پرداخت هزینه بیمه (Insurance) درمانی و دانشجویی در کانادا

وقتی فردی قصد سفر یا تحصیل در خارج از کشور را دارد، مسلماً برنامه‌ای برای مریض شدن ندارد، اما مسافران عاقل با برنامه‌ریزی سفر می‌کنند. بهترین کار این است که از نظام سلامت و درمان کشوری که قصد سفر به آن را دارید، اطلاع کامل داشته باشید؛ کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست. تمام دانشجویان بین‌المللی که در کانادا تحصیل می‌کنند، باید بیمه درمانی داشته باشند. پوشش درمانی در دسترس دانشجویان بین‌المللی در تمام استان‌های کانادا یکسان نیست، در استان‌هایی که دانشجویان بین‌المللی تحت پوشش طرح سلامت استانی قرار ندارند، باید ترتیبی بدهید تا از پوشش بیمه سلامت خصوصی برخوردار شوید. دانشجویان خارجی در بسیاری از استان‌ها باید بیمه درمانی خصوصی تهیه کنند، مؤسسه‌های آموزشی خودشان بسته‌های بیمه سلامت را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. بعضی مؤسسه‌های آموزشی دانشجویان و دانش‌آموزان را ملزم می‌کنند که برای برخورداری از بسته‌های بیمه سلامت ثبت‌نام کنند، اما بقیه مؤسسه‌ها این اختیار را به دانشجویان می‌دهند که از بسته‌های بیمه سلامت دانشجویی‌شان استفاده نکنند، مشروط به این‌که ثابت کنند بیمه سلامت خصوصی را از منبع دیگری تهیه کرده‌اند. تمام مؤسسه‌های آموزشی صرف‌نظر از موقعیتشان با شرایط بیمه درمانی دانشجویان بین‌المللی آشنایی دارند. پیش از ورود به کانادا باید حق بیمه بین‌المللی خصوصی را پرداخت کنید تا مطمئن شوید که از همان لحظه قدم گذاشتن به کانادا تحت پوشش بیمه قرار دارید. حق بیمه معمولاً با استفاده از کارت‌های اعتباری و مستقیماً از وب‌سایت شرکت بیمه پرداخت می‌شود. حتی اگر دانشگاه حق بیمه را در شهریه محاسبه و دریافت کرده باشد، بیمه از زمان تحصیل شروع می‌شود و اگر بخواهید پیش از شروع ترم وارد کانادا شوید، باید طرح بیمه‌تان را گسترش بدهید تا از لحظه ورود تحت پوشش بیمه باشید. اگر به کارت اعتباری دسترسی ندارید، می‌توانید حق بیمه بین‌المللی را با یونی فی پرداخت کنید.

بیمه کانادا


سیستم خدمات بهداشت و درمان ملی کانادا که از بودجه دولتی برخوردار است که در سراسر جهان شناخته‌شده است. این سیستم خدماتی درمانی را ارائه می‌دهد که در سراسر جهان در دسترس مقیمان دائمی کانادا قرار دارد که فاقد موانع درآمدی ، پوشش جامع دارد و در کانادا و نقاط دیگر جهان قابل‌انتقال است و به‌طور عمومی اجرا می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی بنا به صلاحدید هر استان، خدمات بیمه درمانی دولتی را دریافت می‌کنند یا نمی‌کنند. استان‌ها و قلمروهایی که دانشجویان بین‌المللی را تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌دهند، عبارت‌اند از:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • منیتوبا
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • قلمروهای شمال‌غربی
 • ساسکاچوان

