پرداخت هزینه ی آزمون SAT

SAT یک آزمون چهار جوابی کاغذی است که طراح و اجرا کننده آن سازمان کالج برد (college board) در آمریکا می‌باشد. هدف SAT سنجش آمادگی دانش‌آموزان دبیرستانی برای ورود به کالج بوده و در عین حال برای کالج‌ها نیز یک مجموعه آماری یک دست فراهم می‌کند که آن‌ها می‌توانند از این مجموعه برای مقایسه تمام داوطلبین استفاده کنند. کارکنان پذیرش کالج‌ها نیز، علاوه بر مواردی مثل GPA (معدل کل دبیرستان)، دروس گذرانده شده در دبیرستان، معرفی‌نامه‌های معلمان یا مربیان، فعالیت‌های فوق برنامه‌‌ در طول دبیرستان و همچنین مصاحبه‌های پذیرش و مقالات شخصی‌ داوطلب، امتیازات این آزمون استاندارد را هم مد نظر قرار می‌دهند.

در عین حال، ایرانی‌ها برای ثبت نام آزمون SAT هم مثل خیلی دیگر از آزمون‌ها و خدمات بین‌المللی با موانع زیادی روبرو هستند. از طرف دیگر، ثبت نام برای آزمون SAT تعداد زیادی مراحل پیچیده داشته و نیازمند ارائه مقدار زیادی اطلاعات حساس است. اگر فرم‌های ثبت نام این آزمون توسط یک شخص بی‌تجربه پر شود ممکن است آینده دانش‌آموز تغییر کنند. بنابراین، حتی اگر به روش‌های مختلف پرداخت دسترسی دارید، باز هم توصیه می‌کنیم که ثبت نام SAT را به یک حرفه‌ای بسپارید. در ادامه، نگاهی خواهیم داشت به پروسه ثبت نام SAT.

پروسه ثبت نام SAT

همانطور که بالاتر گفتیم، ثبت نام SAT یک پروسه پیچیده است که برای انجام آن به کمک یک شخص حرفه‌ای نیاز خواهید داشت. این پروسه شامل مراحل زیر است:

1- ثبت نام را شروع کنید

ثبت نام را شروع کنید

شما به راحتی می‌توانید در صفحه اصلی وب‌سایت کالج برد پروسه ثبت نام آزمون SAT را شروع کنید. فقط کافی است در بنر اصلی سایت روی دکمه «Register Now» کلیک کنید تا پروسه شروع شود.

2- نوع حسابی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید

نوع حسابی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید

بعد از کلیک روی دکمه «Register Now»، پروسه ثبت نام شما برای آزمون SAT شروع می‌شود. ابتدا، باید نوع حسابی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. در اینجا دو گزینه‌ی «Student» و «Educator» وجود دارد که طبیعتاً شما باید «Student» را انتخاب کنید. بعد از انتخاب نوع حساب باید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.

3- اطلاعاتتان را وارد کنید

اطلاعاتتان را وارد کنید

شما می‌بایست در صفحه‌ای که بعد از انتخاب نوع حساب ظاهر می‌شود اطلاعاتتان را وارد کنید. اطلاعات را حتماً باید صحیح و دقیق وارد کنید. برای اینکه سردرگم نشوید، بهتر است که فرم را قبل از پر کردن کاملاً مطالعه کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که وقتی در وب‌سایت کالج برد یک حساب ایجاد کردید می‌توانید برای چند آزمون، از جمله SAT، ثبت نام کنید.

4- اطلاعاتتان را تأیید کنید

اطلاعاتتان را تأیید کنید

بعد از وارد کردن اطلاعات از شما خواسته می‌شود که آن‌ها را تأیید کنید. در اینجا، برای تأیید اطلاعاتی که وارد کرده‌اید می‌بایست روی مربع‌های کنار هر آیتم کلیک کنید. همانطور که در شکل نشان داده شده، مواردی که باید تأیید شوند عبارتند از:

  • First name (نام)
  • Last name (نام خانوادگی)
  • Email (آدرس ایمیل)
  • Gender (جنسیت)
  • Date of birth (تاریخ تولد)

بعد از تیک زدن مربع‌ها، یک دکمه روشن شده و شما می‌توانید ثبت نام را ادامه بدهید.

