پرداخت و رزرو هتل از سایت Booking.com

با استفاده از سیستم رزرو هتل، مسافران می‌توانند به صورت آنلاین اقدامات مربوط به رزرو را انجام دهند. روند رزرو در این سیستم مشابه رزرو در آژانس‌های مسافرتی آنلاین می‌باشد، با این تفاوت که سیستم رزرو هتل با وب‌سایت هتل مرتبط است و در نتیجه به پرداخت هزینه اضافی نیاز نمی‌باشد. از طریق نرم‌افزار سیستم رزرو هتل، مسافرین قادر هستند مدت زمان اقامت و نوع اتاق مورد نظر خود را انتخاب کرده و از طریق درگاه پرداخت، هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنند. این نوع سیستم‌‌های رزرو هتل در صنعت گردشگری مورد استفاده قرار گرفته و برای مسافر این امکان را فراهم می‌کنند که از طریق نرم‌افزار مربوطه، هتل مورد نظر خود را رزرو کنند. این سیستم به تسهیل روند رزرو هتل کمک می‌کند. همچنین، سیستم رزرو آنلاین هتل سبب افزایش رضایت مسافر و افزایش درآمد می‌شود.

رزرو هتل از سایت Booking.com


وب‌سایت Booking.com در سال 1996 در آمستردام بنیان گذاشته شد و از یک استارتاپ کوچک به یکی از شرکت‌های مسافرتی دیجیتالی پیشرو در جهان تبدیل شده است. بخشی از وظیفه سایت بوکینگ، تسهیل روند مسافرت برای همه افراد در سراسر جهان می‌باشد.

سایت بوکینگ با سرمایه‌گذاری در فناوری در زمینه مسافرت، میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان به یکدیگر مرتبط ساخته و گزینه‌های مختلف حمل و نقل و مکان‌های مختلف برای اقامت شامل منازل و هتل‌ها را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد. این سایت به عنوان یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات مسافرتی، به دارندگان املاک در سراسر جهان این امکان را می‌دهد که کسب و کار خود را گسترش دهند.

خدمات سایت Booking.com در 43 زبان ارائه شده و امکان انتخاب از بین بیش از 28 میلیون مورد اقامتگاه شامل بیش از 2/6 میلیون منزل، آپارتمان و دیگر مکان‌های منحصر به فرد را در اختیار مسافرین قرار می‌دهد. خدمات پشتیبانی در سایت بوکینگ به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته ارائه می‌شود.

در این قسمت نحوه رزرو هتل از سایت بوکینگ شرح داده می‌شود:

مراجعه به وب‌سایت Booking.com

مراجعه به وب‌سایت Booking.com

جهت رزرو هتل از سایت Booking.com، به این وب‌سایت مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را برای جستجوی هتل وارد کنید. مقصد و مدت زمان اقامت خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه جستجو (Search) کلیک کنید. همچنین می‌توانید جهت اطلاع از پیشنهادات یا تخفیف های موجود، در سایت ثبت نام کنید. به علاوه اشخاص می‌توانند پروازها، تورها و خودروهای اجاره‌ای را در این وب‌سایت جستجو کنند. پس از جستجو هتل مورد نظر، لیستی از هتل‌های موجود نمایش داده می‌شود.

رزرو هتل از سایت Booking.com

برای مثال، همانطور که در تصویر فوق می‌بینید، ما جستجوی خود را برای یک اقامت 5 شبه در استانبول انجام داده ایم. همچنین نتیجه جستجو را فقط به هتل‌های 5 ستاره در منطقه تقسیم یا تکسیم (Taksim) محدود کرده ایم. مشاهده می‌کنید که 29 هتل یا ویژگی های مد نظر ما برای رزرو در این منطقه وجود دارد. میتوانید پس از بررسی نتایج جستجو، هتل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب هتل مورد نظر در سایت Booking.com

انتخاب هتل مورد نظر در سایت Booking.com

پس از انتخاب هتل، بر روی نام یا عکس هتل مورد نظر در لیست نتایج جستجو کلیک کنید تا به صفحه اطلاعات هتل جهت انتخاب اتاق هدایت شوید. در این قسمت، برای هر هتل، اطلاعاتی در مورد محل هتل، امکانات، قوانین و تصاویر مربوط به هتل ارائه می‌شوند. در قسمت چپ صفحه می‌توانید در صورت لزوم موارد مرتبط با جستجو را تغییر دهید. با حوصله به دنبال هتل مورد نظر خود بگردید و در صورتی که از نتایج راضی نیستید جستجوی خود را اصلاح کنید. ما در اینجا هتل پوینت استانبول را برای رزرو اتاق انتخاب کرده ایم. اگر به پایین صفحه بروید، می‌توانید اتاق‌های موجود و همچنین اطلاعات بیشتر در مورد هتل را مشاهده کنید.

