پرداخت هزینه آزمون زبان CELBAN

آزمون ارزیابی زبان انگلیسی برای پرستاران در کانادا (CELBAN) یک آزمون ویژه زبان برای پرستاران بین‌ المللی است که به اشتغال در زمینه پرستاری در کانادا تمایل دارند. آزمون CELBAN جهت اثبات مهارت‌ های زبان انگلیسی توسط نهادهای نظارتی پرستاری کانادا مورد استفاده قرار می‌ گیرد و به علت محتوای مرتبط با رشته پرستاری، برای بسیاری از پرستاران گزینه مناسبی محسوب می‌ شود. در صورتی که تحصیلات پرستاری خود را در کشور دیگری به اتمام رسانده‌ اید و انگلیسی زبان دوم شما می‌ باشد، می‌ توانید از این آزمون استفاده کنید. آزمون CELBAN در سراسر کانادا به عنوان یک گزینه قابل قبول جهت اثبات سطح تسلط شما بر زبان انگلیسی به شمار می‌رود. در این آزمون هر 4 مهارت زبانی شما (مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و مهارت خواندن) مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. موسسه تاچ استون سرپرستی و نظارت بر برگزاری آزمون CELBAN را بر عهده دارد و بر نحوه ارزیابی مهارت زبانی توسط این آزمون در سراسر کانادا نظارت می‌ کند.

آزمون CELBAN شامل چه مواردی می‌ باشد؟


این آزمون شامل دو بخش می‌ باشد: آزمون مجموعه مهارت‌ ها (ارزیابی مهارت شنیداری، نوشتاری و مهارت خواندن) و آزمون ارزیابی مهارت گفتاری. در بیشتر موارد، متقاضیان در هر دو آزمون شرکت می‌ کنند ولی شما می‌ توانید به صورت جداگانه در آن‌ ها شرکت کنید.

آزمون مجموعه مهارت‌ ها CELBAN

آزمون ارزیابی مهارت شنیداری CELBAN

ارزیابی مهارت شنیداری جهت بررسی توانایی شما در درک زبان انگلیسی شنیداری انجام می‌ شود. به این منظور از دو فایل صوتی و دو فایل تصویری استفاده می‌ شود. هر فایل تنها یک بار پخش می‌ شود و زمان مختصری جهت خواندن سوال مربوطه در اختیار شما قرار داده می‌ شود. پس از پخش فایل، شما برای بررسی جواب خود مقداری زمان در اختیار خواهید داشت. آزمون ارزیابی مهارت شنیداری شامل دو بخش می‌ باشد:

  1. گفتگوی تلفنی

این قسمت از آزمون خود شامل 4 بخش صوتی یا شنیداری می‌ باشد. تمامی سوال‌ ها به صورت چهار گزینه‌ ای ارائه می‌ شوند. شما 45 ثانیه برای بررسی سوال و 45 ثانیه برای بررسی جواب در اختیار خواهید داشت. دانشجویان بایستی از نوشتن پاسخ در دفترچه سوال خودداری کرده و از پاسخنامه به این منظور استفاده کنند.

  1. گزارش‌ های شفاهی و نمودار علائم

این بخش از آزمون، شامل 2 پرسش شنیداری است. تمامی سوالات به صورت چهار گزینه‌ ای ارائه می‌ شوند ولی نمودار علائم مقداری متفاوت ارائه می‌ شود. برای هر بخش شما 45 ثانیه برای بررسی سوال و 45 ثانیه برای بررسی جواب در اختیار خواهید داشت. دانشجویان بایستی از نوشتن پاسخ در دفترچه سوال خودداری کرده و از پاسخنامه به این منظور استفاده کنند.

