پرداخت هزینه ارزی ارزیابی مدارک تحصیلی WES کانادا

ارزیابی مدارک تحصیلی توسط خدمات آموزش جهانی (WES) جهت مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا و آمریکا اجباری است. جهت استفاده از فرصت‌های شغلی، اخذ اقامت دائم یا پذیرش در دانشگاه‌های کانادا به ارزیابی مدارک تحصیلی توسط سرویس WES کانادا نیاز می‌باشد. ارزیابی مدارک به منظور دریافت اجازه تحصیل یا کار در کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است. گزارش ارزیابی WES، امکان مقایسه و بررسی مدارک آکادمیک با استانداردهای تحصیلی کانادا را فراهم می‌کند. پرداخت هزینه ارزیابی WES با استفاده از کارت اعتباری، چک، Money order و یا انتقال پول از طریق وسترن یونیون امکان‌پذیر می‌باشد. تحریم‌های غرب علیه ایران باعث شده تا ایرانیان قادر نباشند از کارت اعتباری استفاده کرده و یا از سیستم بانکی جهانی بهره‌مند شوند. همکاران ما در UniFee جهت مقابله با این مشکلات به شما کمک خواهند کرد. در ادامه مقاله، روند ثبت نام و ارزیابی مدارک در WES شرح داده می‌شود و سپس راحت ترین و امن‌ترین شیوه پرداخت ریالی این سرویس را به شما معرفی میکنیم.

درخواست برای ارزیابی WES

WES یک سرویس کانادایی مشهور می‌باشد که امکان ارزیابی مدارک تحصیلی را به روشی آسان و با  قیمت مناسب جهت درخواست برای تحصیل در دانشگاه یا کالج مورد نظر و یا درخواست برای اخذ اقامت دائم را فراهم می‌آورد. جهت درخواست برای ارزیابی WES، شما بایستی در ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. به این منظور وارد وب‌سایت WES شده و مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. درخواست ارزیابی مدارک

درخواست ارزیابی مدارک

 

 

پس از وارد شدن به وب‌سایت WES، شما می‌توانید روند درخواست ارزیابی را با انتخاب گزینه ” ارزیابی (Evaluation)” در قسمت بالای سمت راست صفحه آغاز کنید. به این ترتیب به صفحه بعدی برای انتخاب کشور مقصد خود هدایت خواهید شد.

 1. انتخاب کشور مقصد جهت تحصیل در موسسه مورد نظر

انتخاب کشور مقصد جهت تحصیل در موسسه مورد نظر 

 

در این صفحه، بایستی کشور مقصد خود برای تحصیل در موسسه مورد نظر را انتخاب کنید. اگر از ارزیابی WES برای مقاصدی به غیر از اهداف تحصیلی استفاده می‌کنید، کشوری را که با اهداف شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

 1. انتخاب نوع درخواست مورد نظر

انتخاب نوع درخواست مورد نظر

 

بسته به هدف استفاده از ارزیابی WES، شما بایستی نوع درخواست مورد نظر را پیش از ادامه روند ارزیابی انتخاب کنید. چنانچه تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی تمایل دارید و یا می‌خواهید که مدارک و ریز نمرات خود را برای اهداف شغلی ارزیابی کنید، بایستی گزینه درخواست استاندارد WES (WES standard application) را انتخاب کنید. به این ترتیب نتایج ارزیابی WES به موسسه مورد نظر شما ارسال خواهد شد. اگر هدف شما مهاجرت می‌باشد، بایستی گزینه درخواست ECA برای IRCC را انتخاب کنید. در این حالت نتایج ارزیابی WES به IRCC ارائه خواهد شد. پس از انتخاب درخواست مناسب با اهداف خود، روند ایجاد حساب کاربری شما آغاز می‌شود.

 1. وارد کردن آدرس ایمیل

وارد کردن آدرس ایمیل

 

پس از انتخاب نوع درخواست مورد نظر، شما باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. این ایمیل برای تایید اعتبار حساب کاربری و برقراری ارتباط در آینده استفاده خواهد شد؛ بنابر این از تایپ صحیح آدرس ایمیل اطمینان حاصل کنید. پس از وارد کردن آدرس ایمیل، کد تایید به ایمیل شما ارسال خواهد شد که جهت ادامه روند به آن نیاز دارید. با وارد کردن کد تاییدی که به ایمیل شما ارسال شده است، تایید حساب کاربری شما تکمیل خواهد شد.