دانشجویان در حال تحصیل در استان‌هایی که بیمه درمانی دولتی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه نمی‌دهند، معمولاً باید بیمه درمانی خصوصی تهیه کنند. دانشگاه‌های کانادایی برای آن‌که به دانشجویان بین‌المللی کمک کنند، طرح‌های بیمه فوق‌العاده‌ای را علاوه بر خدمات دیگر به دانشجویان ارائه می‌کنند. بیمه‌های درمانی بین‌المللی خصوصی دانشجویان تمام‌وقت و خانواده‌شان را تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌دهند که می‌توان آن را در مدت زمان تحصیل حفظ کرد. از سوی دیگر بعضی شرکت‌های بیمه خصوصی طرح‌های کمتر از یک سال را نیز ارائه می‌دهند و به همین دلیل انتخابی فوق‌العاده برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت یا گزینه‌هایی کم‌هزینه‌تر برای خانواده‌ها هستند، چون برای استفاده از این طرح‌های بیمه لازم نیست دانشجو باشید. انتخاب طرح بیمه دانشجویی بین‌المللی می‌تواند اضطراب‌آور و کلافه‌کننده باشد، آن هم در زمانی‌ که سعی می‌کنید مدارک لازم را برای اخذ ویزا و پذیرش از دانشگاه تهیه کنید؛ بنابراین لازم است گزینه‌های دردسترس را پیش از خرید سبک و سنگین کنید.

خدمات درمانی استانی در کانادا


نظام درمانی استانی کانادا خدمات درمانی پایه، پیشگیرانه و اورژانسی را پوشش می‌دهد. انتظار می‌رود به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی دارای ویزای تحصیلی معتبر، شایستگی دریافت کارت بیمه درمانی استانی را داشته باشید تا به این خدمات دسترسی داشته باشید. البته بسیاری از خدمات درمانی تحت پوشش نظام درمانی استانی کانادا قرار ندارد؛ پوشش استانی شامل دندانپزشکی، چشم‌پزشکی، داروهای تجویزی و بعضی آزمایش‌های تشخیصی می‌شود.

همچنین نظام درمانی استانی کانادا فقط بخشی از خسارت بعضی خدمات مانند بستری را پرداخت می‌کند. بنابراین اگر بیمه درمانی تکمیلی نداشته باشید، حتی یک بستری کوتاه نیز می‌تواند هزاران دلار برایتان هزینه داشته باشد. بعضی بیمارستان‌ها از پذیرش بیماران جدیدی که مدرکی برای تحت پوشش بودن بیمه خصوصی کانادایی را نداشته باشند، خودداری می‌کنند.

بیمه درمانی خصوصی در کانادا


ممکن است خدمات درمانی که در استان یا قلمروی محل اقامتتان ارائه می‌شود، در استان‌ها و قلمروهای دیگر تحت‌پوشش نباشد. به‌همین دلیل اگر قصد سفر دارید، باید بیمه درمانی خصوصی تهیه کنید. همچنین بیمه درمانی خصوصی خسارت خدماتی را می‌پردازد که ممکن است در طرح بیمه درمانی استانی تحت‌پوشش نباشند. این خدمات معمولاً شامل داروهای تجویزی، هزینه‌های دندانپزشکی، اتاق بیمارستان خصوصی، آمبولانس و عینک با نسخه می‌شود. بعضی طرح‌های بیمه استانی خسارت عمل‌های «جانبی» مانند IVF را نمی‌پردازند. به دانشجویان بین‌المللی که کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، توصیه می‌کنیم بیمه سلامت خصوصی را پیش از سفر تهیه کنند تا مطمئن شوند که در تمام موارد تحت‌پوشش قرار دارند.

بهترین و ارزان‌ترین بیمه‌های کانادایی برای دانشجویان بین‌المللی


بهترین و ارزان‌ترین بیمه‌های کانادایی برای دانشجویان بین‌المللی

مهم‌ترین دلیل برای تهیه بیمه درمانی این است که مطمئن شوید اگر مشکلی در کشور جدید محل اقامتتان پیش بیاید، بیمه خسارت درمان را پرداخت خواهد کرد. اگر کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده باشید، باید بدانید که تمام دانشجویان نمی‌توانند از بیمه دولتی استفاده کنند. بدون بیمه حتی ساده‌ترین خدمات درمانی هم هزینه سرسام‌آوری خواهد داشت. در این بخش چند شرکت بیمه خصوصی کانادایی را معرفی می‌کنیم که گزینه‌های مناسبی برای خرید بیمه به شمار می‌آیند.

