پرداخت هزینه ارزیابی مدارک پرستاری توسط NNAS

اگر می‌خواهید حرفه پرستاری را در کشور کانادا ادامه دهید یکی از ابتدایی‌ترین مراحلی که باید پشت سر بگذارید ارزیابی مدارک حرفه‌ایتان است. National Nursing Assessment Service یا به اختصار NNAS موسسه ای کاناداییست که تحت نظر کمیسیون دانش‌آموختگان دانشکده‌های پرستاری (CGFNS) که یکی از NGOهای همکار با سازمان ملل است به ارزیابی مدارک پرستاران متقاضی کار در کانادا میپردازد و گزارش این موسسه است که صلاحیت فعالیت شما به عنوان پرستار در کانادا را تائید و یا رد می‌کند.

پروسه انجام ارزیابی مدارک شما به صورت آنلاین انجام میشود و مطمئنا برای انجام امور مربوط به بررسی پرونده و مدارک حرفه‌ایتان نیاز به پرداخت مبالغی به عنوان کارمزد خواهد بود، ما در این مقاله شیوه ثبت نام و پرداخت مبالغ لازم برای ارزیابی و بررسی مدارک شغلیتان را به شما آموزش میدهیم.

شروع فرآیند ارزیابی NNAS

1.مراجعه به وب‌سایت NNAS

همانطور که گفته شد، مدارک‌، مجوزها و تحصیلات پرستاری باید ابتدا توسط NNAS ارزیابی شود تا در کانادا به عنوان پرستار شناخته شوید و بتوانید مشغول به کار شوید. برای ارزیابی مدارک پرستاری باید به وبسایت رسمی NNAS مراجعه کنید و فرآیند درخواست ارزیابی را شروع کنید. البته پیش از هر چیز باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. بدین‌ منظور روی دکمه «Apply/Login» در بالای صفحه اصلی کلیک کنید.

ایجاد حساب کاربری

2.ایجاد حساب کاربری

پس از کلیک کردن روی دکمه «Apply/Login» به صفحه ثبت‌نام هدایت می‌ شوید. اگر از قبل حساب دارید، می‌ توانید وارد حسابتان شوید و فرایند ثبت‌نام را از داشبوردتان شروع کنید. در غیر اینصورت روی دکمه «Create an account» کلیک کنید و حساب کاربری‌ تان را در وبسایت NNAS بسازید.

3.ساختن حساب کاربری در وبسایت NNAS

نخستین مرحله ایجاد حساب در وبسایت NNAS این است که نشانی پست الکترونیتان را وارد کنید و به چند سؤال امنیتی پاسخ بدهید. چون بعداً از این پاسخ‌ ها برای تأیید حسابتان استفاده می‌ شود، حواستان باشد که پاسختان را درست وارد کنید و پاسخی بدهید که بعداً فراموش نکنید.

4.دریافت ایمیل تأیید از NNAS

وقتی ایمیلتان را وارد کردید و به پرسش‌ های امنیتی پاسخ دادید، ایمیل تأیید برای شما ارسال خواهد شد. یک کد امنیتی در آن ایمیل وجود دارد که  باید آن را فعال کنید تا حسابتان تأیید شود. دقت کنید که ایمیلتان را درست وارد کنید و ایمیلی را انتخاب کنید که به آن دسترسی دارید.

5.تعریف رمز عبور

وقتی صندوق پست الکترونیکتان را باز می‌‌کنید، باید ایمیل تأیید حساب کاربری از NNAS را ببینید. اگر ایمیلی در صندوقتان نبود، صفحه را رفرش کنید یا پوشه هرزنامه‌‌ها را بررسی کنید، چون این ایمیل‌‌ها گاهی تصادفاً از آن‌جا سر در می‌آورد. وقتی ایمیل را باز کنید، یک لینک و کد امنیتی را در ایمیل خواهید دید. روی لینک کلیک کنید تا مانند آنچه در تصویر فوق می‌‌بینید، به صفحه فعال‌ سازی هدایت شوید. باید به یکی از پرسش‌ های امنیتی که در مرحله اول انتخاب کرده‌اید، پاسخ بدهید و کد امنیتی ذکرشده در ایمیل تأیید را تایپ کنید. سپس می‌‌توانید رمز عبوری را برای حساب کاربری‌تان در NNAS تعریف کنید و رمز را تأیید کنید. حواستان باشد پسورد قوی و مطمئنی را انتخاب کنید که فراموشتان هم نشود.

