به دوستان یا خانواده‌تان لازم نیست مبلغی بپردازید. البته اگر انتقال مستلزم تبدیل ارز باشد، ممکن است لازم باشد هزینه اندکی را برای تراکنش پرداخت کنید. همچنین چنانچه پلتفرم‌های کسب و کارهای اینترنتی مبالغی را به شما پرداخت کنند، ممکن است هزینه‌ای برای استفاده از پی‌پال از شما دریافت شود. برای مثال فروش کالا در eBay معمولاً مستلزم پرداخت هزینه به پی‌پال است. درعین‌حال که می‌توانید از این روش بانکداری اینترنتی برای مصارف شخصی استفاده کنید، می‌توانید پی‌پال را در کسب و کارتان هم به کار بگیرید. ضمناً می‌توانید یک حساب تجاری در پی‌پال بسازید و پرداخت‌های کارتی از مراجعین و مشتریانتان را دریافت کنید.

سازوکار عملکرد پی‌پال بسیار ساده است. هر بار که فردی پولی را به حساب پی‌پالتان ـ به شماره موبایل یا آدرس ایمیل ـ می‌فرستد، مبلغ به حسابتان واریز می‌شود و پیامی از پی‌پال دریافت می‌کنید که واریز وجه را اطلاع می‌دهد. به‌همین‌ترتیب هر بار که خرید اینترنتی دارید، می‌توانید پی‌پال را به عنوان روش پرداختتان انتخاب کنید. فقط کافی است ID و رمزعبور حساب پی‌پالتان را برای تکمیل پرداخت وارد کنید.

چگونگی پرداخت با پی‌پال


پرداخت با PayPal کار آسانی است. چون اکثر فروشگاه‌ها این خدمت مالی را می‌پذیرند، می‌توانید تقریباً همه‌جا از برنامه PayPal یا مرورگر موبایلتان برای پرداخت استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که حواستان به نماد پی‌پال باشد و هنگام تسویه‌کردن با فروشگاه‌اینترنتی روی آن کلیک کنید. چند دستورالعمل ساده روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود که با دنبال کردنشان می‌توانید پرداخت را نهایی کنید.

همچنین پی‌پال این امکان را برای‎تان فراهم می‌کند تا بررسی کنید که کدام فروشنده‌ها پرداخت با پی‌پال را می‌پذیرند. ازآن‌جا که این پلتفرم با تعداد فراوانی از رستوران‌ها و فروشگاه‌ها شراکت دارد، چند روش برای پرداخت مبالغ مواد خوراکی یا محصولات در اختیارتان گذاشته می‌شود. حتی می‌توانید از پی‌پال برای پیش‌سفارش از قهوه‌فروشی‌ها و رستوران‌های مختلف استفاده کنید.

ضمناً پی‌پال یک برنامه وفاداری برای کاربران همیشگی‌اش دارد که می‌توانید از آن برای دریافت پاداش و برگشت وجه بهره بگیرید. به عبارت دیگر هر بار که مبلغ خریدتان را با پی‌ پال پرداخت می‌کنید، چند امتیاز وفاداری به حسابتان تعلق می‌گیرد که می‌توانید آن را بعداً تبدیل کنید و مورداستفاده قرار دهید.

روش ساخت حساب پی‌پال


در چند مرحله ساده می‌توانید یک حساب کاربری در پی پال بسازید. تنها کاری که باید انجام بدهید، این است که:

به وب‌سایت رسمی پی پال مراجعه کنید 

به وب‌سایت رسمی پی پال مراجعه کنید. مطالبی درباره چگونگی عملکرد پی پال، روش انجام تراکنش‌ها در پی‌پال و راهکارهای حفاظت از اطلاعات مشتریان در وب‌سایت پی‌پال قابل‌مشاهده است. برای شروع فرایند عضویت روی دکمه «Sign up for free» کلیک کنید.

سپس باید کشورتان را انتخاب کنید. چون روش کار پی‌پال در تمام کشورها یکسان نیست، باید کشوری را که در آن حساب بانکی دارید، اعلام کنید. توجه داشته باشید که به دلیل تحمیل تحریم‌های متعدد مالی علیه ایران، نام ایران در فهرست کشورها نیست. درنتیجه پی پال که یک شرکت فناوری مالی آمریکایی چندملیتی است، خدماتش را به ایرانیان ارائه نمی‌دهد. هرچند پیچیدگی‌های استفاده از پی پال از ایران می‌تواند کلافه‌کننده باشد، خوشبختانه یونی‌فی موفق شده است راه‌حلی را برای این مشکل پیدا کند.

