پرداخت شهریه دانشگاه های کانادا

کانادا یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی جهان است که با وجود سرزمین‌های پهناور، شهرهای چندفرهنگی، صنایع و محیط‌های علمی پیشرفته و همچنین زیبایی‌های طبیعی‌اش فرصت‌ها و تجربیات متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی رقم می‌زند. در مورد شهریه دانشگاه‌های کانادا نیز، باید توجه داشته که شهریه‌های این دانشگاه‌ها اگرچه از خیلی از کشورها بالاتر است اما در مقایسه با سایر کشورهای مهم انگلیسی زبان (آمریکا، انگلیس و استرالیا) هزینه کمتری دارد. دانشگاه‌های کانادا نرخ شهریه‌ها را خودشان تعیین می‌کنند. اما درکل، میزان شهریه‌هایی که پرداخت خواهید کرد به چند عامل بستگی دارد:

  • اینکه در چه رشته‌ای و چه دانشگاهی تحصیل می‌کنید
  • دانشجوی بین‌المللی هستید یا کانادایی
  • در مقطع کارشناسی (لیسانس) تحصیل می‌کنید یا مقاطع تکمیلی

دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا شهریه بسیار بالاتری را نسبت به دانشجویان کانادایی پرداخت می‌کنند. به علاوه، پروسه پرداخت شهریه می‌تواند برای دانشجویان ایرانی (خصوصاً دانشجویانی که هنوز وارد کانادا نشده‌اند) یک کابوس واقعی باشد. اما، با استفاده از خدمات ما در یونی فی، این دانشجویان می‌توانند بدون نگرانی از پیچیدگی‌های پرداخت‌های بین‌المللی، شهریه‌ خود را به موقع بپردازند.

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از کارت اعتباری و دبیت کارت

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از کارت اعتباری و دبیت کارت

بسته به نظر دانشگاه یا کالجی که در آن تحصیل می‌کنید، ممکن است بتوانید شهریه‌تان را با کارت اعتباری پرداخت کنید. اما، اگرچه این روش انعطاف‌پذیری بالایی داشته و پرداخت شهریه با کارت اعتباری باعث خواهد شد مقداری امتیاز پاداش دریافت کنید، با این حال، به احتمال زیاد پرداخت‌ شما مشمول یک سری کارمزدها خواهد بود که این باعث می‌شود مبلغی که باید خرج کنید از سقف مجاز کارت اعتباری‌تان بیشتر شود. برای همین، اکثر متخصصین مالی معتقدند تنها زمانی می‌توانید شهریه‌تان را با کارت اعتباری پرداخت کنید که سقف برداشت از کارت اعتباری بسیار بالاتر از مبلغ شهریه بوده و شما بتوانید بدهی اعتباری‌تان را قبل از سررسید پرداخت کنید.

برخلاف پرداخت شهریه با حساب جاری یا وام، پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌ یا کالج با کارت اعتباری معمولاً باعث می‌شود که دانشگاه یا کالجی که در آن تحصیل می‌کنید، به خاطر استفاده از روش اعتباری، یک سری هزینه‌های اضافی را از شما دریافت کند. چراکه قبول کردن پرداخت با کارت اعتباری هزینه دارد، و کالج‌ها و دانشگاه‌ها غالباً (و نه همیشه) این هزینه‌ها را به دوش دانشجویان می‌اندازند. به علاوه، برخی از دانشجویان بین‌المللی به کارت اعتباری دسترسی ندارند. برای مثال، دانشجویان ایرانی نمی‌توانند کارت اعتباری داشته باشند چراکه سیستم بانکی کشور ما با به سایر نقاط دنیا متصل نیست. در نتیجه، با کارت‌های بانکی داخلی هم نمی‌توانیم شهریه دانشگاه‌های خارجی را بپردازیم.

تیم ما در یونی فی، برای رفع مشکل دانشجویان ایرانی و خارجی که به کارت‌های اعتباری و دبی کارت‌های بین‌المللی دسترسی ندارند به راه حل خیلی خوبی دست پیدا کرده است. به این شکل که، شما فقط معادل ریالی شهریه‌تان را پرداخت می‌کنید و تیم ما در یونی فی با استفاده از کارت‌های اعتباری شهریه شما را به دانشگاهتان پرداخت می‌کند. پس، با وجود یونی فی، دیگر نیازی نیست که نگران محدودیت‌های کارت اعتباری و بدهی‌های ماهانه باشید. برای آگاهی بیشتر از این سرویس با تیم ما تماس بگیرید.

