پرداخت هزینه ویزای آلمان

بیشتر مسافرین که به دنبال اخذ ویزای آلمان هستند بایستی هزینه مربوط به بررسی پرونده درخواست ویزا را بپردازند. این هزینه به نوع ویزای مورد نظر، هدف از سفر، ملیت، سن و عوامل دیگر بستگی دارد. افرادی که برای ورود به آلمان یا هر یک از کشورهای عضو حوزه شینگن به ویزای اقامت کوتاه‌ مدت نیاز دارند، به یکی از گروه‌ های زیر تعلق دارند:

 • دارندگان گذرنامه کشورهای جهان سومی که از توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو حوزه شنگن برخوردار نیستند.
 • دارندگان گذرنامه کشورهای جهان سومی که از توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو حوزه شنگن برخوردار هستند ولی قبلا از ورود آنها به آلمان یا دیگر کشورهای شنگن ممانعت به عمل آمده است.

در این مقاله اطلاعات مربوط به پرداخت هزینه‌ های درخواست از جمله پرداخت اپلیکیشن فی ویزای کاری و یا ویزای ویزیتوری آلمان و گزینه‌های مختلف پرداخت از داخل ایران به شما ارائه می‌ شود.

هزینه‌ های مربوط به اخذ ویزای آلمان


هزینه‌ های مربوط به اخذ ویزای آلمان

هزینه‌ های مربوط به اخذ ویزای آلمان در جدول زیر ارائه شده است:

نوع ویزای آلمانهزینه به یورو
ویزای شینگن آلمان و ویزای ترانزیت فرودگاهی80
کودکان بین 6 تا 12 سال که برای ویزای شینگن آلمان درخواست داده‌ اند.40
کودکان زیر 6 سال که برای اخذ ویزای شینگن آلمان درخواست داده‌ اند.رایگان
درخواست ویزای شینگن آلمان توسط شهروندان جورجیا، کوزوو، روسیه و اوکراین40
ویزای اقامت بلندمدت آلمان (نوع D)75
درخواست توسط متقاضیان زیر 18 سال برای ویزای اقامت بلندمدت آلمان5/37

چه افرادی از پرداخت هزینه ویزای اقامت کوتاه‌ مدت آلمان معاف هستند؟


چه افرادی از پرداخت هزینه ویزای اقامت کوتاه‌ مدت آلمان معاف هستند؟

 در موارد زیر، اشخاص از پرداخت هزینه ویزا در زمان درخواست برای ویزای اقامت کوتاه‌ مدت آلمان معاف هستند:

 • کودکان زیر شش سال
 • زن و شوهر، کودکان خردسال شهروند آلمان، والدین کودکان خردسال شهروند آلمان و اعضای خانواده متعلق به اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا مشروط بر این که از آزادی سفر برخوردار باشند.
 • دانش آموزان مدرسه، دانشجویان مقطع کارشناسی، داشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و گروه اساتید که برنامه‌ریزی سفر به هدف مطالعه یا آموزش را بر عهده دارند.
 • نمایندگان سازمان‌ های غیر انتفاعی در سن 25 سال به پایین که در سمینارها، کنفرانس‌ ها یا دیگر رویدادهای ورزشی، فرهنگی یا آموزشی ترتیب داده شده توسط سازمان‌های غیر انتفاعی شرکت می‌ کنند.
 • محققین از کشورهای جهان سوم که به قصد انجام پژوهش علمی به کشورهای اروپایی سفر می‌ کنند.
 • افرادی که برای تعویض ویزای معتبر قدیمی در گذرنامه بدون صفحات خالی با یک ویزای جدید (با همان مدت اعتبار) در گذرنامه جدید، سفر می‌ کنند.

چه افرادی از پرداخت هزینه ویزای اقامت بلندمدت آلمان معاف هستند؟


در موارد زیر، اشخاص از پرداخت هزینه ویزا در زمان درخواست برای ویزای اقامت بلندمدت آلمان معاف هستند:

 • شهروندان خارجی که از بودجه دولتی در زمان اقامت خود در آلمان بورسیه دریافت کرده‌ اند و همچنین شریک زندگی یا همسر و کودکان خردسال آن‌ ها تا زمانی که هزینه‌ هایشان توسط بودجه دولتی تحت پوشش قرار داشته باشد.
 • همسران و کودکان خردسال شهروندان آلمانی، والدین شهروندان خردسال آلمانی و اعضای خانواده اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا مشروط بر این که از آزادی سفر برخوردار باشند.
 • اعضای ماموریت‌ های دیپلماتیک، پست‌های کنسولی و سازمان‌های بین‌المللی در آلمان و همچنین همسران و فرزندان آن‌ ها تا سن ۲۵ سالگی.
 • شهروندان متعلق به سایر کشورها یا گروه‌ های خاص (در مواردی که آلمان در قراردادهای دو جانبه یا چند جانبه نسبت به امور مربوطه متعهد باشد)