پس از انتخاب کشور مبدأ باید شماره تلفنتان را وارد و آن را تأیید کنید. ورود و تأیید شماره تلفن به منظور جلوگیری از ساخت حساب‌های آزمایشی یا ساختگی ضروری است. این لایه از تأیید مانند یک لایه امنیتی اضافی برای کاربران پی‌پال عمل می‌کند. به خاطر داشته باشید که شماره تلفن باید معتبر و متعلق به خودتان باشد؛ نمی‌توانید از شماره‌های VoIP استفاده کنید. متأسفانه چون پی پال در ایران فعال نیست، نمی‌توانید شماره‌های با کد کشور ایران (98+) را وارد کنید. برای حل کردن این مشکل می‌توانید از خدمات ما در یونی‌فی برای ساخت حساب پی‌پال بهره بگیرید. پس از وارد کردن شماره تلفن باید آن را تأیید کنید. برای این منظور لازم است کد تأیید شش‌رقمی‌ای را وارد کنید که به شماره تلفن اعلامی ارسال می‌شود.

پس از تأیید شماره تلفن باید جزئیات حساب بانکی یا کارت اعتباری و نقدی را وارد کنید و آن را به حسابتان متصل کنید. چون سیستم بانکداری ایران مجزا از سیستم بانکداری بین‌المللی است و سیستم اعتباری معتبری ندارد، حساب PayPal با حساب بانکی ایرانی کار نخواهد کرد. برای دور زدن این مانع به راحتی مستقیماً از UniFee خریداری کنید.

چگونگی پرداخت با ویزاکارت یا مسترکارت


چگونگی پرداخت با ویزا کارت یا مستر کارت

پرداخت با کارت‌های اعتباری و نقدی (کردیت‌کارت و دبیت‌کارت) ساده‌ترین راه برای خرید کردن است. این کارت‌ها مطمئن و امن‌اند و استفاده از آنها آسان است. ویزاکارت و مسترکارت دو نمونه از پرکاربردترین و مورد اعتمادترین کارت‌هایی هستند که در این کره خاکی از آنها استفاده می‌شود. بیش از 200 کشور جهان و فروشگاه‌های بی‌شمار و خرده‌فروشی‌ها این کارت‌ها را می‌پذیرند.

پرداخت با ویزا یا مسترکارت یکی از محبوب‌ترین روش‌های خرید بین مشتریان است. کافی است در فرایند پرداخت روی روش پرداخت مناسب کلیک کنید و مبلغ مورد نظر را با کسر از کارت اعتباری‌تان بپردازید. امنیت داده‌ها از طریق کدگذاری SSL به خوبی حفظ می‌شود و داده‌ها فوراً از طریق ارتباطی کاملاً امن به مراکز داده مناسب ارسال می‌شود.

ضمناً این امکان وجود دارد که از شرکت صادر کننده کارت اعتباری‌تان بخواهید تا کارتی را با امنیت سه‌طرفه یا تأیید هویت سه‌طرفه برایتان صادر کند. برنامه مرتبط ویزا کارت «Verified by VISA» و برنامه مرتبط مستر‌کارت «SecureCode» نامیده می‌شود. اگر وارد رویه مناسب شوید، داده‌هایتان برای ارسال سؤال امنیتی به بانک مبدأ با استفاده از روش‌های کدگذاری دیگر به کار برده می‌شود و لازم نیست هیچ نرم‌افزار خاصی را روی رایانه‌تان نصب کنید.

کارت اعتباری‌تان بلافاصله پس از ثبت سفارش یا استفاده از کارت با ویزا یا مسترکارت به اندازه مبلغ خرید شارژ می‌شود. رسید تأیید سفارش و فاکتور خرید به نشانی پست الکترونیک ثبت‌شده در حساب کاربری یا مشخصات سفارش ارسال می‌شود. پرداخت با ویزا یا مستر کارت علاوه بر سرعت مزیت دیگری نیز دارد، این‌که کاملاً بدون هزینه است.

همان‌طور که همه می‌دانیم، تحمیل تحریم‌های مالی متعدد علیه ایران انجام تجارت‌ها و معاملات بین‌المللی را برای ایرانیان دشوار ساخته است. ویزا و مسترکارت خدماتشان را در ایران ارائه نمی‌دهند و سیستم بانکداری ایران از ارائه خدمات بانکداری بین‌المللی به مشتریانش معذور است. گروه مجرب یونی‌فی با توجه به این مشکلات و پیچیدگی‌ها، خدمات پرداخت با کارت اعتباری و پرداخت ارزی را برای حل کردن این معضل ارائه می‌دهد. بنابراین در هر نقطه‌ای از جهان که باشید می‌توانید از یونی‌‌فی برای خرید اینترنتی کالاها و خدمات کمک بگیرید. حتی اگر پس از خرید نظرتان تغییر کرد، می‌توانید از یونی‌فی درخواست برگشت وجه کنید.

