پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا و آلمان

پس از آن‌که یکی از دانشگاه‌های کانادا یا آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید، مرحله بعدی تعیین محل زندگی‌تان است. دانشجویان در کانادا از میان چند نوع اقامتگاه حق انتخاب دارند. چه در خوابگاه پردیس بمانید، چه در خوابگاه خصوصی زندگی کنید، می‌توانید اقامتگاه مناسبی را پیدا کنید. به‌همین ترتیب چند نوع اقامتگاه مناسب برای دانشجویان در آلمان وجود دارد. هر چند دانشگاه‌های آلمان خوابگاه در اختیار دانشجویان می‌گذارند اما عرضه خوابگاه بسیار کمتر از تقاضاست، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تصمیم می‌گیرند خوابگاه خصوصی اجاره کنند. دو نوع اقامتگاه در آلمان برای دانشجویان وجود دارد: اقامتگاه‌های اقتصادی مانند خوابگاه عمومی دانشجویان و اقامتگاه‌های خصوصی که معمولاً گران‌تر است.

اقامتگاه‌های مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا


کانادا که میزبان بیش از ششصد هزار دانشجوی بین‌المللی است، اقامتگاه‌های دانشجویی مختلفی را در اختیار دانشجویان می‌گذارد. گزینه‌های دانشجویان برای انتخاب اقامتگاه در کانادا بسیار متنوع است و از خوابگاه‌های پردیس تا آپارتمان‌های مشترک و از سوئیت‌های کوچک تا اقامت نزد محلی‌ها متغیر است؛ در کل متناسب با هر نیاز و بودجه‌ای اقامتگاه مناسب وجود دارد. زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی کانادا فرصت مغتنمی برای کاوش در جورچینی از محلات بی‌نظیر با جذابیتی منحصربه‌فرد است. اغلب دانشگاه‌ها، دانشجویان سال‌اولی را ملزم به زندگی در خوابگاه پردیس می‌کنند، اما بقیه دانشجویان می‌توانند خوابگاه‌های واقع در پردیس یا خارج از آن را انتخاب کنند.

خوابگاه‌های واقع در پردیس دانشگاه‌های کانادا

خوابگاه‌های واقع در پردیس دانشگاه‌های کانادا

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا اقامتگاه‌هایی را در پردیس یا نزدیکی آن به صورت خوابگاه عمومی، خانه شهری و آپارتمان ارائه می‌دهند. خوابگاه، ساختمان بزرگی است که تعداد فراوانی از دانشجویان در آن زندگی می‌کنند و خانه شهری، مسکن‌های جداگانه‌ای است که معمولاً سه تا شش دانشجو را در خود جای می‌دهد. چون اتاق‌های خوابگاه از نظر بزرگی و کیفیت با هم تفاوت دارند، فکر خوبی است که عکس‌هایی را که از خوابگاه در وب‌سایت دانشگاه وجود دارد، به دقت نگاه کنید. آشپزخانه، سرویس بهداشتی و رختشویی‌خانه معمولاً در خوابگاه‌ها مشترک است و دانشگاه مستقیماً آنها را مدیریت می‌کند. بسیاری از خوابگاه‌ها سالن غذاخوری دارند که دانشجویان می‌توانند برنامه غذایی آن را خریداری کنند. خوابگاه‌ها معمولاً تک‌جنسیتی است و یک یا دو هم‌اتاقی خواهید داشت که در یک اتاق با شما می‌خوابند. خوابگاه‌ معمولاً به دانشجویان سال اول عرضه می‌شود و اقامت در خوابگاه دانشجویی روش فوق‌العاده‌ای است تا دانشجویان دوستان جدید پیدا کنند، با پردیس آشنا شوند و در امور دانشگاه مشارکت داشته باشند.

خانه‌های شهری با اتاق‌های تک‌نفره برای سه تا شش دانشجو طراحی می‌شود، بنابراین اتاق‌ها مشترک نیست، اما فضای کلی زندگی مشترک است. آشپزخانه و سالن نشیمن در طبقه اصلی قرار دارد. این نوع اقامتگاه معمولاً به دانشجویان سال سوم یا چهارم اختصاص داده می‌شود.

