ثبت نام آزمون آیلتس در خارج از کشور | ترکیه، امارات، ارمنستان و …

سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) پرطرفدارترین آزمون مهارت زبان انگلیسی برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت به کشورهای مختلف جهان است. اگرچه مراکز رسمی بسیاری در ایران آزمون آیلتس را برگزار می‌کنند اما برخی تمایل دارند که آزمون زبان آیلتس را در کشورهای خارجی مانند ترکیه، امارات و ارمنستان بدهند. این مقاله راهنمای مفصلی درباره روش ثبت‌نام برای آزمون آیلتس در یک کشور خارجی است؛ ضمناً برایتان توضیح می‌دهیم که هزینه ثبت‌نام در آزمون زبان آیلتس را چطور می‌توانید پرداخت کنید.

ثبت نام برای آزمون آیلتس در خارج از کشور

در این بخش می‌خوانید که چطور می‌توانید برای آزمون زبان آیلتس در خارج از کشور ثبت‌نام کنید. مراحل ثبت‌نام برای شرکت در آزمون آیلتس در خارج از ایران به شرح زیر است:

 1. ابتدا به وب‌سایت britishcouncil مراجعه کنید و روی دکمه رزرو آزمون IELTS (book IELTS) کلیک کنید.
  1
 2. کشور و شهر مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  2
 3. در مرحله بعد باید روش آزمون را انتخاب کنید. از بین دو روش اینترنتی و حضوری کاغذی امکان انتخاب دارید. هر دو روش معتبر است و اکثر دولت‌ها و دانشگاه‌ها نتیجه هر دو روش آزمون اینترنتی و کتبی را می‌پذیرند.
  3
 4. مرکز آزمونتان را انتخاب کنید.
  4
 1. در این مرحله شهر موردنظرتان را انتخاب می‌کنید و اعلام می‌کنید که می‌خواهید در مرکز آزمون در آزمون کاغذی شرکت کنید یا کامپیوتری.
  5
 2. تاریخ آزمون را انتخاب کنید. می‌توانید تاریخ موردنظرتان را انتخاب کنید یا تمام تاریخ‌های در دسترس را ببینید.
  6
 3. زمان آزمون اسپیکینگ را انتخاب کنید. زمان برگزاری آزمون اسپیکینگ با سه آزمون ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ متفاوت است.
  7

نکته: محل برگزاری آزمون و نشانی آن را در بالای صفحه می‌بینید. حتماً نشانی را یادداشت کنید یا نقشه را باز کنید و از صفحه عکس بگیرید.
8

 1. پس از انتخاب مرکز آزمون و تاریخ برگزاری آزمون باید اطلاعات شخصی‌تان را وارد کنید.
  9
 2. پس از ورود جزئیات از شما خواسته می‌شود که اطلاعات شخصی و جزئیات آزمون را بازبینی کنید. دقت کنید که اطلاعات را حتماً به درستی وارد کنید و جزئیات آزمون آیلتس را دوباره بررسی کنید.
  10
 3. پس از آن‌که از درستی اطلاعات مطمئن شدید، باید شرایط و خدمات را بپذیرید و روش پرداخت را انتخاب کنید.
  11
 4. برای پرداخت هزینه ثبت‌نام IELTS در یک وبسایت خارجی به کردیت کارت بین‌المللی کارت‌های هدیه پیش‌پرداختی مانند مستر کارت نیاز دارید. اگر کارت هدیه پیش‌پرداخت ندارید، می‌توانید از کارت‌هایی استفاده کنید که یونی‌فی (Unifee) آن‌ها را در اختیارتان می‌گذارد. اطلاعات کارتی را که از یونی‌فی تهیه کردید، وارد کنید و هزینه آزمون را پرداخت کنید تا ثبت‌نام برای شرکت در آزمون آیلتس در خارج از ایران به پایان برسد.
  12

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟

متأسفانه پاسخ مشخصی برای این سؤال وجود ندارد، چون بسیاری از هزینه‌های آزمون آیلتس به کشور و مرکز برگزاری آزمون بستگی دارد. درهرحال هزینه‌های آزمون آیلتس بین 140 الی 310 دلار آمریکاست. اکثر مراکز آزمون آیلتس هزینه ثابت 225 دلار را دریافت می‌کنند، البته احتمال تغییر این مبلغ وجود دارد. هزینه آزمون آیلتس را حتماً از وبسایت‌های رسمی استعلام کنید. ضمناً باید هزینه‌های سفر به خارج از کشور، شامل قیمت بلیط، هزینه اقامتگاه، غذا و رفت و آمد را در نظر بگیرید. حتماً قبل از انتخاب یک کشور از هزینه‌ها مطلع شوید.