پرداخت هزینه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از پی پال (PayPal)

پرداخت هزینه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از پی پال (PayPal)

 

هلدینگ پی پال یک شرکت فناوری مالی آمریکایی چندملیتی است. این شرکت یک سیستم پرداخت آنلاین گسترده دارد که در اکثر کشورهای جهان از انتقال آنلاین پول پشتیبانی می‌کند. گاهی اوقات می‌توان از پی پال برای پرداخت برخی از هزینه‌های دانشگاه استفاده کرد، از جمله برای کارت اتوبوس، هزینه عضویت در باشگاه، ژتون غذا و سایر فعالیت‌های داخل دانشگاه. اما، دانشگاه‌های کانادا به ندرت پی پال را به عنوان روش پرداخت شهریه قبول می‌کنند. با این حال اگر قصد دارید، پرداخت شهریه دانشگاه کانادایی خود را با استفاده از پی پال انجام بدهید، در این صورت، ابتدا به یک حساب بانکی بین‌المللی نیاز دارید. سپس باید یک حساب پی پال ایجاد کنید و حساب بانکی‌تان را به آن متصل کنید تا بتوانید از خدمات پی پال استفاده نمایید.

اما متأسفانه، به دلیل تحریم‌های متعدد وضع شده علیه ایران، خدمات پی پال برای دانشجویان و شهروندان ایرانی ارائه نمی‌شود. البته، حتی اگر پی پال هم خدمات خود را به ایرانی‌ها ارائه می‌داد، از آنجایی که کار کردن با پی پال بدون داشتن یک حساب بین‌المللی امکان‌پذیر نیست، باز هم ما نمی‌توانستیم از خدمات پی پال استفاده کنیم.

اما با وجود سرویس‌های پرداخت پی پال ما در یونی فی، کاربران و دانشجویان ایرانی هم می‌توانند برای تراکنش‌های مالی مختلفی مثل پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه‌های کانادا، از پی پال استفاده کنند. برای این کار فقط کافی است معادل ریالی مبلغ خریدتان را به ما پرداخت کنید. درست بعد از انتقال پول به یونی فی، پروسه پرداخت هزینه‌های دانشگاه یا خرید آنلاین شما توسط تیم ما آغاز می‌شود.

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با حواله بانکی

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با حواله بانکی

حواله الکترونیکی فوری (wire transfer)، حواله بانکی یا انتقال اعتباری، یکی از روش‌های انتقال الکترونیکی وجوه از یک شخص یا نهاد به شخص یا نهاد دیگر است. حواله‌های بانکی روش امنی برای انتقال پول هستند، که با استفاده از برخی از آن‌ها حتی می‌توانید با یک کارت اعتباری یا دبیت کارت پولتان را به صورت الکترونیکی حواله کنید. البته وقتی عواملی مثل هزینه و زمان مورد نیاز برای انتقال پول با این حواله‌ها را در نظر بگیرید، می‌بینید که آن‌ها همیشه بهترین روش نیستند. معمولاً، هزینه انتقال بین‌المللی پول از طریق حواله الکترونیکی 35 تا 50 دلار است. همچنین، اگر هر دو حساب فرستنده و گیرنده پول متعلق به یک بانک باشند، انتقال در همان روز انجام می‌شود. مدت زمان انتقال بانک به بانک، بسته به نوع انتقالی که انجام می‌دهید، می‌تواند در هر بانکی متفاوت باشد. انتقال پول به روش حواله بین بانکی سنتی بین یک تا سه روز کاری زمان می‌برد. حواله‌های بانکی بین‌المللی نیز، بسته به ارزی که انتقال پیدا می‌کند، می‌توانند تا 5 روز طول بکشند.

اما بانک‌های ایرانی هیچ ارتباطی با بانک‌های بین‌المللی خارجی ندارند، که همین باعث می‌شود تا دانشجویان ایرانی نتوانند به حساب‌های بانکی بین‌المللی دسترسی داشته باشند. به علاوه، با وجود تحریم‌های مالی وضع شده علیه ایران، دانشجویان و سایر مردم ایران به سختی می‌توانند در بانک‌های خارجی حساب بانکی باز کنند.