آزمون ارزیابی مهارت نوشتاری CELBAN

در این بخش از آزمون از دو نوع سوال نوشتاری استفاده می‌ شود:

  • گزارش نقلی- نوشتن متن جهت شرح جزئیات ارائه شده در گزاش مورد نظر (20 دقیقه)
  • نگارش مقاله مربوط به بیان نظر شخصی- نوشتن مقاله جهت بیان موافقت یا عدم موافقت در مورد اظهارات ارائه شده (20 دقیقه)

ارزیابی مهارت خواندن CELBSN

این قسمت از آزمون شامل دو نوع ارزیابی مهارت خواندن متن می‌ باشد:

  • خواندن متن: در این بخش مقاله‌‌ هایی مرتبط با رشته پرستاری به همراه تعدادی سوال چند‌گزینه‌ ای مطرح خواهد شد.
  • پر کردن جای خالی: در این بخش تعدادی از لغات از متن اصلی حذف شده و متقاضی بایستی این قسمت‌ ها را با لغت صحیح پرکند.
  • خواندن متن گزارشی: مطالعه متن مربوط به گزارش‌های ارائه شده توسط پرستاران
  • پاسخ به سوالات چندگزینه‌ ای: پرکردن جای خالی در متن، مطالعه متنی که تعدادی از لغات آن حذف شده است و انتخاب بهترین لغات جهت پر کردن جای مورد نظر.

ارزیابی مهارت گفتاری (20 تا 30 دقیقه)

  • قسمت 1: شرکت در مکالمه و بحث و گفتگو
  • قسمت 2: شرکت در  نقش‌آفرینی و گفتگوی گروهی

ثبت نام برای آزمون CELBAN


در این قسمت نحوه ثبت نام CELBAN شرح داده می‌ شود:

ورود به وب‌ سایت رسمی CELBAN

ورود به وب‌ سایت رسمی CELBAN

جهت ثبت نام برای آزمون CELBAN، شما بایستی به وبسایت رسمی CELBAN مراجعه کنید. در این سایت می‌ توانید در مورد شیوه ثبت نام و همچنین نحوه پرداخت هزینه آزمون CELBAN اطلاعات زیادی کسب کنید. به این منظور به قسمت ثبت نام (Register) رفته و روند ثبت نام را آغاز کنید.

موافقت با شرایط مورد نیاز

موافقت با شرایط مورد نیاز

در اولین مرحله بایستی با شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام  و شرکت در این آزمون موافقت کنید. در این بخش بایستی تایید کنید که ID یا شناسه شما بایستی دارای ویژگی‌های مشخصی باشد و همچنین شما نیاز به استفاده از یک رایانه با مشخصات مورد نظر دارید. برای مثال، رایانه شما باید دارای وب‌کم و اسپیکر باشد. این مرحله شامل سه صفحه می‌ باشد: یک صفحه برای شرایط مورد نیاز، صفحه دیگر برای شرایط مرتبط با ID و صفحه آخر برای ویژگی‌های مرتبط با رایانه. تمام صفحات را با دقت مطالعه کنید تا با آزمون و نحوه کسب آمادگی برای شرکت در آزمون آشنا شوید. در مرحله بعد بایستی تاریخ آزمون را انتخاب کنید.

انتخاب تاریخ آزمون

انتخاب تاریخ آزمون

برای انتخاب تاریخ آزمون، بایستی در ابتدا کشور و منطقه زمانی مورد نظر را انتخاب کنید. سپس بایستی ماه و تاریخ خاص را به این منظور انتخاب کنید. در نهایت شما باید زمان شرکت در آزمون را تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که در این تاریخ دارای وقت آزاد باشید. شما می‌ توانید برای آزمون مهارت گفتاری از بین 3 زمان مختلف، یک مورد را انتخاب کنید.

ارائه اطلاعات شخصی

ارائه اطلاعات شخصی

پس از انتخاب زمان آزمون، بایستی اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید. به این منظور به ارائه تاریخ تولد و جنسیت نیاز می‌باشد. از وارد کردن صحیح و دقیق اطلاعات اطمینان حاصل کنید. نام خود را همان گونه که در ID یا کارت شناسایی ذکر شده است، تایپ کنید.