یونی‌فی چگونه در پرداخت هزینه‌های آیلتس به شما کمک می‌کند؟

یونی‌فی مرکز معتبری است که در پرداخت هزینه‌ آزمون آیلتس کمک‌تان می‌کند. کارشناسان یونی‌فی نهایت تلاش‌شان را می‌کنند تا هزینه ثبت‌نام آزمون آیلتس را به راحتی پرداخت کنید و استرس‌تان را برای رزرو آزمون آیلتس کاهش می‌دهند. یونی‌فی کارت‌های هدیه پیش‌پرداخت معتبری مانند مستر کارت و پی‌پل را در اختیارتان می‌گذارد و مطمئن می‌شود که پرداخت‌های اینترنتی را به روشی امن و بدون مشکل انجام بدهید.

پرسش‌های پرتکرار

آیا امتحان آیلتس در خارج از کشور آسان‌تر است؟

با توجه به شایعات زیادی که دربارۀ آسان‌تر بودن تست آیلتس در خارج از ایران وجود دارد، خیلی از داوطلبان سعی می‌کنند که امتحان خود را در کشورهای همسایه بدهند. اما باید در نظر داشت که سطح آزمون آیلتس در داخل و خارج از کشور استاندارد است.

آیا برای ثبت نام در سایت‌های آیلتس باید پرداخت ارزی انجام دهیم؟

اگر قصد شما ثبت نام در کشورهای خارجی باشد، بله شما باید پرداخت ارزی انجام دهید.

سایت‌های معتبر برای ثبت نام آیلتس در خارج از کشور کدامند؟

چهار وب‌سایت رسمی آیلتس برای دریافت مطالب تمرینی رسمی برای آزمون آیلتس و ثبت‌نام اینترنتی برای شرکت در آزمون آیلتس در خارج از ایران وجود دارد که عبارت‌اند از: IELTS.org، IELTS IDP، British Council IELTS و Cambridge IELTS website.

چه مدت طول می‌کشد تا جواب تست آیلتس بیاید؟

کارنامه یا فرم گزارش آزمون (TRF) 13 روز پس از تاریخ آزمون کتبی آیلتس با پست به دست‌تان می‌رسد. گواهی‌نامه آنلاین نیز دریافت خواهید کرد. نتیجه آنلاین سریع‌تر از کارنامه پست‌شده به دست‌تان می‌رسد.

آیا باید برای ثبت نام آیلتس در خارج از کشور باید zip code داشت؟

خیر، برای ثبت نام آیلتس در خارج از کشور به zip code نیازی ندارید ولی باید آدرس پستی خود را وارد نمایید.

نمره خوب در آیلتس چند است؟

بستگی دارد که به مدرک آزمون آیلتس جنرال نیاز دارید یا آکادمیک. دانشگاه‌های برتر آمریکایی مانند هاروارد و استنفورد نمره آیلتس آکادمیک 7 یا بالاتر را می‌پذیرند. به‌همین‌ترتیب دانشگاه‌های مهم انگلیسی مانند آکسفورد و کمبریج نیز نمره‌های 5/7 یا بالاتر را قبول دارند. دانشگاه‌های کانادایی و استرالیایی گرفتن نمره 6/5، 7 یا بالاتر را برای پذیرش دانشجو در کالج‌های معتبرشان لازم می‌دانند.

اگر برای گرفتن ویزا یا پیدا کردن کار به نتیجه آیلتس نیاز داشته باشید، معمولاً نمره 7/0 یا بالاتر نمره خوبی در آزمون آیلتس جنرال محسوب می‌شود.

چگونه از واقعی بودن امتحان آیلتس مطمئن شویم؟

آزمون آیلتس با مهر مرکز، مهر تأیید آیلتس و عکس متقاضی معتبر می‌شود. اگر از طریق وب‌سایت‌های رسمی ثبت‌نام کنید، می‌توانید از معتبر بودن آزمون آیلتس مطمئن باشید.

چند روز باید در کشور محل برگزاری امتحان بمانم؟

زمان ماندن شما در خارج از کشور به فاصله‌ی امتحان Speaking و امتحان reading, listening و writing است. معمولاً شما به 3 تا 5 روز نیاز دارید تا با محیط امتحان آشنا شوید و هر دو امتحان خود را بدهید.

نمره آیلتس تا چه زمانی معتبر است؟

فرم گزارش آزمون آیلتس (TRF) تا دو سال معتبر است.

چند بار می‌توان امتحان آیلتس داد؟

هر چند بار که دوست داشته باشید می‌توانید در امتحان آیلتس شرکت کنید و از هر نتیجه‌ای که مطلوب بود، استفاده کنید.

ارتباط با ما