5- ایمیلتان را تأیید کنید

ایمیلتان را تأیید کنید

در مرحله بعد، باید آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید را تأیید کنید. دقت کنید که هنگام وارد کردن اطلاعات آدرس ایمیلتان را حتماً به درستی تایپ کنید. در این مرحله، یک ایمیل تأیید برایتان فرستاده می‌شود و شما باید کد تأییدی که در آن ایمیل بوده را در کادر مربوطه وارد نمایید. بعد از تأیید ایمیلتان، باید برای حسابتان یک رمز عبور (پسورد) ایجاد کنید.

6- برای حسابتان یک رمز عبور ایجاد کنید

برای حسابتان یک رمز عبور ایجاد کنید

بعد از تأیید ایمیل نوبت به ایجاد رمز عبور برای حسابتان می‌رسد. رمز عبورتان باید طبق یک سری اصول ایجاد شود، بنابراین باید توضیحات مربوط به مشخصات رمز عبور را به دقت مطالعه کرده و رمز عبوری انتخاب کنید که فراموشتان نشود.

7- شماره تلفن خود را وارد کنید (اختیاری)

شماره تلفن خود را وارد کنید (اختیاری)

بعد از رمز عبوری که در مرحله قبل ایجاد کردید، حالا می‌توانید شماره تلفنتان را وارد کنید. به یاد داشته باشید، در صورتی که مایل به این کار نیستید می‌توانید بدون ارائه شماره تلفن مستقیماً به مرحله بعد بروید. در اینجا، شماره تلفنتان را برای این وارد می‌کنید که بعداً از طریق آن تاریخ‌ها و سررسید‌های مهم به شما یادآوری شود.

بعد از تایپ کردن شماره تلفنتان یک کد برای شما ارسال می‌شود که باید آن‌ را در کادر مربوطه وارد کنید تا شماره تلفن شما تأیید شود.

8- پروسه را تکمیل کنید

پروسه را تکمیل کنید

 

شما موفق شدید در وب‌سایت کالج برد یک حساب کاربری بسازید. حالا می‌توانید روی دکمه «Continue» کلیک کنید تا به داشبورد حساب کاربری‌تان هدایت شوید. در داشبورد می‌توانید پروسه ثبت نام SAT را آغاز کنید.

9- SAT را از داشبورد حساب کاربری‌تان انتخاب کنید

SAT را از داشبورد حساب کاربری‌تان انتخاب کنید

همانطور که در شکل بالا می‌بینید، در داشبورد حسابتان به چند آزمون و سرویس دسترسی خواهید داشت. شما می‌توانید از داشبورد حسابتان برای ثبت نام در آزمون‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید اطلاعاتتان را به روز رسانی کرده و/ یا رمز عبورتان را تغییر بدهید. برای شروع پروسه ثبت نام SAT، گزینه «My SAT» را انتخاب کنید.

10- پروسه ثبت نام SAT را شروع کنید

پروسه ثبت نام SAT را شروع کنید

بعد از انتخاب گزینه «My SAT» در داشبوردتان، پروسه ثبت نام شما شروع می‌شود. در اینجا، برای جلوگیری از کلیک‌های اشتباهی و شروع ثبت نام‌های ناخواسته، در دکمه «Register for the SAT» که می‌بایست برای ادامه پروسه ثبت نام آن را کلیک کنید، یک صفحه هشدار تعبیه شده است، که از شما برای ادامه کار درخواست تأیید می‌کند.

11- اطلاعات شخصی و تنظیمات مورد نظرتان را وارد کنید (10 مرحله)

اطلاعات شخصی و تنظیمات مورد نظرتان را وارد کنید (10 مرحله)

در آغاز پروسه ثبت نام SAT می‌بایست، علاوه بر اطلاعات شخصی‌‌تان، موارد دیگری از جمله اطلاعات مربوط به تحصیلات قبلی‌تان‌، دبیرستانی که در آن درس خوانده‌اید، دروس فوق برنامه‌ای که گذرانده‌اید، شرکت در رویدادهای ورزشی، علائقی که دارید و بسیاری موضوعات دیگر را وارد کنید. این مرحله طولانی بوده (حدود 10 صفحه) و شما باید تمام آن را با دقت پر کنید. دادن اطلاعات غلط می‌تواند در آینده مشکلاتی برای شما ایجاد کند. برای همین، اکیداً توصیه می‌کنیم که برای پر کردن این فرم‌ها از یک شخص حرفه‌ای کمک بگیرید. برای مثال، شما می‌توانید از خدماتی که ما در یونی فی برای ثبت نام آزمون SAT ارائه می‌دهیم استفاده کنید.