ولی از آنجایی که یونی فی یک سازمان کانادایی است، دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از سرویس پرداخت شهریه ما، شهریه‌های خود را بدون هیچ مشکلی، به روش حواله بانکی پرداخت کنند. ما خدمات خود را به صورت همان‌-روز ارائه می‌دهیم، یعنی درست بعد از اینکه پول را برای ما فرستادید، تیم ما در یونی فی حواله بانکی را صادر می‌کند. بنابراین، وقتی از یونی فی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست بیش از آن چیزی که لازم است صبر کنید.

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از فلای وایر (flywire)

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با استفاده از فلای وایر (flywire)

فلای وایر، راه حلی ساده، مؤثر و ایمن است که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از آن برای پرداخت شهریه و هزینه‌های دانشگاه، در پول و وقت خود صرفه‌جویی کنند. با فلای وایر، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند پرداخت‌هایشان را با ارز ملی خود و با استفاده از روش‌های محلی مانند بانکداری آنلاین، حواله‌های بانکی، کارت‌‌های اعتباری و کیف‌های پول الکترونیکی، به سادگی و با امنیت بالا انجام بدهند. البته در هر کشور، فقط تعدادی از این روش‌های پرداخت در دسترس هستند. به علاوه، فلای وایر یک واحد پشتیبانی چندزبانه دارد که مشتریان می‌توانند همه روزه و 24 ساعته، از طریق چت، تلفن و ایمیل، با آن تماس گرفته و برای انجام پرداخت‌های خود از آن کمک بگیرند.

البته، به دلیل تعارضات به وجود آمده بین ایران و کشور‌های غربی، شرکت فلای وایر نیز، مثل پی پال، به دانشجویان و سایر شهروندان ایرانی خدمات پرداختی خود را ارائه نمی‌دهد. بنابراین، همانطور که در شکل زیر می‌بینید، نام ایران در بین کشورهای دریافت کننده خدمات این شرکت وجود ندارد.

پی پال ایران را در لیست کشورهای مجاز نمیداند

اما با یونی فی، ایرانی‌ها به راحتی می‌توانند شهریه دانشگاه‌های خود را از طریق فلای وایر بپردازند. به علاوه، نرخ‌های تبدیل در فلای وایر، در مقایسه با سایر شرکت‌های انتقال پول، بسیار پایین‌تر است. به همین خاطر، وقتی دانشجویان ایرانی سرویس فلای وایر ما را انتخاب می‌کنند شهریه خود را با قیمت‌های رقابتی پرداخته و در نتیجه در هزینه‌های انتقال پول خود به مقدار زیادی صرفه‌جویی می‌کنند. برای استفاده از سرویس‌ فلای وایر ما فقط کافی است هزینه را به ریال بپردازید تا ما بقیه کارها را برای شما انجام بدهیم.

پرداخت مخارج دانشگاه‌های کانادا با استفاده از سرویس انتقال پول وسترن یونیون (western union)

پرداخت مخارج دانشگاه‌های کانادا با استفاده از سرویس انتقال پول وسترن یونیون (western union)

گروه وسترن یونیون بزرگترین ارائه دهنده خدمات پرداخت بین‌المللی در دنیا است. این گروه، با بیش از 135 سال سابقه در زمینه انتقال پول، در 200 کشور دنیا نزدیک به 510،000 شعبه دارد. به علاوه، نحوه استفاده از خدمات این گروه نیز ساده است. فقط کافی است به یکی از شعب وسترن یونیون بروید، نام و محل دریافت کننده پول را بنویسید و مبلغی که باید انتقال داده شود را نیز انتخاب کنید. سپس وسترن یونیون هزینه انتقال را برآورد می‌کند. این هزینه برای مبالغ پایین می‌تواند تا 10% باشد. هرچه پول بیشتری بفرستید، هزینه انتقالتان هم بیشتر خواهد بود. البته، با بالا رفتن مبلغ انتقال، درصد کارمزد به صورت تصاعدی کاهش پیدا می‌کند.

از آنجایی که وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی است، به راحتی می‌توان حدس زد که این شرکت خدمات خود را به شهروندان ایرانی ارائه نمی‌دهد. بسیاری از دانشجویان ایرانی هر سال برای پرداخت شهریه خود دچار دردسر می‌شوند و تحریم‌ها و محدودیت‌های اعمال شده نیز این مشکل را پیچیده‌تر کرده است.