ورود با استفاده از ایمیل و رمز عبور

6.ورود با استفاده از ایمیل و رمز عبور

پس از ایجاد حساب کاربری باید با استفاده از ایمیل و رمز عبوری که تعریف کرده‌اید، وارد حساب کاربری‌ تان شوید. وارد شوید و فرایند درخواست ارزیابی را از داشبوردتان شروع کنید. اگر رمز عبوری را که تازه تعریف کرده‌ اید، به نحوی باورنکردنی فراموش کردید، می‌توانید روی گزینه «I forgot my password» کلیک کنید تا رمزعبورتان بازنشانی شود. در این‌ جا هم لازم است به پرسش‌ های امنیتی جواب بدهید، پس دقت کنید پرسش‌ ها و پاسخ‌هایی را انتخاب کنید که بتوانید آنها را به راحتی به یاد بیاورید.

شروع درخواست از داشبورد

7.شروع درخواست از داشبورد

پس از ورود به حساب کاربری‌ تان در NNAS به داشبورد هدایت می‌شوید؛ در آن‌ جا می‌توانید درخواستتان را مستقیماً از صفحه اصلی شروع کنید. همچنین اگر روی گزینه «My Account» در سمت راست منو کلیک کنید، می‌توانید جزئیات حساب و رمز عبورتان را مدیریت کنید. هر زمان که برای شروع فرآیند درخواست آماده بودید، در منوی داشبورد روی «Start a New Application» کلیک کنید.

انتخاب گروه پرستاری که می‌ خواهید برایش درخواست بدهید.

8.انتخاب گروه پرستاری که می‌ خواهید برایش درخواست بدهید.

وقتی درخواست ارزیابی را در وبسایت NNAS شروع کنید، ابتدا از شما خواسته می‌شود که گروه پرستاری موردنظرتان را برای اپلای انتخاب کنید. همچنین لازم است استانی را انتخاب کنید که گروه پرستاری موردنظرتان در آنجا مستقر است. همچنین لازم است تأیید کنید که در صورت ابتلا به عارضه‌های خاص و مشمول شرایط خاص شدن، شایستگی لازم را برای فعالیت به عنوان پرستار در کانادا نخواهید داشت. دستورات هر مرحله را به دقت بخوانید و پیش بروید. شایان ذکر است که فقط استان‌های انتاریو و نیوبرانزویک درخواست‌های به زبان فرانسوی را قبول می‌کنند.

تأیید انتخاب

9.تأیید انتخاب

پس از انتخاب کردن رشته پرستاری موردعلاقه و استان موردنظرتان باید روی دکمه «Continue» کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی بشوید. همانطور که در تصویر فوق می‌ بینید، در این مرحله از شما خواسته می‌شود انتخابتان را تأیید کنید. راهنمایی نوشته‌ شده در پیام پاپ ـ آپ را به دقت بخوانید و هر زمان آماده بودید، انتخابتان را تأیید کنید.

ارائه اطلاعات شخصی

10.ارائه اطلاعات شخصی

پس از تایید انتخاب گروه پرستاری و استان باید پروفایلتان را در NNAS تکمیل کنید. اگر تکمیل پروفایل را قبلاً، پیش از شروع درخواست از داشبورد، انجام داده‌اید، می‌ توانید این مرحله را رد کنید. در غیر این‌ صورت باید اطلاعات شخصی، نشانی و اطلاعات تماستان را وارد کنید. دقت کنید اطلاعات را درست وارد کنید و همیشه صحت اطلاعات را پیش از رفتن به مرحله بعد دوباره کنترل کنید. پس از تکمیل پروفایل می‌توانید فرایند ارسال درخواست را شروع کنید.

اضافه کردن اطلاعات تحصیلی

11.اضافه کردن اطلاعات تحصیلی

شماره درخواست پس از تکمیل جزئیات پروفایل اعلام می‌شود و فرآیند درخواست شروع می‌ شود. ابتدا در بخش A باید اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی را وارد کنید. روی دکمه «Begin Adding Nursing Schools» کلیک کنید و اضافه کردن سوابق تحصیلی را شروع کنید. پاسخ‌ های دقیق و صحیح بدهید و از ورود اطلاعات اشتباه خودداری کنید. پس از ورود به اولین مؤسسه تحصیلی، جزئیات تحصیلی مانند تصویر بعدی روی صفحه نمایش داده می‌شود. می‌ توانید هر تعداد مؤسسه تحصیلی که بخواهید، اضافه کنید. برای ادامه دادن باید روی «Continue to Registration» کلیک کنید. وقتی تمام مؤسسه‌ های تحصیلی را اضافه کردید، روی این دکمه کلیک کنید تا مرحله ورود اطلاعات ثبت‌نام شروع شود.