بیمه درمانی IMG برای دانشجویان بین‌المللی

بیمه درمانی IMG برای دانشجویان بین‌المللی

IMGlobal طرح‌های بیمه مختلفی را به دانشجویان یا به‌طور کلی به مهاجران ارائه می‌دهد. IMGlobal سه طرح بیمه متفاوت مخصوص دانشجویان دارد. اما چون یکی از آنها (The Patriot Exchange Program) فقط برای دانشجویان خارجی درحال تحصیل در امریکاست، به معرفی دو طرح دیگر بسنده می‌کنیم:

1ـ طرح 1: Student Health Advantage

این طرح برای تأمین تمام شرایطی که دانشگاه از پوشش بیمه درمانی می‌خواهد، کافی است ـ البته حواستان باشد حداقل پوششی را که دانشگاه موردنظرتان لازم می‌داند، ابتدا بررسی کنید. این طرح ویژه موارد بسیاری ـ مانند اختلال‌های سلامت روان، زایمان و عارضه‌های از قبل موجود ـ را پوشش می‌دهد که بیمه‌های دیگر خسارتشان را نمی‌پردازند. همچنین IMG کووید ـ 19 را نیز مانند هر بیماری و آسیب دیگر مشمول شرایط و ضوابط بیمه‌نامه پوشش می‌دهد.

2ـ طرح 2: Student Health Advantage Platinum

این طرح مشابه طرح بالاست، اما پوشش حداکثری آن دوبرابر و معادل یک میلیون دلار است.

مزایای بیمه دانشجویی بین‌المللی IMG به شرح زیر است:

 • این طرح‌ها مختص دانشجویان است.
 • تمام دانشجویان از هر ملیتی که باشند، می‌توانند تحت پوشش این بیمه‌ها قرار بگیرند.
 • بیش از هفده هزار مؤسسه درمانی با IMG قرارداد دارند و می‌توانید از خدماتشان در سراسر جهان استفاده کنید.
 • بخش خدمات مشتریان IMG به صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای سال آماده ارائه خدمت است.
 • طرح‌های بیمه IMG بیمار کووید ـ 19 و مشاوره‌های تلفنی از راه دور را نیز پوشش می‌دهد.

بیمه سلامت بین‌المللی سیگنا برای دانشجویان خارجی

بیمه سلامت بین‌المللی سیگنا برای دانشجویان خارجی

بیمه جهانی سیگنا (Cigna) یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه درمانی جهان است که طرح‌هایی را به مسافران، مهاجران و دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

بیمه سیگنا سه طرح اصلی نقره‌ای، طلایی و پلاتین دارد. در صورت انتخاب این طرح‌ها فقط در کانادا تحت‌پوشش قرار نمی‌گیرید، بلکه در سراسر جهان تحت‎پوشش خواهید بود. همچنین اگر قصد داشته باشید در مدت زمان اقامتتان در کانادا به امریکا هم سری بزنید، می‌توانید پوشش امریکا را هم انتخاب کنید؛ البته این انتخاب بیمه‌نامه را کمی گران‌تر می‌کند، بنابراین بهتر است بیمه‌نامه مسافرتی کوتاه‌مدتی را برای سفر به امریکا تهیه کنید.

طرح‌های بیمه سیگنا واقعاً منعطف‌اند و این امکان را برایتان فراهم می‌کنند تا هر موردی را که نیاز دارید، مانند درمان‌های دندانپزشکی یا چشم‌پزشکی یا تخلیه بین‌المللی و کمک در زمان بحران را به بیمه‌نامه اضافه کنید. همچنین سیگنا خط‌مشی منعطفی برای پرداخت حق بیمه دارد و بیمه‌شدگان می‌توانند حق بیمه را به صورت سالانه، فصلی یا ماهانه پرداخت کنند.