همچنین کنسولگری آلمان در صورتی که متقاضی قصد ورود به آلمان به مقاصد زیر را داشته باشد از هزینه‌ ها چشم‌ پوشی کرده و یا آن‌ها را کاهش خواهد داد:

 • مقاصد فرهنگی
 • منافع مرتبط با سیاست خارجی
 • سیاست توسعه
 • دلایل بشردوستانه

پرداخت اپلیکیشن فی ویزای آلمان با سرویس UniFee


متقاضیان ایرانی می‌ توانند پرداخت اپلیکیشن فی ویزای آلمان را در مراکز درخواست ویزا با استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت انجام دهند. پس از انجام مصاحبه، شما بایستی اپلیکیشن فی را با استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت بپردازید. با توجه به عدم امکان استفاده از این روش‌ ها در ایران، شما می‌ توانید از سرویس پرداخت یونی فی استفاده کنید.

شما می‌ توانید کارت‌ های پیش‌پرداخت ویزا کارت یا مسترکارت را از وب‌ سایت ما خریداری کرده و از آن‌ ها برای پرداخت هزینه‌ های درخواست شامل پرداخت اپلیکیشن فی ویزای تحصیلی آلمان و یا پرداخت اپلیکیشن فی ویزای توریستی آلمان استفاده کنید. این کارت‌ ها در سطح بین‌ المللی شناخته شده و قابل شارژ هستند. شما می‌ توانید از این کارت‌ ها نه تنها برای پرداخت اپلیکیشن فی ویزای آلمان بلکه برای پرداخت آنلاین و ایجاد حساب پی پال استفاده کنید. همچنین این کارت‌ ها دارای قابلیت شارژ مجدد هستند و می‌ توانید از آن‌ ها به طور متعدد استفاده کنید. به علاوه می‌ توان از این کارت‌‌ ها برای دریافت پول از دستگاه‌ های ATM در سرتاسر جهان استفاده کرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

سوال‌ های رایج در مورد پرداخت اپلیکیشن فی ویزای آلمان


آیا برای ورود به آلمان به ویزا نیاز می‌ باشد؟

در حال حاضر شهروندان 62 کشور می‌ توانند برای مدت کوتاه‌ تر از 90 روز در یک دوره 180 روزه بدون نیاز به ویزا به قصد گردشگری و تجارت وارد آلمان شوند.

تایید ویزای آلمان به چقدر زمان نیاز دارد؟

ارزیابی پرونده درخواست ویزای آلمان (اقامت کوتاه مدت) به 15 روز زمان نیاز دارد. در صورتی که برای اجازه اقامت بلندمدت یا ویزا برای اشتغال در آلمان درخواست داده شده باشد، امکان دارد ارزیابی پرونده درخواست چند ماه طول بکشد.

جهت اخذ ویزای آلمان به چه میزان تراز بانک نیاز می‌ باشد؟

از سال 2021، میزان مبلغ مورد نیاز از جانب سفارت یا کنسولگری آلمان برای واریز به حساب بانکی مسدود شده در زمان درخواست برای ویزای تحصیلی آلمان 10332 یورو می‌ باشد.

آیا اخذ ویزای آلمان دشوار می‌ باشد؟

سفر به کشور آلمان برای همه افراد آسان نمی‌ باشد چرا که بسیاری از افراد به این منظور به ویزا نیاز دارند. اگرچه آلمان در زمینه تسهیل روند اخذ ویزا با بسیاری از کشورها به توافق رسیده است، همچنان بسیاری از شهروندان در سراسر جهان حتی برای اقامت کوتاه‌ مدت یا گردشگری به ویزا نیاز دارند.

ویزای آلمان تا چه زمان دارای اعتبار است؟

ویزای آلمان بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست داده‌ اید، بین 3 تا 12 ماه دارای اعتبار می‌ باشد. ویزاهای شینگن برای مدت حداکثر 90 روز (در طول مدت 180 روز) از زمان تاریخ ورود شما، دارای اعتبار می‌ باشند.

هزینه ویزای آلمان چقدر می‌ باشد؟

از تاریخ فوریه 2020، هزینه تمامی انواع ویزاهای کوتاه‌ مدت آلمان که تحت عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌ شوند 80 یورو می‌ باشد. با این وجود در بسیاری از موارد بسته به ملیت یا موارد دیگر، شما نیازی به پرداخت هزینه برای اخذ ویزا ندارید و یا می‌ توانید با هزینه کمتری ویزا را دریافت کنید.

آیا سفارت آلمان، صورت‌ حساب بانکی را بررسی می‌ کند؟

زمانی که سفارت در حال بررسی پرونده درخواست ویزا می‌ باشد و نیاز به تایید صورت‌ حساب بانکی متقاضی داشته باشد، تنها به  اسکن صورت‌ حساب بانکی نیاز است.

ویزای نوع D چیست؟

با استفاده از ویزای نوع D برای اشتغال، متقاضی می‌ تواند به آلمان سفر کرده و برای اخذ اجازه اقامت یا شرکت در فعالیت اقتصادی در طول مدت اعتبار ویزا، در اداره مهاجرت درخواست دهد.

ارتباط با ما