تائید ایمیل

 1. تکمیل روند ایجاد حساب کاربری

تکمیل روند ایجاد حساب کاربری

 

 

پس از تایید حساب کاربری، مرحله بعدی شامل تکمیل روند ایجاد حساب توسط وارد کردن اطلاعات شخصی می‌باشد. در این مرحله بایستی اطلاعات صحیح را وارد کرده و اطمینان حاصل کنید که نام کامل خود را همان گونه که در گذرنامه ذکر شده است، تایپ کنید. در صورتی که از قبل دارای حساب کاربری می‌باشید، می‌توانید با این حساب وارد شده و روند را ادامه دهید. پس از تکمیل این فرم، مرحله ایجاد حساب کاربری تکمیل شده و شما می‌توانید درخواست ارزیابی WES را دنبال کنید.

 1. انتخاب هدف مورد نظر از ارزیابی WES

انتخاب هدف مورد نظر از ارزیابی WES

 

 

 

مشابه مرحله سوم، شما بایستی هدف خود از درخواست ارزیابی WES را بیان کنید. به این منظور یکی از گزینه‌های زیر را می‌توانید انتخاب کنید:

 • تحصیلات
 • اخذ مدرک/ گواهی حرفه‌ای
 • اشتغال
 • مهاجرت
 • اهداف دیگر
 1. وارد کردن جزئیات مدارک مورد نظر

 

وارد کردن جزئیات مدارک مورد نظر

 

 

پس از انتخاب هدف از درخواست ارزیابی WES، بایستی اطلاعات مربوط به مدارک خود را وارد کنید. با کلیک بر روی گزینه “اضافه کردن مدارک” ( Add credential) می‌توانید هر تعداد مدارک مورد نیاز را وارد کنید.

تکمیل اطلاعات

در این تصویر برای درک بهتر روند وارد کردن مدرک مورد نظر، یک نمونه مدرک را برای مثال ذکر کرده‌ایم. پس از اضافه کردن تمامی مدارک مورد نظر، می‌توانید در بالای گزینه “Add credentials” مدارک خود را مشاهده کرده و آن‌ها را بررسی و یا ویرایش کنید.

تکمیل اطلاعات

 1. ارائه اطلاعات گیرنده

ارائه اطلاعات گیرنده

 

 

پس از افزودن مدارک در مرحله قبل، بایستی اطلاعات گیرنده را وارد کنید. یکی از گیرندگان شخص شما می‌باشید. بنابر این از وارد کردن اطلاعات صحیح پستی خود اطمینان حاصل کنید. گیرنده دیگر، موسسه تحصیلی مورد نظر می‌باشد. شما می‌توانید نام چندین گیرنده را ثبت کنید ولی توجه داشته باشید که این مساله می‌تواند بر هزینه نهایی تاثیر بگذارد. شما نیازی به جستجوی آدرس  موسسه مورد نظر ندارید. اطلاعات پستی در مورد بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها در پایگاه داده WES موجود می‌باشد. شما تنها بایستی نام موسسه مورد نظر را تایپ کرده و آن را در بین نتایج ارائه شده انتخاب کنید. پس از وارد کردن اطلاعات پستی گیرنده، می‌توانید این اطلاعات را بررسی و یا ویرایش کنید. همچنین می‌توانید جهت تهیه کپی اضافی برای خود درخواست دهید.

ارائه اطلاعات گیرنده

 1. انتخاب نوع ارزیابی مورد نظر

14

 

 

پس از وارد کردن تمامی اطلاعات مرتبط با مدارک و گیرنده‌ها، اکنون بایستی نوع ارزیابی مورد نظر را انتخاب کنید. شما می‌توانید از بین انواع طرح‌ها و ارزیابی‌های مختلف، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. انواع مختلف ارزیابی دارای مزایای متفاوتی هستند. توصیه می‌شود از بخش پذیرش موسسه تحصیلی، در ارتباط با انتخاب نوع ارزیابی مورد نظر تحقیقات لازم را به عمل آورید. همچنین می‌توانید مزایای ارزیابی‌های مختلف را بررسی کرده و در مورد انتخاب ارزیابی مورد نظر تصمیم‌گیری کنید.

 1. بررسی چک‌لیست (لیست مدارک)

بررسی چک‌لیست (لیست مدارک)

پس از انتخاب طرح ارزیابی مورد نظر خود، یک چک‌لیست مرتبط با روند ارسال مدارک شما به WES ارائه خواهد شد. موسسه‌ای که مدارک خود را از آن اخذ کرده‌اید، می‌تواند مدارک شما را از طریق وب‌سایت اینترنتی پارچمنت (parchment portal) به صورت آنلاین و یا در پاکت به WES ارسال کند. متاسفانه، این وب‌سایت اینترنتی در ایران فعال نمی‌باشد.

 1. مرور و بازنگری اطلاعات ارائه شده

مرور و بازنگری اطلاعات ارائه شده

 

پیش از پرداخت هزینه ارزیابی WES، شما می‌توانید اطلاعاتی که در این وب‌سایت واردکرده‌اید را مرور کنید. در صورت لزوم می‌توانید این اطلاعات را ویرایش کنید. پیش از پرداخت هزینه WES، از صحیح بودن اطلاعات اطمینان حاصل کنید. امکان دارد پس از ارسال درخواست ارزیابی WES، قادر به ویرایش این اطلاعات نباشید. پس از مرور اطلاعات، مرحله نهایی شامل پرداخت هزینه WES می‌باشد.

