پرداخت هزینه UEMS-eShipglobal و پست‌های دانشگاهی

UEMS (خدمات پست اکسپرس دانشگاهی) که توسط Eshipglobal ارائه می‌شود، به دانشگاه‌ها کمک می‌کند که اسناد و کالاهای پستی را با یک راهکار ساده و مطمئن ارسال اسناد به راحتی برای دانشجویان بین‌المللی ارسال کنند. UEMS، یک سرویس پستی جهانی است که در زمینه ارسال اسناد و بسته‌ها از دانشگاه‌ها تخصص دارد. دانشجویان نیز می‌توانند اسناد را به دانشگاه، سرویس مالیات داخلی (IRS برای اهداف مالیاتی) یا اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده (USCIS) بفرستند. به‌این‌ترتیب دانشجویان می‌توانند اظهارنامه‌های مالی، مدارک مالیاتی یا درخواست‌ها را به سادگی ارسال کنند. دانشگاه‌ها اکثر اوقات از UEMS برای ارسال مدرک I-20 به دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در آمریکا استفاده می‌کنند.

چه نوع اسنادی با استفاده از UEMS ارسال می‌شود؟

UEMS راهکار دانشگاه‌ها برای ارسال مدارک است که به محققان و دانشجویان بین‌المللی کمک می‌کند تا مدارک مهمی مانند I-20 (سند ثبت‌نام قانونی در دانشگاه‌های آمریکا)، DS-2019 (گواهی تمکن مالی در آمریکا)، آموزش عملی اختیاری (OPT)، ریزنمرات، مدارک تحصیلی، اظهارنامه‌های مالی و … را ارسال و دریافت کنند.

روش استفاده از UEMS – Eshipglobal

دانشگاهی که برای آن درخواست پذیرش ارسال می‌کنید، راهنمایی‌تان می‌کند که چگونه از UEMS برای دریافت مدارک استفاده کنید. بااین‌حال راهنمای کوتاهی که برایتان تهیه کرده‌ایم، کمک می‌کند تا ایده‌ای کلی درباره روش استفاده از خدمات UEMS پیدا کنید.

روش ایجاد محموله

روش ایجاد محموله

  • روی مدرکی که قرار است دریافت کنید، کلیک کنید.
  • نام دانشگاه‌تان را در کادر جستجوی دانشگاه وارد کنید.
  • گزینه «International Admissions & Recruiting» را از فهرست واحدهای درج‌شده انتخاب کنید.
  • شرکت پست و باربری ترجیحی‌تان (FedEx، UPS یا DHL) و خدمت ارسال را انتخاب کنید.

ایمیل تأیید را به طور خودکار دریافت می‌کنید و درخواست ارسال محموله‌تان برای‌ دانشگاه ارسال می‌شود. پس از آن‌که سندتان بررسی و ارسال شد، اطلاعیه‌ای به‌طور خودکار به ایمیل‌تان ارسال می‌شود که تأیید می‌کند بسته‌تان در حال ارسال است. اطلاعات رهگیری محموله نیز برایتان ارسال می‌شود.

وضعیت محموله را هر زمان که بخواهید به صورت شبانه‌روزی می‌توانید بررسی کنید؛ کافی است وارد حساب eShipGlobal بشوید، برنامه موبایل UEMS را دانلود کنید یا با بخش خدمات مشتریان eShipGlobal تماس بگیرید.

استفاده از UEMS در ایران

متأسفانه سرویس‌های استفاده‌کننده از UEMS (fedX)، در ایران خدمات ارائه نمی‌دهند. بنابراین باید نشانی یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان را اعلام کنید و از آنان بخواهید که اسنادی مانند فرم I-20 را برایتان پست کنند.

روش دیگر این است که مدارک را به یکی از کشورهای همسایه بفرستید و از سرویس‌های ایرانی برای تحویل گرفتن بسته در ایران استفاده کنید. در هر دو روش، باید هزینه UEMS-eShipGlobal را با استفاده از تراکنش‌های آنلاین پرداخت کنید. اما تراکنش‌های آنلاین برای پرداخت‌های ارزی در ایران مسدود است. خدماتی مانند پی‌پال و مستر کارت در ایران فعال نیستند.

پرداخت UEMS با یونی‌فی

پرداخت UEMS با یونی‌فی

eShipGlobal Inc. نمی‌تواند پرداخت‌های مربوط به محموله‌هایی را بپذیرد که از ایران ارسال یا در ایران دریافت می‌شوند. ایرانیان می‌توانند هزینه پست فرم I-20 را با استفاده از یکی از سه روش زیر پرداخت کنند:‌

  1. می‌توانید برای پرداخت از سرویس‌هایی مانند پی‌پال استفاده کنید.
  2. از یکی از دوستان یا خویشاوندانتان در آمریکا بخواهید که مبلغ را به حساب eShipGlobal Inc. در یکی از بانک‌های آمریکا واریز کند.
  3. از انتقال اینترنتی بانکی بین‌المللی استفاده کنید.

متأسفانه دانشجویان ایرانی به دلیل تحریم‌ها و عدم‌ دسترسی بین‌المللی در نظام بانکداری ایران، نمی‌توانند از انتقال اینترنتی بانکی برای پرداخت UEMS استفاده کنند. شرکت‌هایی مانند پی‌پال و مستر کارت به دلیل وضع تحریم‌های مالی بین‌المللی علیه ایران، خدماتشان را در ایران ارائه نمی‌دهند. چون این روش‌های پرداخت در ایران در دسترس نیست، می‌توانید از خدمات یونی‌فی برای پرداخت هزینه eShipGlobal بهره بگیرید.