مزایای بیمه درمانی بین‌المللی سیگنا برای دانشجویان خارجی به شرح زیر است:

 • بیمه سیگنا به ادعاهای خسارت به سرعت پاسخ می‌دهد. طبق گزارش شرکت 95% درخواست‌های خسارت ظرف ده روز پرداخت می‌شود.
 • مرکز امداد آنلاین سیگنا فهرستی حاوی بیش از سه هزار بیمارستان و راهنماهای مفید را در اختیارتان می‌گذارد.
 • بیمه سیگنا با بیش از 65/1 میلیون بیمارستان، پزشک، کلینیک و متخصص از سراسر جهان قرارداد دارد؛ بنابراین اگر به خدمات درمانی نیاز داشته باشید، از میان گزینه‌های متعدد حق انتخاب دارید.
 • کارشناسان هفت روز هفته به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سؤالاتتان هستند.

بیمه سلامت جهانی فویر

بیمه سلامت جهانی فویر

بیمه پایه یا ویژه؟ اقامت کوتاه‌مدت یا بلندمدت در کانادا؟ بیمه انفرادی یا خانوادگی؟ بیمه سلامت جهانی فویر (Foyer Global Health) برای هر نیازی طرحی دارد. فویر سه طرح بیمه متفاوت دارد که در این‌جا هر کدام را به اختصار معرفی می‌کنیم:

طرح اساسی:

 • مشاوره، جراحی و بیهوشی
 • هزینه دستگاه‌های درمانی مانند باتری قلب، در صورت لزوم و چنانچه برای نجات جان بیمار لازم باشد، پرداخت می‌شود.
 • بیماری‌های مادرزادی: تا سقف صد هزار یورو در طول عمر
 • هزینه‌های زایمان و بارداری تحت‌پوشش این طرح نیست.

طرح ویژه:

 • مشاوره، جراحی و بیهوشی
 • دستگاه‌ها و وسایل کمکی درمانی مانند پروتزها و اعضای مصنوعی تا سقف دو هزار یورو
 • بیماری‌های مادرزادی تا سقف صد و پنجاه هزار یورو در طول عمر
 • هزینه‌های بارداری و زایمان تا سقف پنج هزار یورو با دوره انتظار ده‌ماهه

طرح انحصاری:

 • مشاوره، جراحی و بیهوشی
 • دستگاه‌ها و وسایل کمکی درمانی: بدون سقف
 • بیماری‌های مادرزادی تا سقف دویست هزار یورو در طول عمر
 • هزینه‌های بارداری، زایمان و خدمات ماما یا پرستار بیمارستان تا سقف 20 هزار یورو با دوره انتظار ده‌ماهه

مزایای طرح‌های بیمه سلامت جهانی فویر عبارت است از:

 • تمام طرح‌ها هزینه‌های مشاوره، جراحی و درمان‌های اصلی دندانپزشکی را می‌پردازند.
 • خدمات مشتریان بیمه فویر شبانه‌روزی است و مشتریان می‌توانند از طریق ایمیل و تلفن با مشاوران، پزشکان و متخصصان باتجربه در ارتباط باشند.
 • فویر خدمات تخلیه و برگشت به میهن را ارائه می‌دهد.
 • فویر پشتیبانی پزشکی و توصیه‌های قبل از سفر از قبیل واکسیناسیون و آماده کردن جعبه کمک‌های اولیه را ارائه می‌دهد.

بیمه StudentSecure شرکت HCCMIS

بیمه StudentSecure شرکت HCCMIS

HCCMIS شرکت بیمه دیگری است که دانشجویان تمام‌وقت و پژوهشگران در حال تحصیل در خارج از میهن را بیمه می‌کند. پوشش بیمه درمانی دانشجویی HCCMIS چهار سطح دارد که همگی برای کانادا فوق‌العاده‌اند:

 1. StudentSecure Elite (طرح ممتاز):
 • کسورات این طرح از همه کمتر و پوشش آن از همه بالاتر است.
 • برای آن‌که عارضه‌های از قبل موجود تحت پوشش قرار بگیرد، باید دوره انتظار شش‌ماهه طی شود.
 • خسارت آسیب‌هایی که حین مسابقات ورزشی باشگاهی و بین‌دانشگاهی وارد می‌شود، پرداخت می‌گردد.
 • بیمه مسئولیت فردی.
 1. طرح StudentSecure Select (طرح منتخب):
 • دوره انتظار شش‌ماهه پیش از تحت‌پوشش قرار گرفتن عارضه‌های از قبل موجود
 • الحاقیه انتخابی پوشش بحران برای باج‌گیری آدم‌ربایان، متعلقات شخصی و هزینه‌های بحران.
 1. طرح StudentSecure Budget (طرح اقتصادی):
 • پوشش بیماری‌هایی که از قبل به آنها مبتلا بوده‌اید، 12 ماه پس از خرید بیمه شروع می‌شود.
 • مزایای این طرح، متوسط و کسورات آن بالاتر است ـ البته حق بیمه ماهانه پایین‌تری نیز دارد.
 1. طرح StudentSecure Smart (طرح هوشمندانه):
 • این طرح در مقایسه با بقیه پایین‌ترین هزینه و کمترین مزایا را دارد.
 • کسورات این طرح از همه بالاتر است.
 • ورزش‌های باشگاهی را پوشش نمی‌دهد.
 • بیماری‌های قبلی را صرفاً در زمان شروع حمله حاد پوشش می‌دهد.

مزایای طرح‌های بیمه StudentSecure شرکت HCCMIS به شرح زیر است:

 • بیمه هزینه‌های درمان دندانپزشکی اورژانسی را در صورت آسیب دیدن در تصادف تا سقف 250 دلار برای هر دندان و 500 دلار در دوره گواهی‌نامه پرداخت می‌کند.
 • اگر حق بیمه‌نامه ویژه را یک‌جا پرداخت کنید، از تخفیف برخوردار می‌شوید.
 • بعضی طرح‌ها اقتصادی‌ترین بیمه‌نامه‌هایی هستند که می‌توانید آنها را تهیه کنید.

دیپلمات بلندمدت و دیپلمات بین‌المللی از شرکت گلوبال آندررایترز

دیپلمات بلندمدت و دیپلمات بین‌المللی از شرکت گلوبال آندررایترز

گلوبال آندررایترز (Global Underwriters) طرح‌های بیمه درمانی بین‌المللی را به طیف وسیعی از مسافران، از جمله دانشجویان تبادلی و دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. از میان طرح‌های بیمه GU دو طرح دیپلمات بلندمدت و دیپلمات بین‌المللی را به دانشجویان بین‌المللی در کانادا پیشنهاد می‌کنیم.

مزایای طرح‌های بیمه Gu به شرح زیر است:

 • بیمه‌های دانشجویی GU هزینه‌های تخلیه‌های پزشکی، دندانپزشکی اورژانسی و بازگشت بازماندگان به میهن را پرداخت می‌کنند.
 • سقف پوشش این دو طرح یک میلیون دلار است.
 • بیمه‌شدگان در صورت گم کردن چمدان و مواجهه با مشکل در طول سفر تحت پوشش قرار دارند و کمک دریافت می‌کنند.
 • خدمات مشتریان GU در تمام روزهای سال شبانه‌روزی است.

پرداخت حق بیمه خدمات درمانی کانادایی با یونی فی


در مدت زمان اقامت در کانادا باید بیمه داشته باشید. چه دانشجو باشید، چه گردشگر باید بیمه را قبل از ورود به کانادا، بیمه تهیه کنید. کارشناسان یونی‌فی (UniFee) روشی مطمئن را برای پرداخت حق‌بیمه قبل از ورود به کانادا ایجاد کرده‌اند. پلتفرم ما برخلاف بسیاری از پلتفرم‌های دیگر، خدمات گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که ثبت‌نام برای خرید بیمه یکی از آنهاست.

یونی‌فی شرکت کانادایی معتبر و ثبت‎ شده‌ای است که در زمینه انواع خدمات پرداخت تخصص دارد. یونی‌فی نام شناخته‌شده‌ای در ایران است و درگاه مطمئن و معتبرش نیازهای ایرانیان را برای تمام پرداخت‌های بین‌المللی تأمین می‌کند.