1 2

در صفحه هتل مورد نظر، انواع اتاق‌های متعدد جهت رزرو نمایش داده می‌شوند. در ستون سمت چپ جدول اتاق های موجود، نوع اتاق به همراه گزینه‌های مربوط به تخت و امکانات اتاق قابل مشاهده هستند. همچنین میزان ظرفیت اتاق برای اقامت اشخاص و هزینه اتاق نیز در این قسمت مشخص شده‌اند. امکان انتخاب گزینه‌های مرتبط با صبحانه، اتاق با/بدون قابلیت بازپرداخت، امکان پرداخت نقدی و موارد دیگر برای هر اتاق وجود دارد.

2 1

برای مثال، در این قسمت یک اتاق لوکس دو نفره با تخت دو نفره که مناسب برای اقامت دو نفر انتخاب شده است. ما تصمیم گرفتیم اتاقی که فاقد صبحانه است را انتخاب کنیم چرا که به نظر ما صرف صبحانه در کافی شاپ های استانبول بسیار لذت بخش تر است. همچنین اتاق انتخابی ما امکان تغییر تاریخ دارد تا در صورت پیش آمدن اتفاقات غیر منتظره بتوانیم از این ویژگی استفاده کنیم. متاسفانه هزینه پرداخت شده برای این اتاق غیر قابل استرداد می‌باشد.

وارد کردن جزئیات مربوط به مهمان

وارد کردن جزئیات مربوط به مهمان

پس از انتخاب اتاق مورد نظر، بایستی اطلاعات خود را وارد کنید. در قسمت چپ صفحه، خلاصه موارد مربوط به رزرو هتل شما مشاهده می‌شود. نام و آدرس ایمیل و هر گونه درخواست ویژه‌ای که دارید را وارد کنید. همچنین می‌توانید سرویس مربوط به فرودگاه هتل را درخواست کنید یا برای کرایه خودرو درخواست دهید. رزرو هتل از سایت بوکینگ به ثبت نام نیاز ندارد و شما می‌توانید در مدت 2 دقیق هتل مورد نظر را رزرو کنید. همانطور که در این قسمت ملاحضه میکنید ما یک درخواست مختصر را در رزرو اتاقمان قرار داده ایم و آماده رفتن به مرحله بعد که پرداخت رزرو هتل در سایت Booking.com است هستیم.

وارد کردن جزئیات مربوط به مهمان

پرداخت رزرو هتل در سایت Booking.com

پرداخت رزرو هتل در سایت Booking.com

در آخرین مرحله رزرو هتل برای سفرتان، می‌توانید موارد مرتبط با رزرو هتل را بررسی و هزینه را پرداخت کنید. چه برای پرداخت رزرو هتل از سایت بوکینگ به صورت آنلاین و چه برای پرداخت نقدی، بایستی شماره کارت اعتباری خود را وارد کنید. این امر به هدف اطمینان از حضور شما در هتل انجام میشود تا در صورت کنسلی سایت Booking.com بتواند هزینه کنسلی را اخذ کند. پس از وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، روند رزرو هتل تکمیل خواهد شد باید شروع به جمع کردن وسایلتان کنید!

پرداخت رزرو هتل در سایت Booking.com

رزرو هتل از سایت Booking.com


شما می‌توانید با استفاده از سرویس یونی فی، هتـل مورد نـظر خـود را در سـایت Booking.com رزرو کنید. تیم همکاران ما در یونی‌فی از روش کارآمدی برای پرداخت رزرو هتل از سایت بوکینگ استفاده می‌کنند. در یونی‌فی انواع مختلف سرویس‌ها شامل رزرو هتل از سایت Bookin.com با کارت اعتباری به متقاضیان ارائه می‌شود.

یونی‌فی یک شرکت ثبت‌ شده در کانادا است و همکاران ما در ارتباط با گزینه‌های مختلف پرداخت دارای تجربه و تخصص می‌باشند. یونی‌فی در ایران یک نام شناخته شده و معتبر جهت رفع نیازهای شما در ارتباط با پرداخت به شمار می‌رود. شما جهت استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت به یک حساب بانکی بین‌المللی نیاز دارید. با توجه به عدم امکان استفاده از کارت اعتباری در ایران، یونی‌فی به شهروندان ایرانی در جهت پرداخت رزرو هتل در سایت Booking.com کمک می‌کند. شما می‌توانید لینک درگاه پرداخت را در اختیار یونی فی قرار داده و هزینه مورد نیاز را به ریال پرداخت کنید و روند پرداخت بلافاصله توسط تیم همکاران ما آغاز خواهد شد.