اگر فقط برای یک ترم تحصیل به کانادا می‌روید، احتمالاً اقامت در خوابگاه پردیس برایتان آسان‌تر از جستجوی اقامتگاه‌های خارج از پردیس خواهد بود. اگر قصد دارید برای مدت طولانی‌تری در کانادا بمانید، می‌توانید ترم اول در خوابگاه بمانید و وقتی با ناحیه آشناتر شدید، تدارکات بلندمدت متفاوتی را انجام بدهید. اکثر دانشجویان کانادایی سال اول و دوم اقامت در پردیس را ترجیح می‌دهند. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی متوجه خواهید شد که زندگی در خوابگاه، دوست‌یابی را برایتان آسان‌تر می‌کند و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های رفت و آمد می‌شود. متوسط هزینه اقامت در خوابگاه در هر سال تحصیلی تقریباً 3000 تا 7500 دلار کاناداست.

مزایای خوابگاه‌های پردیس دانشگاه‌های کانادا

 • نزدیکی به کلاس‌ها
 • نزدیکی به امکانات رفاهی پردیس (کتابخانه، سالن ورزش و…)
 • متمرکز بودن اجتماع دانشجویان بین‌المللی
 • متوسط اجاره‌بها شامل غذا و خدمات رفاهی می‌شود.
 • پشتیبانی خوابگاه‌های دانشجویی در اکثر دانشگاه‌ها به صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای سال است.

اقامتگاه‌های دانشجویی خارج از پردیس در کانادا

اقامتگاه‌های دانشجویی خارج از پردیس در کانادا

اکثر دانشگاه‌ها خوابگاه‌های داخل پردیس را به دانشجویان سال‌اولی ارائه می‌دهند و به آنان پیشنهاد می‌کنند که در خوابگاه اقامت کنند؛ بااین‌حال ممکن است از دانشجویان خواسته شود که خوابگاهی را خارج از پردیس پیدا کنند. اقامتگاه‌های خارج از پردیس نیز می‌تواند گزینه فوق‌العاده‌ای باشند، چون فرصت‌های فراوانی را در اختیارتان می‌گذارد. یافتن اقامتگاه دانشجویی در کانادا غالباً دشوار و در عین حال ارزشمند است، چون با افراد جدیدی آشنا می‌شوید، دوستان تازه‌ای پیدا می‌کنید، در مکان‌های باشکوه اقامت می‌کنید و در جذابیت‌های اصیل شهر به گشت و گذار می‌پردازید.

هنگام جستجوی اقامتگاه‌های خصوصی خارج از پردیس، از اداره خوابگاه‌های دانشگاه یا دفتر اتحادیه دانشجویی واقع در پردیس بخواهید که فهرستی از واحدهای استیجاری نزدیک به دانشگاه را در اختیارتان بگذارند. شایان ذکر است که دانشگاه این اقامتگاه‌ها را بازرسی نمی‌کند، بنابراین تماس با صاحب‌خانه و بررسی ساختمان مسئولیت خودتان است.

گونه‌های متفاوتی از مسکن برای اجاره در دسترس است. اجاره یک خانه برای یک دانشجوی تنها معمولاً بیش از حد گران است، بنابراین غالباً چند دانشجو با هم شریک می‌شوند یا سوئیت‌هایی را در یک خانه بزرگ‌تر اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های دارای یک تا سه اتاق نیز گزینه دیگری است.

اکثر املاک استیجاری مبله نیست، البته می‌توانید قبل از رفتن به کانادا یک آپارتمان مبله موقتی پیدا کنید. اگر در نظر دارید فقط مدت کوتاهی در کانادا بمانید، اجاره آپارتمان مبله بهترین گزینه خواهد بود. در غیر این صورت باید اثاثیه منزل را خودتان پیدا کنید و بخرید.

