هزینه بیومتریک برای ویزای کانادا چقدر است؟

انگشت نگاری یا بیومتریک (زیست سنجی) ویزای کانادا به فرآیند ثبت اثر انگشت و سایر مشخصات بدن انسان گفته می‌شود و انجام این امر یکی از مراحل ضروری برای متقاضیانی است که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند. مشخصات بیومتریکی که برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست می‌شود شامل‌ اثر انگشت الکترونیکی و عکسبرداری دیجیتالی از چهره متقاضی می‌شود.

افسر ویزای کانادا برای تایید هویت متقاضی از این مشخصات بیومتریک استفاده می‌کند. از این رو، انگشت نگاری ویزای کانادا یا بیومتریک از طرفی موجب دشوارتر بودن امر جعل هویت شده و از طرفی موجب رفع هرگونه احتمال خطا یا اشتباه انسانی می‌شود. مشخصات بیومتریک ارائه شده، در پایگاه داده‌های دولت کانادا ثبت می‌شوند. ثبت و ارسال مشخصات بیومتریک هزینه خاص خود را دارند، اما باید هزینه سرویس دهی مراکز ثبت مشخصات بیومتریک را هم در نظر بگیرید. از این رو، در این مقاله سعی شده تا راهنمای لازم در مورد هزینه‌های بیومتریک و نحوه پرداخت آن‌ها به شما ارائه شود.

ثبت مشخصات بیومتریک در مراکز درخواست ویزا

افرادی که برای اولین بار درخواست ویزا را خارج از کانادا ارسال می‌کنند، باید مشخصات بیومتریک خود را در مراكز درخواست ویزای (VAC) دارای مجوز از دولت كانادا ثبت كنند. کشور کانادا مرکز درخواست ویزای رسمی یا سفارتی در ایران ندارد و به همین دلیل اتباع ایرانی باید برای ثبت مشخصات بیومتریک خود به کشور ترکیه یا امارات سفر کنند.

هزینه بیومتریک کانادا

هزینه فرآیند جمع آورى اطلاعات بیومتریک براى هر نفر ٨۵ دلار کانادا می‌باشد. این هزینه برای یک خانواده حداکثر ١٧٠ دلار کانادا خواهد بود. تایید و تصدیق مشخصات بیومتریک هزینه‌ای نخواهد داشت. هزینه‌ها در طول فرآیند درخواست شما و به‌صورت آنلاین پرداخت خواهند شد که شما می‌توانید این هزینه‌ها را به‌صورت آنلاین و با استفاده از کارت اعتباری یا گیفت کارت پیش پرداخت مانند پی پال یا مسترکارت پرداخت کنید. تیم متخصصین Unifee می‌توانند در امر پرداخت هزینه بیومتریک و سایر پرداخت‌هایی که در طول فرآیند اخذ ویزا به آن‌ها نیاز دارید، کمک و راهنمایی لازم را به شما ارائه دهد. اکثریت اتباع ایرانی معمولاً برای تهیه مشخصات بیومتریک خود به کشورهای همسایه ایران اعم از ترکیه یا امارات سفر می‌کنند.

ترکیه و امارات بهترین کشور‌ها برای انجام پروسه ثبت بایومتریک هستند. به همین دلیل ما در ادامه هزینه بایومتریک در این دو کشور را بررسی می‌کنیم.

هزینه بیومتریک در ترکیه

هزینه بیومتریک در ترکیه

ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد اتباع ایرانی برای گرفتن مشخصات بیومتریک است. حین سفر به ترکیه برای تهیه مشخصات بیومتریک باید برخی از هزینه‌های جانبی را نیز در نظر بگیرید. در کشور ترکیه ۲ مرکز درخواست ویزا وجود دارد که یکی از آن‌ها در شهر استانبول و دیگری در آنکارا است. این ۲ مرکز هیچگونه تفاوتی با هم نداشته و امکان پردازش مشخصات بیومتریک در هر دوی آن‌ها فراهم است.

 • آدرس سفارت کانادا در استانبول: لونت، خیابان بیوک دره 4 استانبول ترکیه برج تکفن شماره ۲۰۹
 • آدرس سفارت کانادا در آنکارا: خیابان سینا، شماره ۵۸،  06690 چانکایا/آنکارا، ترکیه

هزینه بلیط هواپیمای سفر به ترکیه

برای سفر به ترکیه باید بلیط هواپیما تهیه کنید. هزینه بلیط هواپیما نوسان زیادی دارد، اما متوسط هزینه بلیط هواپیما برای سفر به ترکیه در زیر ارائه شده است:

 • هزینه بلیط هواپیمای سفر به استانبول ترکیه بر حسب انواع کلاس‌های پروازی می‌تواند از 3 تا ۱۸ میلیون تومان متغیر باشد (از این رو، بلیط هواپیمایی قشم ایر ارزان‌ترین و قطر ایر گران‌ترین است).
 • هزینه بلیط هواپیمای سفر به آنکارای ترکیه نیز میت‌واند بین 3.600.000 تا 11.000.000 تومان متغیر باشد. ترکیش ایر و پگاسوس ایر دو شرکت هواپیمایی هستند که خدمات سفر از تهران به آنکارا ارائه می‌دهند.