 1. پرداخت هزینه ارزیابی WES

پرداخت هزینه ارزیابی WES

 

در مرحله نهایی، شما می‌توانید خلاصه‌ای از درخواست ارزیابی و هزینه مربوطه را مورد بررسی قرار دهید. پرداخت هزینه ارزیابی WES، با استفاده از دبیت کارت و تمامی کارت‌های اعتباری شناخته شده امکان‌پذیر است. همچنین می‌توانید پرداخت WES را با استفاده از چک/ مانی اوردر و یا به روش انتقال پول از طریق سرویس وسترن یونیون انجام دهید. متاسفانه با توجه به مشکلات موجود، ایرانیان به کارت اعتباری و سیسم بانکی جهانی دسترسی ندارند. پرداخت با چک یا مانی اوردر نیز برای ایرانیان ممکن نمی‌باشد چرا که سیستم بانکی ایران بین‌المللی نمی‌باشد. انتقال پول به صورت آنلاین از طریق وسترن یونیون نیز برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست و این سرویس به ایرانیان ارائه نمی‌شود. می‌توانید از سرویس ارائه شده در UniFee جهت پرداخت هزینه WES به ریال استفاده کنید.

پرداخت هزینه ارزیابی WES از طریق UniFee

همکاران ما در UniFee در جهت پرداخت هزینه ارزیابی WES به شما کمک خواهند کرد. انواع مختلف خدمات شامل درخواست برای ارزیابی WES برای مدارک شما در UniFee ارائه خواهد شد.

UniFee یک شرکت ثبت شده در کانادا است که در انواع مختلف گزینه‌های پرداخت دارای تخصص است. این شرکت در ایران یک نام شناخته شده و قابل اعتماد جهت برآوردن تمام نیازهای شما در ارتباط با پرداخت می‌باشد.

تنها پرداخت‌های انجام شده از طریق دبیت کارت و کارت اعتباری شناخته شده، چک/ مانی اوردر یا انتقال پول به صورت آنلاین با وسترن یونیون در WES مورد پذیرش هستند. با توجه به عدم امکان استفاده از این روش‌‌ها در ایران، UniFee به دانشجویان در جهت رزرو برای امتحانات مورد نظر کمک می‌کند. در ارتباط با مشکلات مرتبط با استفاده از ویزا کارت یا مسترکات از ایران نیازی به نگرانی نمی‌باشد. می‌توانید در این ارتباط از کمک همکاران ما در UniFee بهره‌مند شوید.

شما می‌توانید از اپلیکیشن مخصوص جهت پرداخت هزینه WES به ریال استفاده کنید. بلافاصله پس از پرداخت، روند درخواست ارزیابی WES توسط تیم همکاران ما آغاز خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، با متخصصین ما در UniFee تماس بگیرید. شما می‌توانید با پر کردن فرم زیر، از مشاوره متخصصین ما بهره‌مند شوید.

سوال‌های رایج در مورد پرداخت هزینه ارزیابی WES

هزینه ارزیابی WES چقدر می‌باشد؟

ارزیابی هر سند یا مدرک 100 دلار می‌باشد و ارزیابی WES در هر دوره به 160 دلار هزینه نیاز دارد.

هزینه ارزیابی WES به دلار کانادا چقدر می‌باشد؟

هزینه مورد نیاز برای ارزیابی 335 دلار کانادا به اضافه هزینه پست می‌باشد که این هزینه توسط مقاماتی که مدرک و ریز نمرات را به WES ارسال می‌کنند، پرداخت می‌شود.

ارزیابی WES برای چه مدت زمان دارای اعتبار است؟

ارزیابی WES برای مدت 5 سال از تاریخ صدور معتبر است و شما می‌توانید تا زمان ارائه پروفایل جدید اکسپرس اینتری به استفاده از این ارزیابی WES ادامه دهید.

آیا برای اخذ اقامت دائم کانادا به ارزیابی WES نیاز می‌باشد؟

بله. ارزیابی WES برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری الزامی است. البته افرادی که از برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal skilled worker) و برنامه کلاس CEC (Canadian experience class) استفاده می‌کنند، از این مساله مستثنی هستند.

آیا هزینه ارزیابی WES قابل استرداد است؟

مقدار هزینه 50 دلار در صورت لغو شدن ارزیابی پس داده خواهد شد. ارزیابی‌های تکمیل شده قابل لغو شدن نیستند و هزینه آن نیز پس داده نخواهد شد. تمامی چک‌های برگشتی مشمول 50 دلار هزینه خواهند شد.

ارتباط با ما