عکس زیر، اولین صفحه از این فرم 10 صفحه‌ای است:

ارائه اطلاعات بیشتر

12- با شرایط و مقررات موافقت کنید

با شرایط و مقررات موافقت کنید

بعد از وارد کردن اطلاعات و علائقتان می‌بایست با شرایط و مقررات موافقت کنید. با حوصله، تمام بخش‌ها را مطالعه کنید تا به خوبی با قوانین و دستورالعمل‌ها آشنا شوید. البته، متخصصین ما در یونی فی کاملاً با این شرایط آشنا بوده و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی در آزمون پیش رویتان شرکت کنید.

13- تاریخ آزمون SAT خود را انتخاب کنید

تاریخ آزمون SAT خود را انتخاب کنید

حالا، نوبت انتخاب تاریخ مورد نظرتان برای آزمون SAT است. در اینجا، فهرستی از تاریخ‌های مختلف برای آزمون به شما نشان داده می‌شود که شما باید از بین آن‌ها تاریخی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید. در مرحله بعد نیز می‌توانید یک مرکز آزمون انتخاب کنید.

14- یک مرکز آزمون برای SAT انتخاب کنید

یک مرکز آزمون برای SAT انتخاب کنید

بعد از انتخاب تاریخ آزمون و کلیک روی دکمه «Next»، فهرستی از مراکز آزمون ظاهر می‌شود که می‌توانید نزدیک‌ترین مرکز به محل زندگی‌تان را از بین آن‌ها انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که همه مراکز برای روزی که انتخاب کرده‌اید صندلی خالی نخواهند داشت. به علاوه، می‌توانید با استفاده فیلتری که در این صفحه قرار داده شده فقط مراکزی که جای خالی دارند را ببینید، یا اینکه تاریخ دیگری را انتخاب کنید.

15- تاریخ و مرکز آزمونی که انتخاب کرده‌اید را تأیید کنید

تاریخ و مرکز آزمونی که انتخاب کرده‌اید را تأیید کنید

در صفحه بعدی، باید تاریخ و مرکز آزمونی که انتخاب کرده‌اید را تأیید کنید. در همین‌جا هزینه آزمون SAT نیز برای شما نشان داده می‌شود، اما قبض پرداختِ هزینه آزمون را با جزئیات بیشتر در مراحل بعدی پروسه دریافت خواهید کرد. به یاد داشته باشید که بعد از تأیید تاریخ و مرکز آزمون، 20 دقیقه برای نهایی کردن ثبت نامتان فرصت خواهید داشت. بعد از 20 دقیقه، در صورت نهایی نشدن ثبت نام، صندلی‌تان را از دست خواهید داد و باید پروسه ثبت نام را دوباره از اول شروع کنید.

16- بارگذاری عکس

بارگذاری عکس

در این مرحله، از شما خواسته می‌شود که یک عکس پرسنلی از خودتان بارگذاری (یا اصطلاحاً آپلود) کنید. عکس شما می‌بایست مطابق مشخصات خواسته شده باشد؛ به علاوه، در اینجا به شما نشان داده می‌شود که چه عکس‌های قابل قبول و چه عکس‌هایی غیرقابل قبول هستند. از قبل، عکستان را دقیقاً مطابق آنچه خواسته شده، آماده کنید.

17- برای سرویس مشاهده پاسخ‌ها درخواست بدهید (اختیاری)

برای سرویس مشاهده پاسخ‌ها درخواست بدهید (اختیاری)

قبل از چک کردن خدماتی که برای آزمون سفارش داده‌اید، این فرصت را دارید که برای سرویس چک کردن جواب‌ها درخواست بدهید. این سرویس به شما امکان می‌دهد تا بتوانید جواب‌هایی که داده‌اید را روز بعد از آزمون چک کنید. هزینه این سرویس 16 دلار آمریکا است که البته می‌توانید با اضافه کردن یک درخواست معافیت از هزینه (Fee waiver) به سفارشتان، از این سرویس به طور رایگان استفاده کنید.

18- برای نمونه سؤالات آزمون درخواست بدهید (اختیاری)

برای نمونه سؤالات آزمون درخواست بدهید (اختیاری)

 

شما همچنین می‌توانید سؤالات تمرینی SAT را خریداری کنید، تا با استفاده از آن‌ها آمادگی بهتری برای آزمون پیدا کنید. راهنمای رسمی مطالعه SAT حاوی چند دور سؤالات SAT است که به شما کمک می‌کنند تا با سؤالات این آزمون آشنا شوید. این راهنما را می‌توانید به قیمت 99/29 دلار مستقیماً از وب‌سایت کالج برد خریداری کنید.

19- سفارشتان را دوباره چک کنید

سفارشتان را دوباره چک کنید

 

بعد از اینکه مراحل «سرویس چک کردن جواب‌ها» و «نمونه سؤالات» را پشت سر گذاشتید می‌توانید سفارشتان را چک کنید. در اینجا، تمامی اطلاعاتی که وارد کردید نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید آن‌ها را ویرایش و بازبینی کنید. اطلاعات نمایش داده شده را با دقت بخوانید و با صبر و حوصله همه چیز را دوباره چک کنید. مطمئن شوید که همه اطلاعات صحیح است تا بعداً دچار مشکل نشوید.

20- خلاصه اطلاعات پرداخت را چک کنید

خلاصه اطلاعات پرداخت را چک کنید

 

همانطور که قبلاً گفتیم، بعد از چک کردن اطلاعاتی که وارد کردید، می‌توانید خلاصه اطلاعات پرداختتان را نیز ببینید. هزینه ثبت نام SAT معادل 60 دلار آمریکا است، اما بسته به یک سری عوامل، ممکن است که از شما هزینه‌های اضافی هم اخذ شود.

21- اطلاعات سفارشتان را تأیید کنید

اطلاعات سفارشتان را تأیید کنید

 

 

بعد از بازبینی اطلاعات و خلاصه پرداختتان، از شما خواسته می‌شود که برای بار آخر اطلاعاتتان را تأیید کنید. به یاد داشته باشید که این آخرین باری است که از شما خواسته می‌شود تا اطلاعاتتان را تأیید کنید و وقتی که دکمه «Confirm» را کلیک کنید به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد. پس حتماً همه اطلاعات را با دقت و کامل چک کنید.

22- هزینه ثبت نام SAT را پرداخت کنید

هزینه ثبت نام SAT را پرداخت کنید

در آخرین مرحله از پروسه ثبت نام SAT، باید یک روش پرداخت انتخاب کنید. کالج برد تمامی کارت‌های اعتباری معروف و پی پال (PayPal) را قبول می‌کند. اما متأسفانه، از آنجایی که سیستم بانکی ایران از سیستم بانکی سایر نقاط دنیا جدا است، دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی به کارت‌های اعتباری خارجی دسترسی ندارند. همچنین آن‌ها نمی‌توانند حساب پی پال ایجاد کرده و از خدمات آن استفاده کنند چراکه برای این کار به یک حساب بانکی بین‌المللی نیاز دارند. در حال حاضر ایران با چندین تحریم روبرو بوده و ایرانی‌ها به بسیاری از خدمات بین‌المللی دسترسی ندارند، بنابراین دانش‌آموزان و دانشجویان ایرانی نمی‌توانند مستقیماً از ایران هزینه‌ SAT را بپردازند. اما شما می‌توانید برای پرداخت هزینه SAT از خدمات ما در یونی فی استفاده کنید.