برای اجاره خصوصی باید اجاره‌نامه امضا کنید، اجاره‌نامه سندی قانونی است که مسئولیت‌هایتان را به عنوان مستأجر بیان می‌کند. این مسئولیت‌ها شامل پرداخت به‌موقع اجاره‌بها، تمیز نگه داشتن ملک، تعمیر خسارت‌های وارده توسط خود یا مهمانانتان و مزاحمت ایجاد نکردن برای مستأجران دیگر می‌شود. همچنین ممکن است صاحب‌خانه‌ها قوانین و شرایط مختلفی را برای انعقاد اجاره‌نامه تعیین کنند، بنابراین حتماً قرارداد را قبل از امضا به دقت بخوانید. همواره درخواست کنید که یک نسخه از قرارداد امضاشده به شما داده شود.

صاحب‌خانه نیز مسئولیت‌هایی دارد که یکی از آنها نگهداری خانه در شرایط مطلوب است. صاحب‎خانه در شرایط اضطراری حق ورود بی‌اجازه به خانه‌تان را دارد، در غیر این صورت صاحب‌خانه باید دلیل درخواستش را برای ورود به منزل از قبل اعلام کند. اگر صاحب‌خانه درخواست تخلیه خانه را داشته باشد، معمولاً لازم است که درخواست تخلیه را از 60 روز قبل اعلام کند، درهرحال اجاره‌نامچه را حتماً به دقت بخوانید، چون شرایط ممکن است متفاوت باشد.

قیمت، کیفیت و در دسترس بودن اقامتگاه‌های خارج از پردیس یکسان نیست. بسته به شهر و محله انتخابی‌تان و شریک شدن در خانه استیجاری باید خودتان را برای پرداخت اجاره‌بهایی معادل 400 تا 1500 دلار کانادا آماده کنید. صاحب‌خانه‌ها معمولاً اجاره یک ماه را به عنوان ودیعه از پیش می‌گیرند. مبلغ ودیعه هنگام اسباب‌کشی از خانه به شما عودت داده می‌شود، البته به شرطی که خسارتی به ملک نزده باشید.

هنگام تحقیق و جستجو متوجه خواهید شد که کدام اقامتگاه از همه برایتان بهتر است. اگر نیاز به کمک داشتید، خجالت نکشید و کمک بخواهید؛ همچنین بدانید که مجبور نیستید اولین خانه پیشنهادی را قبول کنید. همواره می‌توانید خوابگاه دانشجویی را در سال اول انتخاب کنید و در سال‌های بعدی سراغ خانه‌های خارج از پردیس بروید. خوابگاه و اقامتگاه پیدا کردن هم مانند اکثر تجربه‌های تحصیل در خارج، یک فرایند یادگیری است. در ادامه با چند خوابگاه دانشجویی کانادا در استان‌های محبوب این کشور آشنا می‌شوید.

اقامتگاه‌های دانشجویی در بریتیش کلمبیا

این استان یکی از جذاب‌ترین و تحسین‌شده‌ترین مکان‌ها نه تنها در کانادا، که در کل جهان است. بریتیش کلمبیا به داشتن خدمات درمانی فوق‌العاده، میراث فرهنگی غنی و استانداردهای بالای زندگی معروف است. مناسب‌ترین خوابگاه‌های دانشجویی را می‌توانید در پوینت‌گری پیدا کنید که بین ساحل اسپنیش بنک و خیابان شانزدهم غربی قرار دارد. پوینت‌گری محله‌ای سرزنده و دلپذیر است که از دانشجویان خارجی به گرمی استقبال می‌کند و با اتوبوس 10 ـ 15 دقیقه با دانشگاه بریتیش کلمبیا فاصله دارد. اگر خارج از پردیس دانشگاه به دنبال اقامتگاه می‌گردید، پوینت‌گری می‌تواند انتخاب فوق‌العاده‌ای باشد. البته منطقه‌های دیگری مانند کیتسیلانو نیز وجود دارند. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از طریق جستجو در NestPick و Vancouver BC Craigslist آپارتمان‌های مناسبی را برای اجاره کردن پیدا کنند. برای برخورداری از شرایط یک زندگی بالاتر از حد متوسط سالانه به هفت تا ده هزار دلار کانادا نیاز خواهید داشت. از این گذشته بریتیش کلمبیا مملو از فرصت‌های تحصیلی و امکانات تسهیلاتی و اسکان دانشجویی است.