ارائه اطلاعات تماس

ارائه اطلاعات تماس

در این قسمت بایستی اطلاعات تماس شامل آدرس و شماره تلفن و همچنین ایمیل خود را ارائه دهید. از وارد کردن صحیح و دقیق اطلاعات اطمینان حاصل کنید. شما نیازی به تایید آدرس ایمیل خود ندارید ولی از شما خواسته می‌شود که آدرس ایمیل را مجددا وارد کنید  تا از بروز غلط املایی جلوگیری شود.

ارائه اطلاعات مربوط به سابقه کار و فعالیت پرستاری

ارائه اطلاعات مربوط به سابقه کار و فعالیت پرستاری

در این صفحه بایستی اطلاعات مربوط به سابقه فعالیت پرستاری خود را ارائه دهید. جهت جلوگیری از بروز مشکلات، از پر کردن فرم مورد نظر به صورت صحیح و دقیق اطمینان حاصل کنید.

موافقت با شرایط و قوانین مورد نظر

موافقت با شرایط و قوانین مورد نظر

پیش از پرداخت آزمون CELBAN، بایستی شرایط و مقررات را مطالعه کرده و با آن موافقت کنید. پس از این مرحله، می‌ توانید پرداخت CELBAN را انجام داده و ثبت نام را تکمیل کنید.

پرداخت هزینه آزمون CELBAN

پرداخت هزینه آزمون CELBAN

در مرحله نهایی ثبت نام آزمون، بایستی 395 دلار به عنوان هزینه CELBAN پرداخت کنید. شما می‌توانید فقط از پی پال برای پرداخت آزمون CELBAN استفاده کنید و گزینه‌ های مربوط به کارت اعتباری قابل استفاده نمی‌ باشند. با توجه به تحریم‌ های اقتصادی موجود، پرستاران ایرانی قادر به استفاده از سرویس پی پال در ایران نیستند. در واقع، سرویس‌ های پی پال به ایران ارائه نمی‌ شود. حتی اگر این سرویس به ایران نیز ارائه شود، ایرانیان قادر به استفاده از آن نیستند چرا که به حساب‌ های بانک بین‌ المللی و کارت اعتباری دسترسی ندارند. با توجه به وجود محدودیت‌ های مختلف برای متقاضیان ایرانی جهت استفاده از روش‌ های پرداخت بین‌ المللی، سرویس یونی فی راه حل مناسبی برای پرداخت CELBAN ارائه داده است. متقاضیان ایرانی می‌ توانند هزینه CELBAN را به ریال بپردازند. پس از پرداخت هزینه آزمون CELBAN به ریال، تیم همکاران ما در یونی فی روند پرداخت را آغاز می‌ کنند.

پرداخت هزینه آزمون CELBAN با سرویس UniFee


تیم همکاران ما در یونی فی از روش موثر و کارآمدی جهت پرداخت هزینه CELBAN استفاده می‌ کنند. در یونی فی انواع مختلف سرویس‌ها شامل ثبت نام برای آزمون CELBAN به متقاضیان ارائه می‌ شود.

یونی فی یک شرکت ثبت‌ شده در کانادا است و همکاران ما در ارتباط با گزینه‌ های مختلف پرداخت دارای تخصص می‌ باشند. یونی فی در ایران یک نام شناخته شده و معتبر جهت رفع نیازهای شما در ارتباط با پرداخت محسوب می‌ شود.

پرداخت در وب‌ سایت CELBAN تنها از طریق پی پال امکان‌ پذیر است. با توجه به عـدم امکان اسـتفاده از ایـن روش در ایـران، یونی فی در جهت ثبت نام برای آزمون به دانشجویان کمک می‌ کند. در ارتباط با مشکلات مرتبط با پی پال نیازی به نگرانی نمی‌ باشد. یونی فی تمامی موارد مربوط به پرداخت هزینه آزمون را بر عهده دارد.