پرداخت هزینه SAT با استفاده از یونی فی

اعضای تیم ما در یونی فی با کمال میل به شما کمک خواهند کرد تا هزینه آزمون SAT خود را بپردازید. پلتفرم ما، برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، خدمات متنوعی از جمله ثبت نام SAT را به مراجعین خود ارائه می‌دهد. یونی فی یک شرکت ثبت شده‌ی کانادایی است که در زمینه انواع مختلفی از گزینه‌های پرداخت تخصص دارد. یونی فی در ایران یک نام شناخته شده و یک درگاه قابل اطمینان است که می‌تواند پاسخگوی تمامی نیازهای شما در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی باشد.

کالج برد برای ثبت نام SAT فقط کارت‌های اعتباری شرکت‌های بزرگ یا پی پال را می‌پذیرد. و از آنجایی که این روش‌های پرداخت در ایران در دسترس نیستند، یونی فی می‌توانند به دانشجویان کمک کند تا صندلی آزمون خود را بدون دردسر رزرو کنند. به این ترتیب دیگر نیازی نیست نگران پیچیدگی‌های استفاده از ویزا کارت (Visa) یا مستر کارت (MasterCard) از ایران باشید، چون می‌توانید همه کارها را به تیم ما در یونی فی بسپارید.

با وجود یونی فی، تا ثبت نام SAT فقط به اندازه یک تراکنش ساده فاصله خواهید داشت. شما حتی می‌توانید هزینه SAT را به ریال و با استفاده از برنامه موبایل بانک خودتان پرداخت کنید. درست بعد پرداخت شما، تیم ما پروسه ثبت نامتان برای آزمون SAT را شروع می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر لطفاً با متخصصین ما در یونی فی تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول 

برای موفقیت در آزمون SAT به چند ساعت تمرین در روز نیاز است؟

توصیه می‌کنیم برای آمادگی جهت SAT اولتان 6 تا 20 ساعت وقت بگذارید. حتماً سعی کنید به اندازه‌ای وقت کنار بگذارید که بتوانید دست کم یک آزمون تمرینی را به طور کامل انجام بدهید.

آیا سه ماه برای آمادگی آزمون  SAT کافی است؟

سه ماه، مدت زمان خوبی برای آمادگی جهت آزمون SAT است. همچنین می‌توانید ساعات مطالعه‌تان را طوری توزیع کنید که برای مسلط شدن به مفاهیمی که در آزمون SAT از آن‌ها سؤال می‌شود زمان کافی داشته باشید.

آیا SAT سخت است؟

در صورتی که اطلاعات چندانی در مورد SAT نداشته باشید ممکن است شرکت در این آزمون برای شما دلهره‌آور باشد، اما اگر به خوبی خودتان را آماده کنید و فرمت (یا همان قالب) آزمون را نیز کاملاً درک کنید، قطعاً SAT نمی‌تواند چالش مهمی برای شما ایجاد کند.

آیا آزمون SAT بخش انشاء هم دارد؟

اگرچه از سال 2016 بخش انشای SAT اختیاری شده بود، اما هنوز هم تعداد زیادی از دانش‌آموزان آن را انجام می‌دادند تا قدرت و سطح بالای مهارت نوشتن خود را به کالج‌های آینده‌شان نشان بدهند. با این حال، کالج برد تصمیم گرفت که از ماه ژوئن سال 2021 بخش انشا را از آزمون SAT حذف کند.

آیا برای آمادگی جهت SAT به مدرس نیاز است؟

اگر در آزمون‌های تمرینی و آزمایشی کالج برد عملکرد خوبی داشتید، دیگر نیازی به مدرس SAT نخواهید داشت. اما اگر در خود آزمون اصلی عملکردتان ضعیف بود، اول سعی کنید خودتان دروس را مطالعه کنید، اما اگر از این گزینه جوابی نگرفتید می‌تواند از یک مدرس این آزمون کمک بگیرید. مدرس یا کلاس آموزش SAT گزینه‌ای است که می‌بایست در صورت نیاز از آن کمک بگیرید، نه اینکه از همان ابتدا سراغ آن بروید.

آزمون SAT چقدر طول می‌کشد؟

آزمون SAT سه بخش اجباری دارد که هر یک شامل چهار تست است. بخش چهارم آزمون هم اختیاری بوده و به انشا اختصاص دارد. مجموع زمان در نظر گرفته شده برای SAT، بدون احتساب زمان‌های استراحت،180 دقیقه بوده

ارتباط با ما