اقامتگاه‌های دانشجویی در انتاریو

انتاریو که به قلب اقتصادی کانادا معروف است و در مرکز کانادا قرار دارد، بیش از 5/14 میلیون تن جمعیت دارد. تاندر بی انتاریو انواع مسکن‌های استیجاری خارج از پردیس دانشگاهی، مانند خانه‌ ویلایی، دوبلکس و آپارتمان را به دانشجویان ارائه می‌دهد. اگر دوست دارید خارج از پردیس زندگی کنید، باید اقامتگاه‌های موجود را خودتان جستجو کنید. دانشجویان خارجی برای اجاره اتاق یک‌نفره در خانه اشتراکی به‌طور میانگین باید ماهانه 400 ـ 600 دلار کانادا بپردازند، اما اجاره یک آپارتمان ساده ماهانه 650 ـ 800 دلار کانادا هزینه دارد. Rent Panda، Places4Students.com و Home Sweet Home مفیدترین وب‌سایت‌ها برای جستجوی اقامتگاه دانشجویی در انتاریو هستند.

اقامتگاه‌های دانشجویی در نوا اسکوشیا

تفاوتی ندارد که در کدام محله از این استان زیبا زندگی کنید، در هر حال همیشه به ساحل‌های شنی نزدیک خواهید بود و می‌توانید از فرهنگ و شور و شوق حاکم بر شهر لذت ببرید. آب و هوای نوا اسکوشیا معتدل است و فعالیت‌های تفریحی فراوانی در طول سال برای انجام دادن وجود دارد. بهترین اقامتگاه‌ها برای دانشجویان خارجی در هالیفاکس وجود دارد. اجاره سالانه اقامتگاه‌های دانشجویی در هالیفاکس طبق برآوردها هشت تا چهارده هزار دلار کاناداست. Zumper و Canada is places4students از جمله بهترین منابع برای یافتن اقامتگاه دانشجویی در نوا اسکوشیا هستند.

اقامتگاه‌های دانشجویی در کبک

کبک ارزان‌ترین مقصد برای ادامه تحصیل در سراسر جهان است. شهرهای مونترآل و کبک زیباترین شهرهای استان کبک هستند. نرخ شهریه دانشگاه‌های کبک از بقیه دانشگاه‌های کانادا کمتر است. شماری از معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان در کبک قرار دارند که از آن جمله می‌توان به دانشگاه‌های مونترآل، مک‌گیل و لاوال اشاره کرد. اجاره‌بهای سالانه آپارتمان‌ها در کبک نه تا شانزده دلار کاناداست. بهترین راه برای پیدا کردن مسکن دانشجویی در کبک استفاده از وب‌سایت‌هایی مانند student.com/ca، studentflat.ca و irielocation.com است.

مزایای اقامتگاه‌های خارج از پردیس دانشگاه‌های کانادا

 • گستردگی دامنه انتخاب سبک خانه و محل زندگی
 • امکان صرفه‌جویی در هزینه‌ها از طریق انتخاب اقامتگاه ارزان‌تر
 • داشتن آزادی و استقلال بیشتر در زندگی روزمره: برای مثال می‌توانید برای خودتان خرید و آشپزی کنید.
 • امکان انتخاب هم‌اتاقی یا هم‌خانه‌ای
 • آشنا شدن با زندگی روزمره کانادایی‌ها خارج از پردیس دانشگاه