شما می‌ توانید از اپلیکیشن تلفن همراه برای پرداخت هزینه ثبت نام آزمون CELBAN به ریال استفاده کنید. بلافاصله پس از پرداخت، روند ثبت نام آزمون توسط همکاران ما آغاز خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با همکاران ما در یونی فی تماس بگیرید.

سوال‌ های رایج در مورد پرداخت هزینه آزمون CELBAN


هزینه ثبت نام آزمون CELBAN چقدر می‌ باشد؟

هزینه ثبت نام CELBAN، 395 دلار می‌ باشد. هزینه‌ های این آزمون مواردی مانند تست رایانه‌ ای CELBAN برای ارزیابی مهارت شنیداری، نوشتای، گفتاری و مهارت خواندن را شامل می‌ شود.

آیا CELBAN یک آزمون دشوار محسوب می‌ شود؟

کسب نمره 7 در بخش مهارت نوشتاری آیلتس آکادمیک و کسب نمره 10 در بخش مهارت شنیداری CELBAN بسیار دشوار می‌ باشد. بر طبق تحقیقات انجام شده، اشخاصی که زبان اصلی آن‌ ها انگلیسی می‌ باشد در بخش مهارت نوشتاری آیلتس آکادمیک به طور متوسط به نمره 3/6 دست پیدا کرده‌ اند.

آزمون CELBAN چیست؟

CELBAN یک آزمون منحصر به فرد جهت ارزیابی مهارت‌ های زبانی مربوط به رشته پرستاری محسوب می‌ شود. این آزمون مهارت‌ های زبان انگلیسی در زمینه‌ های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و مهارت خواندن در رشته پرستاری را مورد ارزیابی قرار می‌ دهد.

بیشترین میزان نمره در آزمون CELBAN چقدر است؟

CLB دارای 12 سطح می‌باشد و نتایج آزمون CELBAN نشان‌دهنده سطح 6 تا 10 برای مهارت شنیداری و مهارت خواندن و همچنین سطح 6 تا 9 برای مهارت گفتاری و نوشتاری می‌باشد. این امتیاز نشان می‌ دهد که شما برای آزمون CELBAN 7 واجد شرایط نمی‌باشید. سطح مهارت شما بایستی بین سطح 1 تا سطح 6 در مقیاس CLB باشد.

آیا شرکت در آزمون CELBAN در منزل امکان‌ پذیر است؟

شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات شنیداری (هدست) و به صورت غیر حضوری و یا در مرکز ویژه برگزاری آزمون CELBAN  شرکت کنید. شرکت در ارزیابی مهارت گفتاری CELBAN تنها به صورت غیر حضوری و از راه دور امکان‌پذیر است. در صورتی که متقاضیان دارای هدست نباشند، از آن‌ ها خواسته می‌ شود که در آزمون ثبت نام نکنند، چرا که بدون وجود هدست شرکت در آمون امکان‌ پذیر نمی‌ باشد.

حداقل نمره مورد نیاز جهت قبولی در آزمون CELBAN چقدر می‌ باشد؟

جهت قبولی در ارزیابی مهارت شنیداری، متقاضی بایستی حداقل 82 درصد امتیاز مورد نظر (CLB 9) را کسب کند. طبق تحقیقات انجام شده، ارزیابی مهارت خواندن از کمترین میزان دشواری برای پرستاران بین‌ المللی برخوردار است.

نحوه درخواست برای شرکت در آزموت CELBAN چگونه است؟

ثبت نام برای آزمون CELBAN با تکمیل فرم به صورت آنلاین انجام می‌ شود. متقاضی بایستی زمان و تاریخ مصاحبه مجازی را تعیین کند. سپس ایمیل تاییدیه مبنی بر تایید زمان مورد نظر، از جانب مرکز برگزاری CELBAN به آدرس ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد.