پرداخت شهریه دانشگاه های آلمان

در سال 2014، دریافت شهریه از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های دولتی آلمان، در هر 16 ایالت این کشور منسوخ شد. این یعنی اینکه، در حال حاضر همه دانشجویان آلمانی و بین‌المللی می‌ توانند به طور رایگان و تنها با پرداخت مبلغ ناچیزی که هر ترم برای پوشش هزینه‌ های اداری و غیره اخذ می‌ شود، در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های دولتی سراسر آلمان تحصیل کنند. البته، ممکن است این وضعیت برای همیشه ادامه نداشته باشد، چرا که در پاییز سال 2017، در ایالت بادن وورتمبرگ، که در جنوب غرب آلمان قرار دارد، دانشگاه‌ های دولتی مجدداً شروع به دریافت شهریه از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا کردند و ممکن است در سال‌های آتی سایر ایالت‌های این کشور نیز چنین کاری را انجام بدهند. در حال حاضر، دانشجویان غیراتحادیه اروپا که در ایالت بادن وورتمبرگ تحصیل می‌کنند سالی 3،000 یورو، و کسانی که می‌خواهند یک مدرک دوم از این ایالت بگیرند سالی 1،300 یورو پرداخت می‌کنند. در عین حال، شما چه مشمول این قانون بشوید و چه نشوید، باز هم در ارتباط با رشته تحصیلی یا دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید یک سری هزینه‌ ها وجود خواهد داشت که باید آن‌ ها را بپردازید. پرداخت شهریه یا اپلیکیشن فی و هزینه‌ های اداری می‌ تواند برای ایرانی‌ ها و خصوصاً کسانی که هنوز تحصیلشان را شروع نکرده‌ اند کار پرمشقتی باشد. برای همین، تیم ما در یونی فی آماده است تا به شما کمک کند که پرداخت مخارج دانشگاه‌ های آلمان را بدون هرگونه پیچیدگی یا مشکلی انجام بدهید. شما می‌ توانید شهریه خود را با روش‌های مختلفی پرداخت کنید. به عبارت دیگر، یونی فی می‌ تواند به شما کمک کند تا پرداخت‌هایتان را هر طور که مایل اید انجام بدهید. در ادامه روش‌های مختلفی که پرداخت هزینه دانشگاه‌ های آلمان وجود دارد را به شما معرفی کرده و توضیح می‌ دهیم که یونی فی چطور می‌ تواند در استفاده از آن‌ ها به شما کمک کند.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از دبیت کارت و کارت اعتباری


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از دبیت کارت و کارت اعتباری

راحت‌ ترین روش برای پرداخت شهریه یا هزینه‌ های اداری تحصیلتان استفاده از دبیت کارت یا کارت اعتباری است. دبیت کارت‌ ها و کارت‌ های اعتباری هستند که امنیت بالایی دارند، استفاده از آن‌ ها ساده است و فوراً پول را انتقال می‌دهند. برای استفاده از دبیت کارت یا کارت اعتباری جهت پرداخت هزینه‌هایتان می‌بایست به پورتال دانشجویی دانشگاهتان بروید و وارد حساب کاربری‌تان شوید. سپس، زیر برگه مالی (یا چیزی شبیه به این) می‌توانید هزینه‌هایتان را بپردازید. در اینجا، باید اطلاعات مربوط به دبیت کارت یا کارت اعتباری‌ تان را وارد کنید و بعد از آن هم پروسه پرداخت خیلی سریع انجام می‌ شود. متأسفانه، ایرانی‌ ها نمی‌ توانند کارت اعتباری بین‌ المللی داشته باشند. ما به سیستم اعتباری جهانی دسترسی نداریم و بنابراین نمی‌ توانیم کارت اعتباری دریافت کنیم. همچنین، ما ایرانی‌ ها به دبیت کارت‌ های بین‌المللی نیز دسترسی نداریم. سیستم بانکی ایران از سایر مناطق دنیا جدا بوده و پرداخت شهریه با استفاده از دبیت کارت ایرانی مقدور نیست. اگر دانشگاه شما فقط پرداخت از طریق دبیت کارت یا کارت اعتباری را قبول می‌ کند یا این روش را به خاطر مزایایی که دارد ترجیح می‌ دهید، می‌ توانید از خدماتی که یونی فی برای پرداخت شهریه دانشگاه ارائه می‌ دهد، استفاده کنید. سرویس‌ های دبیت کارت یا کارت اعتباری یونی فی پرداخت‌ ها را همان روز انجام می‌ دهند، به این معنی که نیازی نیست برای انجام تراکنش‌ هایتان انتظار بکشید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از حواله بانکی