اقامت نزد خانواده‌های محلی کانادایی

اقامت نزد خانواده‌های محلی کانادایی

دوست دارید واقعاً در فرهنگ کانادایی غرق شوید؟ پس چرا در دوران تحصیلتان در کانادا نزد یک خانواده کانادایی اقامت نکنید؟ خانواده میزبان معمولاً هر روز یک تا سه وعده غذا به شما می‌دهد. اقامت در خانه کانادایی‌ها فرصت بی‌نظیری است تا از نزدیک با فرهنگ کانادا آشنا شوید. به‌علاوه دانشجویان خارجی که در خانه محلی‌ها ساکن می‌شوند، می‌توانند مهارت‌های زبان انگلیسی‌شان را در خانه ارتقا بدهند، مناسبت‌ها را با کانادایی‌ها جشن بگیرند، در مراسمشان شرکت کنند و نکات بیشتری را درباره زندگی روزمره کانادایی‌ها یاد بگیرند. افزون بر این وقتی در خانه محلی‌ها اقامت داشته باشید، از پشتیبانی داخلی برخوردار می‌شوید. خانواده میزبان در افتتاح حساب بانکی و آشنا شدن با شهر کمکتان می‌کند و در مواقع اضطراری به دادتان می‌رسد. بسیاری از خانواده‌های کانادایی برنامه غذایی کاملی را به دانشجویان مهمان ارائه می‌دهند و به‌این‌ترتیب کار برای دانشجویان پرمشغله راحت می‌شود. دو منبع پرطرفدار برای یافتن خانواده‌های کانادایی میزبان Home Sweet Homestay و Canada Homestay Network است.

هرچند هزینه اقامت در خانه کانادایی‌ها اندکی بیشتر است، اما با انتخاب این نوع اقامتگاه وقت بیشتری برای درس خواندن خواهید داشت، چون خانواده میزبان بخش اعظم فعالیت‌های ضروری روزمره را انجام خواهد داد. متوسط هزینه ماهانه اقامت در خانه مردم محلی 1000 ـ 1500 دلار کاناداست.

اقامتگاه‌های مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در آلمان


اقامتگاه‌های مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در آلمان

وقتی نامه پذیرش را از دانشگاه رویاهایتان در آلمان دریافت می‌کنید، باید به هزار و یک موضوع برای آماده شدن جهت رفتن به آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی فکر کنید. اما یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین چالش‌های دانشجویان خارجی یافتن پاسخ این سؤال است که کدام نوع خوابگاه دانشجویی در آلمان بیش از همه برایشان مناسب است؟

شایان ذکر است که اکثر دانشگاه‌های آلمان از دانشجویان شهریه نمی‌گیرند، بنابراین بودجه‌تان برای یافتن اقامتگاه مناسب در آلمان بیشتر می‌شود. درهرحال همواره بهترین کار این است که از قبل درباره نوع خوابگاهتان و بودجه در دسترس برنامه‌ریزی کنید. دانشجویان معمولاً بر‌ای یافتن اقامتگاه مناسب در آلمان دچار مشکل می‌شوند، چون تمام دانشگاه‌‎های آلمان خوابگاه‌های واقع در پردیس را در اختیار دانشجویان نمی‌گذارند. برای آن‌که جستجوی خوابگاه در آلمان برایتان راحت‌تر شود، تمام اطلاعاتی را که برای نهایی کردن تصمیمتان لازم دارید، گردآوری کرده‌ایم.

هزینه ماهانه خوابگاه دانشجویی در آلمان از 250 ـ 750 یورو متغیر است؛ هزینه ماهانه به نوع اقامتگاهی بستگی دارد که تصمیم به اجاره‌اش می‌گیرید. متوسط هزینه چند نوع مسکن دانشجویی در آلمان در جدول زیر آورده شده است:

نوع اقامتگاهمتوسط هزینه
اتاق در خوابگاه دانشجویی عمومی€250
اتاق در آپارتمان مشترک€430
آپارتمان خصوصی یک‌خوابه (مرکز شهر)€750

خوابگاه‌های دانشجویی در آلمان

خوابگاه‌های دانشجویی عمومی ارزان‌ترین اقامتگاه برای دانشجویان خارجی در آلمان است. خوابگاه دانشجویی در واقع یک اقامتگاه مشترک است که محل زندگی تعدادی دانشجو است و دانشجویان باید از آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک استفاده کنند. خوابگاه‌های دانشجویی واقع در شهرهای مختلف آلمان با هم تفاوت دارند، البته این تفاوت ممکن است فقط از نظر سازه‌های بنا، طراحی اتاق‌ها یا حتی مبلمان باشد. خوابگاه‌های دانشجویی در نزدیکی دانشگاه‌های مربوطه قرار دارند.