صرف‌نظر از روش پرداخت می‌توانید برای انتقال سپرده‌تان با کارشناسان ما در یونی فی تماس بگیرید. اصلاً لازم نیست نگران پیچیدگی‌های انتقال بانکی، انتقال اینترنتی یا استفاده از کارت‌های اعتباری از ایران باشید، با خیال راحت بنشینید و بقیه کار را به کارشناسان یونی فی بسپارید. می‌توانید کاملاً روی آماده شدن برای سفر قریب‌الوقوعتان تمرکز کنید.

پوشش بیمه بین‌المللی به کمک یونی‌فی فقط به اندازه یک تراکنش با شما فاصله دارد. می‌توانید مبلغ بیمه‌نامه را با نرم‌افزار موبایل بانکتان به ریال پرداخت کنید و مطمئن باشید که طرح بیمه موردنظرتان همان روز خریداری می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در یونی‌فی تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول


دانشجویان برای تحصیل در کانادا به بیمه نیاز دارند؟

لازم است بدانید که تمام دانشجویان بین‌المللی در کانادا باید بیمه درمانی داشته باشند.

بیمه درمانی برای دانشجویان درحال تحصیل در کانادا رایگان است؟

دانشجویان بین‌المللی استحقاق دریافت پوشش بیمه درمانی پایه رایگان را از طریق طرح خدمات درمانی (MCP) استانی دارند، البته به شرطی‌که برای یک دوره حداقل دوازده‌ماهه تمام‌وقت ثبت‌نام کرده باشند.

دانشجویان بین‌المللی در کانادا به بیمه نیاز دارند؟

دانشجویان بین‌المللی در کانادا باید بیمه درمانی را برای مدت اقامتشان در کانادا تهیه کنند. بعضی استان‌ها دانشجویان بین‌المللی خاص را به صورت رایگان یا با دریافت حق بیمه، تحت پوشش بیمه سلامت استانی قرار می‌دهند. در چنین شرایطی معمولاً از دانشجویان بین‌المللی خواسته می‌شود که برای ثبت‌نام به مرکز استان مراجعه کنند.

هزینه برخورداری از بیمه درمانی کانادایی برای دانشجویان بین‌المللی چقدر است؟

بسته بیمه خاصی ویژه دانشجویان بین‌المللی طراحی شده است که ماهانه 68 دلار کانادا هزینه دارد. اگر قصد تحصیل در استان بریتیش کلمبیا را داشته باشید، این حق را دارید که در طرح خدمات درمانی (Medical Services Plan) برای دریافت بیمه سلامت ثبت‌نام کنید و دو تا سه ماه صبر کنید تا به درخواستتان رسیدگی و بیمه‌نامه برای‌تان صادر شود.

اگر در کانادا بیمار شوم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر در طول سفر به کانادا بیمار شوید یا آسیب ببینید، دولت کانادا هزینه‌های بستری شدن یا خدمات درمانی اورژانس را پرداخت نخواهد کرد. همچنین اگر پوشش بیمه درمانی مناسبی نداشته باشید، ممکن است مجبور شوید هزینه خدمات درمانی را از جیب پرداخت کنید.

بیمارستان‌های کانادا رایگان‌اند؟

خدمات درمان و سلامت دولتی کانادا بودجه‌شان را از طریق مالیات تأمین می‌کنند. خدمات درمانی پایه مانند خدمات درمانی و ویزیت پزشکان در بیمارستان رایگان است. تمام شهروندان کانادا و افراد با اقامت دائم می‌توانند برای دریافت بیمه درمانی دولتی اقدام کنند.

اگر بیمه نداشته باشم، چقدر باید برای ویزیت پزشک پرداخت کنم؟

خارجی‌ها در کانادا باید صد تا ششصد دلار برای مراجعه به پزشک در طول روز پرداخت کنند ـ این مبلغ شامل هزینه‌های دارو و درمان نمی‌شود. هزینه ویزیت‌های شبانه دوبرابر است.

ارتباط با ما