پرداخت با پی پال، ویزا‌کارت و مستر‌کارت از طریق یونی‌فی


کارشناسان یونی‌فی راه‌حلی مطمئن و مناسب را در اختیار ایرانیانی گذاشته‌اند که می‌خواهند پرداخت‌ارزی انجام دهند. پلتفرم یونی‌فی طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهد که یکی از آنها پرداخت ارزی در سایت های بین‌المللی است. یونی‌فی یک شرکت رسمی و ثبت‌شده کانادایی است که در زمینه انواع خدمات پرداخت تخصص دارد. یونی‌فی نام شناخته‌شده‌ای در ایران است و درگاه مطمئنی را برای رفع نیازهای ایرانیان در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی و ارزی ایجاد کرده است.

برای بهره‌گیری از خدمات پی‌پال به یک حساب بانکی بین‌المللی و کردیت‌کارت یا دبیت‌کارت نیاز دارید. از آن‌جا که این شرایط در ایران در دسترس نیست، یونی‌فی به شهروندان ایرانی کمک می‌کند که بدون دردسر از پی پال استفاده کنند. همچنین، استفاده از ویزاکارت و مستر‌کارت برای ایرانیان مقدور نیست چرا که این شرکت‌ها به ایرانیان سرویس ارائه نمی‌دهند. برای حل این مشکل نیز یونی‌فی به یاری ایرانیان آمده است.

کافی است لینک درگاه پرداخت مربوط به خرید اینترنتی‌تان را برای یونی‌فی ارسال کنید و مبلغ دقیق را به ریال پرداخت کنید تا کارشناسان یونی فی فرایند پرداخت را شروع کنند و آن را همان روز به پایان برسانند. به کمک خدمات یک‌روزه یونی‌فی لازم نیست روزها برای انجام یک تراکنش منتظر بمانید.

همچنین می‌توانید از خدمات یونی‌فی برای شارژ و یا ساختن حساب پی‌پال استفاده کنید. فقط به ما اطلاع بدهید که حسابتان را چقدر می‌خواهید شارژ کنید و مبلغ موردنظر را به ریال بپردازید تا کارشناسان یونی‌فی حسابتان را در چشم برهم‌زدنی شارژ کنند. زمان پردازش تمام خدمات ما بسیار اندک است و می‌توانید از حساب پی‌پال دوباره شارژشده همان روز استفاده کنید.

همچنین می‌توانید مستر‌کارت یا ویزا‌کارت پیش‌پرداخت‌شده بخرید. اگر به شماره معتبر و non-VoIP خارج از ایران دسترسی دارید، می‌توانید ساخت حساب پی‌پال را با ویزاکارت یا مسترکارت پیش‌پرداخت‌شده کامل کنید. محصولات ما معتبر و مطمئن است. می‌توانید کارت پیش‌پرداخت‌شده قابل‌شارژ را برای ایجاد حساب پی‌پال از یونی‌فی بخرید و چندین بار در پلتفرم‌های گوناگون از آن استفاده کنید. ضمناً می‌توانید این کارت‌ها را در مبالغ دلخواه، بدون هیچ محدودیتی شارژ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول


آیا پی پال امن است؟

به‌طور کلی استفاده از پی‌پال امن است. پی‌پال پلتفرمی امن و مطمئن است و اطلاعات کارت اعتباری یا حساب بانکی‌تان را به بقیه کاربران نشان نمی‌دهد.

پی‌پال آن‌قدر امن هست که آن را به حساب بانکی‌ام متصل کنم؟

بله، پی‌پال پلتفرم امنی است و می‌توانید حساب بانکی‌تان را بدون نگرانی به حساب پی‌پال متصل کنید.

پی‌پال در ایران کار می‌کند؟

درحالی‌که ویزا، مسترکارت، پی‌پال و پلتفرم‌های دیگر روش‌های پرداخت نوآورانه‌ای را در سراسر جهان ارائه می‌دهند، متأسفانه ایرانیان نمی‌توانند از روش‌های نوین پرداخت در ایران استفاده کنند.

پول فرستادن به ایران قانونی است؟

آمریکا این اختیار را دارد که به شما مجوز مخصوص برای ارسال پول به اعضای خانواده‌تان در کشورهایی مانند ایران بدهد. باید بتوانید ثابت کنید که مبالغ ارسالی برای اهداف تجاری نیست. همچنین میزان واریز پول نیز محدود است.