اگرچه خدمات وسترن یونیون در ایران ارائه نمی‌شوند، اما دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از سرویسی که یونی فی برای پرداخت شهریه از طریق وسترن یونیون راه‌اندازی کرده است، شهریه و سایر هزینه‌های خود را به راحتی به کشورهای دیگر ارسال کنند. برای پرداخت شهریه از طریق وسترن یونیون هم، درست مثل سایر خدمات ما، فقط کافی است که معادل ریالی مبلغ مورد نظرتان را بپردازید تا ما پرداخت بین‌المللی را برای شما انجام ‌دهیم.

پرداخت شهریه دانشگاه‌های کانادا با یونی فی

یونی فی یک شرکت ثبت شده و معتبر کانادایی است که در زمینه گزینه‌های مختلف پرداخت تخصص دارد. در ایران نیز، یونی فی یک نام کاملاً شناخته شده و درگاهی مطمئن برای انتقال پول به سایر کشورها است.

اعضای تیم ما در یونی فی با کمال میل به شما کمک خواهند کرد تا شهریه دانشگاهتان در کانادا را بپردازید. ما در یونی فی خدمات پرداخت ارزی گسترده‌ای ارائه می‌دهیم که یکی از آن‌ها پرداخت شهریه دانشگاه‌های خارجی است. به علاوه، ما به عنوان یک کسب و کار کانادایی، به خوبی با سیستم بانکی، روال اداری و سیستم مالی کانادا آشنایی داریم.

با نگاهی به توضیحاتی که در مورد چند روش پرداخت ارائه دادیم، به وضوح می‌توان دید دانشجویان ایرانی به هیچ یک از آن‌ها دسترسی ندارند. اما، با وجود یونی فی، دانشجویان عزیز می‌توانند شهریه‌های خود را به سادگی بپردازند. به عبارت دیگر، نیازی نیست که نگران پیچیدگی‌های استفاده از کارت‌های اعتباری یا محدودیت‌ها و بدهی‌های آن‌ها باشید، چراکه انجام مراحل مختلف کار به عهده تیم ما در یونی فی است. شما فقط کافی است که با استفاده از نرم افزار موبایل بانکتان شهریه خود را به ریال پرداخت کنید. با وجود سرویس‌های همان-روز ما، درست بعد از اینکه مبلغ ریالی را پرداخت کردید، همکاران ما کار پرداخت شهریه‌تان را شروع می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصصین ما در یونی فی تماس حاصل کنید.

پرسش‌های متداول

چطور می‌توانم هزینه‌های دانشگاهم در کانادا را بپردازم؟

دانشگاه‌های کانادا مبلغ قابل توجهی را بابت شهریه، هزینه اتحادیه‌های دانشجویی و حمل و نقل عمومی دریافت می‌کنند. این مبلغ می‌بایست در ابتدای هر ترم پرداخت شود. این پرداخت‌ها با استفاده روش‌های مختلفی صورت می‌گیرند، از جمله کارت‌های اعتباری، دبیت کارت‌ها، حواله‌های بانکی، فلای وایر، وسترن یونیون و غیره.

آیا همه دانشگاه‌های کانادایی شهریه دریافت می‌کنند؟

بله. تمامی دانشگاه‌های کانادایی مبلغ زیادی بابت شهریه و هزینه‌های ثبت نام دریافت می‌کنند. این مبلغ برای دانشجویان بین‌المللی به مقدار قابل توجهی بیشتر است.

دانشجویان در کانادا هر ترم چقدر هزینه پرداخت می‌کنند؟

دانشجویان دارای شهروندی یا اقامت دائم کانادا، بسته به رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاهی که در آن درس می‌خوانند، هر ترم بین 3،000 تا 6،000 دلار کانادا پرداخت می‌کنند. در مقابل، پرداختی دانشجویان بین‌المللی برای هر ترم بین 10،000 تا 15،000 دلار کانادا است.

آیا تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی گران تمام می‌شود؟

در مقایسه با بسیاری از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. شما در کل، برای پوشش دادن هزینه شهریه‌تان، سالانه به طور متوسط، به 20،000 تا 30،000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت. البته این ارقام، صرفاً یک برآورد متوسط بوده و هزینه سالانه شهریه، بسته به دانشگاه یا کالجی که در آن درس می‌خوانید و همچنین مقطع و رشته‌ تحصیلی‌تان می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد.

آیا می‌توانم شهریه‌ تحصیلم در کانادا را به صورت ماهانه پرداخت کنم؟

در بعضی از دانشگاه‌ها یا کالج‌ها می‌توان شهریه را به صورت قسطی، با اقساط سبک و بدون بهره یا کارمزد پرداخت کرد.

ارتباط با ما