هزینه اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی نسبت به اقامتگاه‌های دیگر کمتر است، به همین دلیل است که دانشجویان بین‌المللی خوابگاه را به دیگر اقامتگاه‌های خصوصی ترجیح می‌دهند. گفته می‌شود که تقریباً 40% دانشجویان بین‌المللی در خوابگاه زندگی می‌کنند. البته ناگفته نماند که خوابگاه‌های آلمان فقط برای مدت معینی، یعنی در مدت دوره تحصیلی، به دانشجویان اجازه زندگی در خوابگاه را می‌دهند. پس از اتمام دوره باید به دنبال اقامتگاه دیگری بگردید که ممکن است خصوصی باشد. اجاره اتاق در خوابگاه دانشجویی معمولاً ماهانه 250 یورو است، البته هزینه خوابگاه به موقعیت، بزرگی و تسهیلات دیگر بستگی دارد.

مزایای خوابگاه‌های دانشجویی در آلمان

 • هزینه پایین و در استطاعت دانشجویان
 • وجود فرصت‌های فراوان برای معاشرت و جامعه‌پذیری
 • نزدیکی به دانشگاه
 • امنیت

آپارتمان‌های مشترک در آلمان

آپارتمان‌های مشترک در آلمان

آپارتمان‌های مشترک (Wohngemeinschaft یا WG) یکی از گونه‌های اصلی اقامتگاه‌های دانشجویی در آلمان است که هم دانشجویان آلمانی، هم خارجی از آن استفاده می‌کنند. درحالی‌که اقامت در آپارتمان مشترک اولین گزینه اسکان برای برخی دانشجویان است، عده‌ای این نوع اقامتگاه را به اجبار و به دلیل پیدا نکردن خوابگاه انتخاب می‌کنند. درهر حال آپارتمان مشترک، اقامتگاه دانشجویی نسبتاً رایج و پرطرفداری است و مزایای فراوانی هم دارد که در بخش بعدی توضیح می‌دهیم.

در آلمان از آپارتمان مشترک غالباً با اصطلاح WG یاد می‌شود. منظور از WG آپارتمانی خصوصی است که چند دانشجو تصمیم می‌گیرند آن را اجاره کنند و با هم در آن زندگی کنند. چون این آپارتمان‌ها معمولاً نسبتاً بزرگ است، فضای کافی برای چهار دانشجو دارد؛ البته تعداد سکنه بسته به بزرگی آپارتمان می‌تواند تغییر کند. هم‌خانه‌ای‌ها هر کدام اتاق خودشان را دارند و فقط از اتاق نشیمن، سرویس بهداشتی و آشپزخانه به‌طور اشتراکی استفاده می‌کنند. همچنین اجاره‌بها و قبض‌های خدمات عمومی بین هم‌خانه‌ای‌ها سرشکن می‌شود. متوسط اجاره‌بهای یک آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر 1300 یورو است، بنابراین اگر چنین آپارتمانی را با دو دانشجوی دیگر اجاره کنید باید ماهانه تقریباً باید 430 یورو پرداخت کنید. البته پول قبض‌های مختلف را هم باید به این مبلغ اضافه کنید.

مزایای اقامت در آپارتمان‌های مشترک در آلمان

 • اجاره‌بهای معقول و در استطاعت دانشجویان: تقریباً 430 یورو برای هر نفر
 • داشتن فرصت تمرین زبان آلمانی
 • داشتن حریم خصوصی بیشتر
 • رقابتی نبودن: از میان تعداد فراوانی آپارتمان حق انتخاب دارید.

مسکن خصوصی در آلمان

مسکن خصوصی در آلمان

اگر قصد اقامت در خانه خصوصی را داشته باشید، از میان دریایی از گزینه‌ها حق انتخاب خواهید داشت. البته هزینه اقامت در خانه خصوصی بیشتر از خوابگاه دانشجویی در پردیس است، اما گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویانی است که حریم خصوصی برایشان مهم است و می‌خواهند تنها زندگی کنند. اگرچه زندگی در خانه خصوصی مزایایی دارد، نباید فراموش کنید که اجاره‌بها و دیگر هزینه‌های ضروری را باید از جیب خودتان بپردازید. دانشجویان برای اجاره اقامتگاه‌های خصوصی می‌توانند به وب‌سایت‌های بنگاه‌های مسکن خصوصی مراجعه کنند.