Continue to Registration

وارد کردن اطلاعات مربوط به ثبت‌ پرستاران

12.وارد کردن اطلاعات مربوط به ثبت‌ پرستاران

همان طور که در تصویر فوق می‌ بینید، در بخش B درخواست باید اطلاعات مربوط به ثبت‌ پرستاران را وارد کنید. این‌ بار هم دقت کنید که فرم را دقیق و درست کامل کنید. نامتان را به صورت درج‌ شده در پاسپورت و مدارک ثبت‌نام (الکترونیکی) تایپ کنید. سپس جزئیات ثبت‌نام مانند تصویر زیر نشان داده می‌شود. می‌توانید چند مورد ثبت و حوزه قانونی را اضافه کنید، اما فقط یکی از آنها می‌تواند مربوط به زمان حال باشد. پس از اضافه کردن تمام مواردی که نامتان در آنها به عنوان پرستار ثبت شده است، روی دکمه «Continue to Examination» کلیک کنید.

Continue to Examination

اضافه کردن اطلاعات آزمون‌ ها

13.اضافه کردن اطلاعات آزمون‌ ها

در این مرحله یا همان بخش C از فرآیند درخواست باید اطلاعات مربوط به آزمون‌ ها را وارد کنید. مانند بخش‌ های قبلی لازم است که اطلاعات را به درستی وارد کنید و از ثبت اطلاعات اشتباه و دروغ بپرهیزید. جزئیات آزمون پس از تکمیل فرم نشان داده می‌ شود. می‌توانید چند آزمون را اضافه کنید و هر زمان کارتان تمام شد، روی دکمه «Continue to Conditions» کلیک کنید تا مرحله بعدی درخواست ارزیابی از NNAS شروع شود.

Continue to Conditions

پاسخ به پرسش‌های مربوط به ثبت‌ نام پرستاری

14.پاسخ به پرسش‌های مربوط به ثبت‌ نام پرستاری

در بخش D از درخواست ارزیابی باید صادقانه به چند پرسش درباره وضعیتتان پاسخ بدهید. سؤالاتی درباره وضعیت سلامت روان، مجوز و وضعیت ثبت‌نام شدن به عنوان پرستار مطرح می‌شود. هر سؤال را به دقت بخوانید و به درستی جواب بدهید. به خاطر داشته باشید که در این بخش، برخلاف بخش‌های قبلی، نمی‌توانید پیش‌ نمایشی از پاسخ‌هایتان را ببینید و همچنین از شما خواسته نمی‌شود که پاسخ‌ ها را تأیید کنید. بنابراین حواستان جمع باشد به تمام پرسش‌ها با دقت و به درستی پاسخ بدهید. پس از این مرحله باید اطلاعات استخدامی را وارد کنید.

افزودن اطلاعات استخدامی

14.پاسخ به پرسش‌های مربوط به ثبت‌ نام پرستاری

در بخش E از درخواست ارزیابی مدارک پرستاری توسط NNAS باید اطلاعات استخدامی‌تان را وارد کنید. باید نام و نشانی مؤسسه‌ای را که در حال حاضر برایش کار می‌کنید یا قبلاً کار کرده‌اید، اعلام کنید. همچنین باید نام سوپروایزر و عنوان شغلی‌اش را بنویسید. جزئیات استخدامی پس از ورود اطلاعات درخواستی نشان داده می‌شود. می‌توانید هر چند ردیف شغلی را که خواستید، اضافه کنید، اما فقط یک مورد را می‌توانید به عنوان کارفرمای فعلی انتخاب کنید. روی «Continue to Payment» کلیک کنید تا وارد بخش نهایی درخواست شوید.

Continue to Payment

مرور خلاصه پرداخت

16.مرور خلاصه پرداخت

در بخش F ابتدا جزئیات پرداخت نشان داده می‌شود. همانطور که در عکس فوق می‌بینید، اطلاعیه مهمی در بالای صفحه به چشم می‌خورد؛ آن را به دقت بخوانید تا پرداخت را چند بار انجام ندهید. روی دکمه «Make Payment» کلیک کنید تا وارد درگاه پرداخت شوید.