پی‌پال برای انتقال پول نیاز به تأیید دارد؟

وقتی به سقف ارسال پول با حساب پی‌پال رسیدید، باید تأیید شوید تا بتوانید به ارسال پول با استفاده از خدمات ما ادامه دهید.

اگر حساب پی‌پالم را تأیید نکنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

تا زمانی‌ که حساب پی‌پالتان را تأیید نکنید، نمی‌توانید به‌طور کامل از خدمات پی‌پال استفاده کنید. تأیید نکردن حساب بعضی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین عملکردهای پی‌پال را محدود می‌کند، برای مثال میزان برداشت یا انتقال از حسابتان محدود می‌شود.

می‌توانم از ویزا‌کارت برای هر پرداختی استفاده کنم؟

اکثر کارت‌های پیش‌پرداخت لوگوی شبکه (ویزا، مستر کارت، امریکن اکسپرس یا دیسکاور) دارند و می‌توان از کارت در هر جایی که برندش مورد پذیرش است، مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، پمپ بنزین‌ها، هتل‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی استفاده کرد. همچنین با کارت‌های پیش‌پرداخت می‌توانید خرید تلفنی هم انجام بدهید.

چرا نمی‌توانم از ویزا‌کارت برای پرداخت استفاده کنم؟

کارت اعتباری به دلایل مختلفی پذیرفته نمی‌شود که از دلایل ساده‌ای مانند منقضی‌شدن کارت اعتباری تا دلایل پیچیده‌تر و جدی‌تری مانند تشخیص کلاهبرداری احتمالی متغیر است.

پرداخت اینترنتی با ویزا‌کارت پرداخت امنی است؟

ویزا کارت از شما در برابر کلاهبرداری‌های اینترنتی محافظت می‌کند. هدف ویزا کارت این است که با استفاده از جدیدترین فناوری‌های امنیتی و پرداخت‌اینترنتی‌کارتی به مشتریانش کمک کند تا پرداخت‌های اینترنتی را همواره به سرعت، به سادگی و در نهایت امنیت انجام بدهند. بنابراین هر چیزی که می‌خواهید بخرید، می‌توانید بهایش را به‌طور اینترنتی و با اطمینان بپردازید و دلتان به محافظت ویزا گرم باشد.

پرداخت اینترنتی با مستر‌کارت پرداخت امنی است؟

بله، پرداخت آنلاین پرداخت امنی است. البته استفاده از کردیت‌کارت بسیار امن‌تر از دبیت‌کارت است. اگر کارتتان را گم کنید یا کارتتان دزدیده شود، کافی است فقط 50 دلار را به عنوان هزینه مسئولیت به عهده گرفتن خسارت بپردازید.

می‌توانم از مستر‌کارت به عنوان کارت‌نقدی یا دبیت‌کارت استفاده کنم؟

استفاده از مستر‌کارت نقدی روش آسانی برای مدیریت امور مالی است، چون مبلغ مستقیماً از حساب‌جاری بانکی‌تان کسر می‌شود. ثبت الکترونیک تک‌تک تراکنش‌ها واقعاً موجب صرفه‌جویی در وقت می‌شود و نگه داشتن حساب و کتاب مخارج را در چشم برهم‌زدنی ممکن می‌سازد.

همه‌جا مستر کارت را قبول دارند؟

تقریباً هر جایی که کارت اعتباری بپذیرد، مستر‌کارت و ویزا‌کارت را نیز قبول دارد. تمام مکان‌هایی که یکی از این دو کارت را قبول دارند، به‌جز چند استثنای انگشت‌شمار، کارت دیگر را هم می‌پذیرند.

چرا نمی‌توانم از مستر کارت استفاده کنم؟

مستر کارت به دلایل مختلفی پذیرفته نمی‌شود که از آن جمله می‌توان به مشکوک شدن به فعالیت‌های کلاهبردارانه یا بالاتر رفتن از سقف اعتبار اشاره کرد.

می‌توانم انتقال پول بین‌المللی را از طریق پی‌پال انجام بدهم؟

می‌توانید پی‌پال را برای تراکنش‌های بین‌المللی به کار بگیرید. پی پال در بیش از 200 کشور جهان در دسترس است و روش مطمئنی را برای پرداخت‌های بین‌المللی و انتقال وجه از طریق نرم‌افزار یا وب‌سایت پی‌پال به نشانی PayPal.com در اختیار شرکت‌ها می‌گذارد. البته فرایند انتقال بسته به این‌که آیا فرستنده و گیرنده هر دو حساب پی‌پال دارند یا خیر، اندکی متفاوت است.

ارتباط با ما