مزایای اقامتگاه‌های خصوصی در آلمان

 • داشتن حریم خصوصی فراوان
 • از بین رفتن مشکل تعارض و مشاجره با هم‌خانه‌ای‌ها
 • داشتن حق انتخاب مسکن شخصی
 • طبق قوانین خودتعریف زندگی کردن

اقامتگاه‌های کوتاه‌مدت در آلمان

اگر قرار باشد فقط مدت کوتاهی در آلمان باشید، می‌توانید اقامتگاه کوتاه‌مدت را انتخاب کنید. به‌علاوه برخی دانشجویان ترجیح می‌دهند ابتدا به آلمان بروند و در آن‌جا به دنبال اقامتگاه‌های دیگر بگردند. اقامتگاه کوتاه‌مدت عموماً اتاقی در یک مهمان‌پذیر است، مهمان‌پذیر نوعی B&B خصوصی است که این روزها بسیار پرطرفدار است. صرف‌نظر از دلیل ترجیح دادن اقامتگاه‌های کوتاه‌مدت می‌توانید یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

 • اقامتگاه یک‌شبه: خدمات دانشجویی محلی غالباً این اقامتگاه را در اختیارتان می‌گذارد.
 • اجاره اتاق در مهمان‌پذیر
 • اجاره اتاق مشترک در مهمان‌پذیر جوانان: قریب به 450 مهمان‌پذیر جوانان در آلمان وجود دارد.
 • اجاره اتاق B&B خصوصی برای مدت زمان اقامت در آلمان.

پرداخت هزینه خوابگاه‌های دانشجویی آلمان و کانادا با یونی‌فی


چه بخواهید برای ادامه تحصیل به کانادا بروید، چه در یکی از دانشگاه‌های آلمان پذیرش گرفته باشید، در هر حال در مدت زمان تحصیلتان در کشور خارجی به مکانی برای زندگی نیاز خواهید داشت. اقامتگاه‌های مختلفی در کشورهای کانادا یا آلمان در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار داده می‌شود، اما نکته مهم این است که باید هزینه رزرو یا هزینه درخواست خوابگاه‌های دانشجویی واقع در پردیس را پرداخت کنید. همچنین اگر بخواهید اقامتگاهی خصوصی را اجاره کنید، باید مبلغی را برای بیعانه (دیپازیت) از قبل پرداخت کنید. در هر حال می‌توانید از خدمات یونی‌فی برای پرداخت هزینه خوابگاه دانشجویی یا اجاره مسکن در کانادا یا آلمان بهره بگیرید. پلتفرم یونی‌فی، برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، طیف وسیعی از خدمات پرداخت را ارائه می‌دهد که یکی از آنها پرداخت هزینه رزرو و ثبت‌نام خوابگاه یا بیعانه مسکن در کشورهایی خارجی مانند کانادا و آلمان است.

یونی‌فی یک شرکت کانادایی ثبت‌شده و معتبر است که در زمینه انواع خدمات پرداخت تخصص دارد. یونی فی نام شناخته‌شده‌ای در ایران است و درگاه پرداخت مطمئنی برای انجام تمام پرداخت‌های ارزی و بین‌المللی مورد نیاز ایرانیان دارد.

صرف‌نظر از روش پرداخت می‌توانید برای انتقال مبلغ بیعانه یا پرداخت هزینه رزرو خوابگاه با کارشناسان یونی‌فی تماس بگیرید. اصلاً لازم نیست خودتان را درباره پیچیدگی‌های انتقال بانکی، انتقال الکترونیک یا استفاده از کارت‌های اعتباری از ایران نگران کنید، با خیال راحت بنشینید و بقیه کار را به یونی‌فی بسپارید. می‌توانید با آسودگی خاطر کاملاً روی بستن چمدان‌های‌تان برای سفر سرنوشت‌ساز قریب‌الوقوع تمرکز کنید.