همچنین می‌توانید کارت‌های پیش‌پرداخت ویزا کارت یا مسترکارت را جهت تکمیل روند رزرو هتل از سایت Booking.com خریداری کنید. مسافرین با خرید کارت پیش‌پرداخت قابل شارژ قادر هستند که هتل مورد نظر خود را رزرو کرده و در زمان سفر به طور متعدد از آن استفاده کنند. شما می‌توانید این کارت‌ها را به میزان دلخواه و بدون محدودیت شارژ کرده و از این کارت‌ها برای دریافت وجه از دستگاه ATM استفاده کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

سوال‌های رایج در مورد رزرو هتل از سایت Booking.com


انواع مختلف رزرو هتل شامل چه مواردی می‌باشد؟

هتل به روش‌های مختلفی درخواست برای ررزو هتل را دریافت می‌کند. این روش‌ها شامل: درخواست مستقیم از جانب مهمان، سیستم مرکزی رزرو هتل و آژانس‌های مسافرتی و موارد دیگر می‌باشند. دریافت درخواست رزرو هتل به طور مستقیم از جانب مهمان، رزرو مستقیم نام دارد. به این منظور افراد یا گروه مسافرین می‌توانند به طور مستقیم با هتل تماس بگیرند.

چرا رزرو هتل از اهمیت بالایی برخوردار است؟

سیستم رزرو هتل این امکان را فراهم می‌آورد تا مهمان برنامه‌ریزی برای زمان و مدت اقامت، انتخاب اتاق مورد نظر و پرداخت را به راحتی و با سرعت زیاد توسط وبسایت ویژه رزرو انجام دهد.

برای رزرو هتل از سایت بوکینگ، چه اطلاعاتی بایستی مورد تایید قرار گیرند؟

اهداف مسافر و هتل مورد نظر توسط یک تاییده کتبی بیان شده و موارد مهمی مانند نام، تاریخ ورود و خروج، تعداد مهمانان، نرخ اتاق، نوع اتاق رزرو شده، تعداد اتاق‌ها، جزئیات بیعانه و موارد دیگر در آن بیان و تایید می‌شود.

نحوه تایید رزرو هتل چگونه می‌باشد؟

شما همیشه می‌توانید با تماس تلفنی درخواست کنید که با استفاده از شماره تایید، رزرو شما مورد تایید قرار گیرد. در بیشتر مواقع، یک شماره تایید در اختیار شما قرار می‌گیرد. در غیر این صورت می‌توانید جهت دریافت این شماره از شخص مسئول در این ارتباط درخواست کنید.

در صورتی که هزینه به اشتباه از مسافر دریافت شود، چه اقدامی بایستی انجام شود؟

در صورتی که از جانب سایت Booking.com به اشتباه از مهمان هزینه دریافت شود بایستی به مرکز راهنمایی مراجعه شود. امکان دارد به این منظور به ارائه صورت‌حساب بانکی جهت مشاهده دریافت هزینه مورد نظر و همچنین شماره تایید رزرو و پین کد (PIN code) نیاز باشد.

چگونه می‌توان برای دریافت صورت‌حساب از سایت Booking.com درخواست داد؟

به این منظور به قسمت تایید ایمیل یا صفحه تایید رفته و بر روی گزینه درخواست صورت‌حساب (Request an invoice) کلیک کنید. فرم مورد نظر را تکمیل کرده و درخواست خود را ارائه کنید.

در ارتباط با دریافت هزینه اضافی رزرو چه اقدامی بایستی انجام دارد؟

در این ارتباط با اقدام خاصی نیاز نمی‌باشد و سایت بوکینگ تنها هزینه رزرو را از مسافر دریافت می‌کند. در موارد مربوط به مالیات یا هزینه‌های اضافی، اطلاعات مربوطه بایستی بر روی صفحه مورد نظر در سایت نمایش داده شود.

آیا در زمان ورود به هتل به پرداخت هزینه نیاز می‌باشد؟

در برخی از موارد شما بایستی هزینه مالیات را در زمان ورود پرداخت کنید. در این صورت، مقدار هزینه پیش از زمان رزرو و در ایمیل تایید ذکر خواهد شد. در صورد عدم ذکر هزینه مورد نظر، به پرداخت هیچ هزینه‎‌ای در زمان ورود نیاز نمی‌باشد.

ارتباط با ما