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از حواله بانکی

یکی از ایمن‌ ترین روش‌ ها برای انتقال پول استفاده از سرویس حواله بانکی است. شما می‌ توانید از خدماتی که بانکتان در زمینه حواله‌ های بانکی ارائه می‌ دهد، برای انتقال ایمن پول بین چند حساب استفاده کنید. تنها عیب این روش این است که چند روز طول می‌ کشد تا بانک‌ ها کاغذبازی‌ های لازم را انجام داده و پول را انتقال بدهند. پس اگر چند روز زودتر درخواست انتقال پول از طریق حواله بانکی را بدهید دیگر نیازی نیست نگران چیزی باشید. انجام تراکنش به این روش معمولاً 4 تا 6 روز کاری طول می‌ کشد. به علاوه، از دانشگاهتان بپرسید که آیا آن‌ ها هم برای رسیدگی به پرداخت‌ هایی که از طریق حواله بانکی صورت می‌ گیرد، به یک زمان اضافی نیاز دارند یا خیر. چون در این صورت، باید مدت رسیدگی دانشگاه را نیز در زمان‌ بندی‌ هایتان در نظر بگیرید. البته، پرداخت شهریه به این روش برای ایرانی‌ ها امکان‌ پذیر نیست. همانطور که شاید بدانید، دانشجویان ایرانی به حساب‌ های بین‌ المللی دسترسی نداشته و بانک‌ های ایران هیچگونه ارتباطی با بانک‌ های خارجی ندارند. اگر دانشگاهتان فقط پرداخت‌ هایی که از طریق حواله‌ های بین‌ بانکی انجام می‌ شود را قبول دارد یا شما این روش را به خاطر مزایایش ترجیح می‌ دهید، می‌ توانید از خدماتی که یونی فی برای پرداخت شهریه دانشگاه‌ های خارجی ارائه می‌ دهد استفاده کنید. به علاوه، رسیدگی به امور انتقال پول شما توسط خود بانک چند روز طول می‌ کشد، حالا اگر بخواهید چند روز دیگر هم برای استفاده از خدمات یک شرکت واسطه انتظار بکشید کارتان خیلی سخت‌ تر خواهد شد. ما در یونی فی یک سرویس پرداخت شهریه دانشگاه داریم که پرداخت‌ ها را همان روز انجام می‌ دهد، پس به شما اطمینان می‌ دهیم که با استفاده از خدمات ما مجبور نخواهید بود بیش از آنچه نیاز است، منتظر بمانید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از پی پال (PayPal)


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از پی پال (PayPal)

پی پال یک سرویس واسطه است که به شما امکان می‌ دهد تا بتوانید تنها با استفاده از یک آدرس ایمیل هزینه کالاها و خدمات را بپردازید. برای استفاده از این سرویس، اول باید روی وبسایت پی پال یک حساب ایجاد کرده و حساب بانکی‌ تان را به آن وصل کنید. بعد از این، هر وقت که با استفاده از پی پال چیزی می‌ خرید، این سرویس به طور خودکار پول را از حساب شما برداشته و آن را به سازمان یا شخص مقابل انتقال می‌ دهد. برخی از دانشگاه‌ ها و کالج‌ ها (که البته تعداد آن‌ ها خیلی کم است) پرداخت‌ هایی که با استفاده از پی پال انجام می‌ شود را قبول می‌ کنند. البته، از آنجایی که پی پال هم به یک حساب بانکی نیاز دارد، استفاده از این گزینه نیز مثل سیستم حواله بانکی، برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست. دانشجویان اهل ایران به حساب‌ های بانکی بین‌ المللی دسترسی ندارند و برای همین نمی‌ توانند از پی پال استفاده کنند. همچنین، خود پی پال هم به خاطر تحریم‌ های مختلف، به ایرانی‌ ها خدمات ارائه نمی‌ دهد. اگر دانشگاه شما فقط پرداخت از طریق پی پال را قبول می‌ کند یا اینکه خودتان این روش را ترجیح می‌ دهید، می‌ توانید از سرویس پرداخت پی پال یونی فی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفاً با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از سرویس انتقال پول وسترن یونیون (Western Union)


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از سرویس انتقال پول وسترن یونیون (Western Union)

وسترن یونیون ابزاری است برای جابجایی پول از فردی به فرد دیگر و از محلی به محل دیگر. این مؤسسه، به عنوان یکی از واسطه‌ های شناخته شده در صنعت انتقال پول، سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار دارد که این باعث می‌ شود بتواند در زمینه‌ هایی مثل هزینه انتقال پول، شرایط خاصی را برای مشتریان خود در نظر بگیرد. به همین خاطر، استفاده از خدمات این شرکت اغلب گزینه گرانی است که البته می‌ تواند برای کسانی که می‌ خواهند مبلغی پول را به سرعت جابجا کنند مفید باشد. همچنین خدمات تجاری این شرکت محدودیت‌ هایی دارد، اما برای استفاده‌ های شخصی گزینه خوبی است. البته، در حال حاضر به دلیل تحریم‌ های اعمال شده علیه ایران، وسترن یونیون به کشور ما خدمات ارائه نمی‌ دهد. بنابراین، دانشجویانی که مایل‌ اند هزینه‌ های دانشگاه خود را با استفاده از شرکت وسترن یونیون پرداخت کنند نیاز به یک راه چاره دارند که آن‌ هم «یونی فی» است. شما می‌ توانید با استفاده از سرویسی که یونی فی برای پرداخت از طریق وسترن یونیون دارد، شهریه دانشگاهتان را بپردازید. اگر دانشگاهتان فقط پرداخت‌ های انجام شده از طریق وسترن یونیون را می‌ پذیرد یا شما این روش را به خاطر مزایایش ترجیح می‌ دهید، در این صورت استفاده از یونی فی بهترین گزینه برای پرداخت هزینه‌  هایتان است.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از فلای وایر (Flywire)


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از فلای وایر (Flywire)

فلای وایر یک گزینه امن، ساده و مؤثر است که دانشجویان بین‌ المللی می‌ توانند با استفاده از خدمات آن برای پرداخت شهریه و سایر هزینه‌ های خود، وقت و پول کمتری را صرف کنند. سیستم آسان پرداخت فلای وایر به دانشجویان اجازه می‌ دهد که پرداخت‌ ها را با ارز کشور خودشان انجام بدهند و از این طریق مبلغ قابل توجهی صرفه‌جویی کنند. فلای وایر یک سیستم بین‌المللی پشتیبانی 24 ساعته و چند زبانه دارد که از طریق کانال‌ هایی مثل گفتگوی صوتی، اسکایپ، چت و یا ایمیل، دانشجویان را در طول پروسه پرداخت راهنمایی می‌ کند. همچنین، دانشجویان می‌ توانند از طریق یک داشبورد آنلاین پرداخت‌ های خود را رهگیری کنند. هزینه‌ ای که فلای وایر از دانشجویان بابت تبدیل ارز به صورت عمده فروشی اخذ می‌ کند خیلی پایین‌ تر از بانک‌ های سنتی است که همین اختلاف قیمت می‌ تواند باعث شود تا دانشجویان، در طول یک سال، تا چند هزار دلار در هزینه‌ های خود صرفه‌ جویی کنند. البته، اگرچه این نرخ عمده فروشی شامل برخی ارزها نمی‌ شود، اما استفاده از فلای وایر برای همین ارزها نیز به صرفه است، چرا که این شرکت در هر حال، هزینه‌ های واسطه‌ گری بانک‌ ها را از پروسه انتقال پول حذف می‌ کند. اما مشکل اینجا است که فلای وایر، به دلیل مقررات وضع شده از سوی دولت، نمی‌ تواند پرداخت‌ هایی که‌ از چند کشور انجام می‌ شود را بپذیرد. یکی از کشورهایی که نمی‌ تواند از خدمات فلای وایر استفاده کند ایران است.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از فلای وایر (Flywire)

تحریم‌ های اعمال شده علیه ایران باعث شده که فلای وایر نتواند خدمات خود را به ایرانی‌ ها ارائه کند. اما با وجود یونی فی دانشجویان می‌ توانند شهریه‌ خود را به راحتی پرداخت کنند، طوری که گویی هیچ تحریمی وجود ندارد. اگر دانشگاه شما هم فقط پرداخت با استفاده از فلای وایر را قبول می‌ کند یا خود شما استفاده از خدمات این شرکت را به خاطر مزایایش ترجیح می‌ دهید، می‌ توانید با استفاده از سرویس یونی فی شهریه دانشگاهتان را به ریال پرداخت کنید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان در یونی اسیست (Uni Assist)


پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان در یونی اسیست (Uni Assist)

یونی اسیست یک مؤسسه واسطه است که بین داوطلبین دارای گواهینامه‌ ها و مدارک تحصیلی بین‌ المللی و تقریباً 170 دانشگاه آلمانی ارتباط برقرار می‌کند. یونی اسیست پلتفرمی برای تمام رشته محل‌های مقطع کارشناسی و بعضی از دوره‌های کارشناسی ارشد است. داوطلبین بین‌المللی که شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بوده و مدرک تحصیلی خود را خارج از آلمان دریافت کرده‌ اند برای اخذ پذیرش می‌ بایست از طریق یونی اسیست درخواست بدهند و یک روال خاص که مستلزم پرداخت یک سری هزینه‌ها است را پشت سر بگذارند. دانشجویانی که قصد دارند از طریق یونی اسیست اپلای کنند، می‌ توانند هزینه‌ ها را با استفاده از دبیت کارت یا کارت اعتباری و یا حواله بانکی پرداخت کنند. اما، همانطور که قبلاً گفتیم ایرانی‌ ها نمی‌ توانند از این روش‌ ها استفاده کنند. البته، شما می‌ توانید با استفاده از خدمات یونی فی هزینه‌ های خود را پرداخت کنید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌ های آلمان با استفاده از یونی فی


یونی فی یک شرکت ثبت شده و مجاز کانادایی است که در زمینه طیف وسیعی از گزینه‌ های پرداخت تخصص دارد. یونی فی که نامی شناخته شده در ایران است، درگاهی مطمئن برای رفع تمامی نیازهای پرداختی شما می‌ باشد. اعضای تیم ما در یونی فی خیلی خوشحال می‌ شوند که به شما در پرداخت شهریه‌ تان کمک کنند. پلتفرم ما خدمات مختلفی از جمله پرداخته شهریه دانشگاه‌ ها را ارائه می‌ دهد.

توضیحاتی که بالاتر در مورد روش‌ های مختلف پرداخت ارائه دادیم به وضوح نشان می‌ دهد که عملاً هیچ یک از این روش‌ ها برای دانشجویان ایرانی در دسترس نیست. البته، نیازی هم نیست که نگران پیچیدگی‌ های استفاده از ابزارهایی مثل ویزا کارت و مستر کارت از ایران باشید، چرا که می‌ توانید همه امور پرداختتان را به تیم ما در یونی فی بسپارید.

یونی فی، پرداخت‌هایتان را برای شما به یک تراکنش ساده تبدیل می‌ کند. به این معنی که می‌ توانید پرداخت‌ هایتان را به ریال و با استفاده از نرم افزار موبایل بانکتان انجام بدهید. با سرویس‌ های همان-روز (same-day) ما، درست بعد از اینکه مبلغ مورد نظرتان را پرداخت کردید، پروسه پرداخت شهریه شما توسط تیم ما آغاز می‌ شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرسش‌ های متداول


چطور می‌ توانم هزینه‌ های دانشگاهم در آلمان را بپردازم؟

دانشگاه‌های آلمان معمولاً شهریه دریافت نمی‌کنند، با این حال دانشجویان باید مبلغ ناچیزی را بابت هزینه‌های اداری، اتحادیه‌های دانشجویی و حمل و نقل عمومی بپردازند. این هزینه که به آن «سهم ترم» (Semester Contribution) گفته می‌ شود در ابتدای هر ترم اخذ می‌گردد. این هزینه‌ ها از روش‌های مختلفی مثل کارت‌های اعتباری، دبیت کارت‌ها، حواله‌های بانکی، فلای وایر، وسترن یونیون و غیره پرداخت می‌ شوند.

آیا همه دانشگاه‌ های آلمان شهریه دریافت می‌ کنند؟

خیر. البته، فقط دانشگاه‌ های دولتی آلمان شهریه دریافت نمی‌ کنند.

در آلمان، دانشجویان هر ترم چقدر باید هزینه بپردازند؟

حدود 150 تا 250 یورو برای هر ترم.

آیا آلمان برای دانشجویان بین‌المللی گران است؟

در آلمان، علاوه بر رایگان بودن تحصیل، هزینه زندگی هم کاملاً مقرون به صرفه است. به طور متوسط، هزینه زندگی برای یک دانشجو، که شامل هزینه مسکن نیز می‌شود، ماهانه بین 700 تا 1000 یورو است.

ارتباط با ما