یونی‌فی یک شرکت بین‌المللی رسمی و ثبت‌شده است که در زمینه انواع روش‌های پرداخت تخصص دارد. یونی‌فی نام شناخته‌ شده‌ای در ایران است و خدمات معتبر و مطمئنی را برای رفع نیازهای ایرانیان در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی و ارزی ارائه می‌دهد. کارشناسان یونی‌فی، روش معتبری را برای پرداخت هزینه eShipGlobal و دریافت مدارکتان ایجاد کرده‌اند. پلتفرم ما، برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهد.

به کمک یونی‌فی می‌توانید از خدمات eShipGlobal استفاده کنید و هزینه دریافت مدارک از دانشگاه یا ارسال مدارک به دانشگاه را پرداخت کنید. کافی است هزینه eShipGlobal را با نرم‌افزار موبایل بانکی‌تان به ریال پرداخت کنید.

همچنین می‌توانید مستر کارت هدیه یا پیش‌پرداخت را برای فرایند درخواست ویزای دانشجویی بخرید. محصولات یونی فی مطمئن، معتبر و امن هستند. می‌توانید پرداخت اینترنتی را با کارت هدیه انجام بدهید و سپس آن را دور بیندازید یا کارت پیش‌پرداخت قابل‌ شارژ تهیه کنید تا بتوانید پرداخت‌های متعدد را در پلتفرم‌های بی‌شمار انجام بدهید.

هزینه استفاده از خدمات UEMS

هزینه خدمات Eshipglobal به محل و سند موردنظر بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌ها به وب‌سایت Eshipglobal مراجعه کنید.

پرسش‌های پرتکرار

اگر درباره وضعیت بسته‌ای که قرار است به دستم برسد سؤالی داشته باشم، با چه کسی باید تماس بگیرم؟

پس از ایجاد محموله معمولاً 1 الی 5 روز کاری طول می‌کشد تا دانشگاه مدارک ارسالی را بررسی و آنها را ارسال کند. بنابراین حداقل شش روز کاری منتظر بمانید، سپس برای مطلع شدن از آخرین وضعیت بسته ارسالی با دانشگاه تماس بگیرید.

اگر درباره ایجاد محموله مشکلی داشتم، با چه کسی باید تماس بگیرم؟

اگر در ایجاد محموله مشکل داشتید یا با مشکلات فنی دیگری روبه‌رو شدید، از ایمیل studentsupport@eshipglobal.com برای پرسیدن سؤالاتتان استفاده کنید.

آیا دانشجویان به‌جز هزینه معمول ارسال بسته باید هزینه دیگری را هم برای استفاده از خدمات پستی پرداخت کنند؟ اگر بله، چقدر؟

خیر، ثبت‌نام رایگان است.

وقتی هزینه را با کارت پیش‌پرداخت ویزا یا پی‌پال پرداخت می‌کنم، پرداخت را به چه کسی انجام می‌دهم؟

eShipGlobal Inc. مبلغ واریزشده را در زمان ثبت سفارش‌ پست اکسپرس دریافت خواهد کرد.

ایران زیپ کد یا کد پستی مربوط به نشانی‌ام را ندارد. چه کار کنم؟

کادر زیپ کد یا کد پستی را می‌توانید برای کشورهایی که زیپ کد یا کد پستی را برای تحویل ندارند، خالی بگذارید. کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، بریتانیا، مکزیک، هند، چین و کره جنوبی از جمله کشورهایی هستند که به کد پستی نیاز دارند.

UEMS برای موقعیت‌های بین‌المللی تحویل 24 ساعته دارد؟

UEMS می‌تواند خدمت پرواز 24 ساعته را با FedEx و DHL هماهنگ کند، البته اگر این خدمت در موقعیت دانشگاه‌‌تان در دسترس باشد. این سرویس ویژه به چند موقعیت محدود می‌شود و حداقل هزینه آن 500 دلار است. البته این خدمت در ایران در دسترس نیست، اما اگر یکی از اعضای خانواده‌تان در آمریکاست، می‌توانید از آن استفاده کنید.

می‌توانم مدارک مهاجرتی‌ام را به نشانی‌هایی به جز دانشگاه ارسال کنم؟

بله، می‌توانید از UEMS برای ارسال اسناد مهاجرتی به موقعیت‌های خدمات مهاجرتی و شهروندی آمریکا استفاده کنید. روی گزینه «Send Documents to USCIS» در صفحه اصلی کلیک کنید و فرایند را مرحله به مرحله پیش بروید. البته نشانی‌تان باید خارج از ایران باشد، چون UEMS داخل ایران خدمات ارائه نمی‌دهد.

می‌توانم درخواست کنم که مدارک به خانه یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌م در خارج ایران تحویل داده شود؟

بله، می‌توانید درخواست کنید که بسته به خانه یکی از دوستان و اعضای خانواده‌تان در خارج ایران تحویل داده شود. توجه داشته باشید که اگر نام‌تان در اجاره‌نامه آپارتمان به عنوان ساکن یا مستأجر نیامده باشد، پذیرفتن بسته از جانب شما به صلاحدید مجتمع بستگی دارد و ساکنان مجتمع می‌توانند از پذیرش بسته امتناع کنند. اگر بسته به نشانی اعلامی ارسال شود، اما ساکنان بسته را تحویل نگیرند، سفارش مشمول استرداد هزینه نخواهد شد.

اگر بسته گم شود یا به نشانی اشتباه ارسال شود، هزینه ارسال مسترد خواهد شد؟

بسیار به ندرت پیش می‌آید که بسته در ترانزیت گم شود یا آسیب ببیند. درهرحال اگر بسته‌تان گم شد یا آسیب دید، ایمیلی به نشانی studentsupport@eshipglobal.com  ارسال کنید و مدرک آسیب دیدن یا گم شدن را همراه با کد رهگیری بفرستید.

ارتباط با ما