به کمک یونی‌فی پرداخت هزینه خوابگاه یا اقامتگاه در آلمان یا کانادا فقط به اندازه یک تراکنش با شما فاصله دارد. می‌توانید مبلغ بیعانه یا رزور خوابگاه را با استفاده از نرم‌افزار موبایل‌بانکتان به ریال پرداخت کنید و مطمئن باشید که پرداخت همان روز انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان در یونی‌فی تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول


دانشگاه‌های آلمان خوابگاه در اختیار دانشجویان می‌گذارند؟

اکثر دانشگاه‌های آلمان به دانشجویانشان خوابگاه می‌دهند. معمولاً چند نوع اقامتگاه متناسب با سلایق و بودجه‌های مختلف وجود دارد که از آپارتمان یک‌خوابه تا آپارتمان مشترک برای بالغ بر 20 دانشجو مناسب است.

دانشجویان دانشگاه‌های آلمان کجا زندگی می‌کنند؟

دانشجویان دانشگاه‌های آلمان معمولاً ترجیح می‌دهند نزدیک خانه بمانند و بسیاری در خانه والدینشان زندگی می‌کنند. بقیه عموماً در آپارتمان‌های ارزان با سرویس بهداشتی مشترک به سر می‌برند. فقط تعداد اندکی از دانشجویان آلمانی واقعاً در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند.

خوابگاه دانشگاه‌های آلمان رایگان است؟

تقریباً تمام دانشگاه‌های آلمان خوابگاه به دانشجویان ارائه می‌کنند. خوابگاه دانشجویی رایگان نیست، اما تخفیف بالایی در مقایسه با هزینه متوسط زندگی در شهرهای آلمان دارد.

هزینه اقامت در مهمان‌پذیرهای آلمان چقدر است؟

متوسط هزینه ماهانه اقامت در مهمان‌پذیرها تقریباً 220 ـ 240 یورو است. درباره اقامتگاه همواره می‌توانید با دفتر بین‌الملل یا انجمن دانشجویی دانشگاه منتخبتان تماس بگیرید.

اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی آلمان چقدر هزینه دارد؟

دانشجویان دانشگاه‌های آلمان ماهانه 250 ـ 750 یورو برای زندگی در خوابگاه پرداخت می‌کنند. هزینه اسکان به نوع اقامتگاهی بستگی دارد که تصمیم به اجاره‌اش می‌گیرید.

پیدا کردن خوابگاه دانشجویی در آلمان سخت است؟

تمام شهرهای دانشگاهی آلمان خوابگاه و مهمان‌خانه‌های خصوصی دارند، بااین‌حال یافتن اقامتگاه مناسب می‌تواند دشوار باشد. قبل از سفر به آلمان باید در اینترنت به دنبال مکان‌های مناسب برای اجاره بگردید و برای چند شب اول اقامتتان در آلمان جایی را برای خواب هماهنگ کنید.

هزینه اقامت در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های دانشجویی کانادا چقدر است؟

دانشجویان باید خود را برای پرداخت اجاره‌بهای ماهانه‌ای معادل 675 ـ 875 دلار کانادا آماده کنند. اگر قصد تحصیل در شهرهای کانادا را داشته باشید، اسکان در خوابگاه دانشجویی معمولاً 550 ـ 600 دلار دیگر نیز برای‌تان هزینه خواهد داشت.

دانشجویان دانشگاه‌های کانادا کجا زندگی می‌کنند؟

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا اقامتگاهی را در پردیس دانشگاه یا نزدیکی آن به صورت خوابگاه دانشجویی عمومی، خانه شهری و آپارتمان در اختیار دانشجویان می‌گذارند. خوابگاه ساختمان مسکونی بزرگی است که دانشجویان بسیاری در آن زندگی می‌کنند و خانه‌های شهری به صورت مجزا و پراکنده در شهر قرار دارند و معمولاً سه تا شش دانشجو را در خود جای می‌دهند.

هزینه اقامت در مهمان‌پذیرهای کانادا چقدر است؟

متوسط هزینه اقامت در مهمان‌پذیرهای کانادا برای هر شب 10 ـ 20 دلار کاناداست.

ارتباط با ما