پرداخت هزینه NNAS

17.پرداخت هزینه NNAS

برای نهایی کردن پرداخت و فرآیند درخواست ارزیابی می‌توانید اطلاعات کردیت کارتتان را وارد کنید. پس از پرداخت می‌ توانید مدارکتان را ارائه کنید. NNAS فقط پرداخت با مسترکارت و ویزا کارت را می‌پذیرد. حواستان باشد که کارت همراهتان باشد. پرستاران و متقاضیان ایرانی با توجه به شرایط فعلی ایران، متأسفانه به کردیت کارت و نظام بانکداری بین‌المللی دسترسی ندارند و درنتیجه نمی‌توانند خودشان هزینه NNAS را پرداخت کنند.  ما در یونی‌فی (UniFee) پرداخت هزینه ارزیابی مدارک پرستاری را به ریال ممکن ساخته‌ایم. برای ما لینک صفحه پرداخت و اطلاعات لازم را ارسال کنید تا در اسرع وقت فرآیند پرداخت به NNAS را شروع کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک پرستاری به NNAS توسط یونی فی

کارشناسان UniFee با کمال میل آماده‌ اند تا در پروسه ثبت نام و پرداخت هزینه‌های ارزیابی مدارک پرستاری به وبسایت NNAS کمکتان کنند. ما در یونی‌فی طیف گسترده‌ای از خدمات متنوع را ارائه می‌دهد که یکی از آنها ارائه درخواست ارزیابی به NNAS از طرف پرستاران و پزشکان است.

یونی‌فی یک شرکت رسمی و ثبت‌شده کانادایی است که در زمینه انواع روش‌های پرداخت تخصص دارد. یونی‌فی با برنده‌های شناخته‌ شده‌ای در ایران همکاری می‌کند و نیازهای مختلف ایرانیان را برای انواع پرداخت‌ها با استفاده از یک درگاه مطمئن و معتبر برآورده می‌کند.

NNAS فقط پرداخت از طریق کردیت کارت‌های زیر را می‌پذیرد:

  • مستر کارت
  • ویزا کارت

از آن‌ جا که این روش‌های پرداخت در دسترس ایرانیان نیست، یونی‌فی به متقاضیان کمک می‌کند که درخواستشان را به راحتی و بدون‌ دردسر ارسال کنند. لازم نیست درباره پیچیدگی‌های پرداخت هزینه NNAS از ایران نگران باشید، فقط راحت بنشینید و بقیه کار را به یونی فی بسپارید.

البته اگر با هیچ محدودیتی مواجه نیستید، می‌توانید درخواست را شخصاً از طریق وب‌سایت NNAS ارسال کنید. می‌ توانید از نرم‌ افزارهای موبایلی برای پرداخت هزینه ارزیابی NNAS به ریال استفاده کنید. کارشناسان یونی فی فرآیند ارسال درخواست NNAS را بلافاصله پس از پرداخت ریالی شروع می‌ کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرسش‌ های متداول

فرایند ارزیابی مدارک پرستاری توسط NNAS چقدر طول می‌کشد؟

فرایند ارزیابی مدارک پرستاری تا 12 ماه طول می‌کشد.

متقاضیانی که می‌خواهند NNAS مدارکشان را ارزیابی کند، باید چه شرایطی داشته باشند؟

NNAS فقط مدارک متقاضیانی را ارزیابی می‌کند که:

  • از کالج یا دانشگاه پرستاری خارج از کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند.
  • قبلاً به عنوان پرستار در کانادا کار نکرده باشند.
  • بخواهند به عنوان پرستار رسمی (RN)، پرستار دارای پروانه کار(LPN) یا پرستار رسمی روان‌پزشکی (RPN) در کانادا کار کنند.

می‌ توانم بدون مدرک آیلتس به NNAS درخواست بدهم؟

باید تسلطتان را بر زبان انگلیسی از طریق یک آزمون ثابت کنید. NNAS دو آزمون CELBAN و IELTS را می‌پذیرد.

حقوق پرستاران در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق پرستاران در کانادا سالانه 66,622 دلار یا ساعتی 34.17 دلار است. تازه‌کارها با حقوق سالانه 50,971 دلار شروع می‌کنند، البته مجرب‌ترین پرستاران تا 82,877 دلار در سال درآمد دارند.

نمره آیلتس برای پذیرفته شدن به عنوان پرستار در کانادا باید چقدر باشد؟

برای آن‌ که شایستگی لازم را برای اقامت دائمی به عنوان پرستار در کانادا پیدا کنید، باید از آزمون آیلتس حداقل نمره 6.5 بگیرید، به‌گونه‌ای که نمره‌تان در بخش اسپیکینگ حداقل 7 باشد و در هر هیچ بخشی کمتر از 6 نگرفته باشید.

ارتباط با ما