قیمت بلیط هواپیما روزانه در حال نوسان و تغییر است، از این رو حتماً پس از بررسی قیمت‌ها، در صورت امکان بلیط خود را زودتر رزرو کنید.

هزینه هتل در ترکیه

هزینه هتل در ترکیه

ممکن است تا زمان تکمیل درخواست ویزا و ارسال مشخصات بیومتریک نیاز باشد تا شما ۲ الی ۳ روز در ترکیه بمانید. از این رو، حتماً سعی داشته باشید تا هتلی نزدیک به مرکز درخواست ویزا یا سفارت کانادا پیدا کنید تا هزینه تاکسی و رفت آمد شما در شهر کمتر باشد.

هزینه هاستل در استانبول

هزینه رزرو هتل در شهر استانبول می‌تواند بر حسب کیفیت خدمات هتل و موقعیت مکانی محل متغیر باشد. برخی از هتل‌های نزدیک به سفارت کانادا در شهر استانبول ترکیه عبارتند از:

 • هتل رافلز استانبول. فاصله از سفارت کانادا 1.87 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق ۱۰۰۰ دلار
 • هتل آوانتگارد لونت. فاصله از سفارت کانادا 1.3کیلومتر. شروع هزینه رزرو اتاق از ۱۲۲ دلار
 • هتل پوینت بارباروس استانبول. فاصله از سفارت کانادا 2.01 کیلومتر. شروع هزینه رزرو اتاق از ۱۲۶ دلار
 • هتل آپ‌سوئیتس استانبول. فاصله از سفارت کانادا 1.06کیلومتر. شروع هزینه رزرو اتاق از ۸۸ دلار
 • هتل ویرون استانبول. فاصله از سفارت کانادا 1.31کیلومتر. هزینه رزرو اتاق ۷۶ دلار

هزینه هتل در آنکارا

هتل‌های آنکارا ارزان‌تر از شهر استانبول هستند، اما حتماً کیفیت و موقعیت مکانی آن‌را از پیش بررسی کنید تا بتوانید هتلی خوب با قیمت مناسب پیدا کنید.

 • هتل گرند آنکارا. فاصله از سفارت کانادا 3.1 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب ۱۱۲ دلار
 • هتل سی کی فارابی آنکارا. فاصله از سفارت کانادا ۶۵۰ متر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب ۴۰ دلار
 • هتل سینا آنکارا. فاصله از سفارت کانادا 1.5 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب ۵۱ دلار
 • هتل ماریا. فاصله از سفارت کانادا ۵۰۰ متر. هزینه رزرو اتاق ۱۰۰ دلار

توجه: هزینه هتل شامل مالیات بوده و ممکن است بر حسب تاریخ و میزان شلوغی هتل متغیر باشد.

هزینه حمل و نقل در ترکیه

هزینه حمل و نقل در ترکیه بر اساس موقعیت مکانی متغیر خواهد بود. میانگین هزینه حمل و نقل در ترکیه به شرح زیر است:

شهر

تاکسی استارت

(تعرفه عادی)

تاکسی 1 کیلومتر

(تعرفه عادی)

تاکسی با مهلت انتظار 1 ساعته

(تعرفه عادی)

آنکارا10 لیر6 لیر50 لیر
استانبول10 لیر7 لیر70 لیر

هزینه بیومتریک در امارات متحده عربی

هزینه بیومتریک در امارات متحده عربی

امارات نیز یکی دیگر از کشورهای محبوب اتباع ایرانی برای ارسال مشخصات بیومتریک ویزای کانادا است. سفارت کانادا در کشور امارات در دبی واقع شده است.

آدرس سفارت کانادا در دبی: امارات متحده عربی، دبی، جاده شیخ زاید، برج‌های امارات جمیرا، طبقه ۱۹.

هزینه بیومتریک در امارات شامل هزینه‌های جانبی بلیط هواپیما، هزینه هتل و هزینه حمل و نقل نیز می‌شود.

هزینه بلیط هواپیمای سفر به امارات

خطوط هوایی متعددی خدمات پرواز به امارات را ارائه می‌دهند. هزینه بلیط هواپیما برای سفر به دبی می‌تواند بر حسب کلاس پرواز و تاریخ پرواز از ۲.۵ الی ۱۰ میلیون تومن متغیر باشد.

هزینه هتل در امارات

مثل شرایط کشور ترکیه، ممکن است تا زمان تکمیل فرآیند درخواست ویزا و ارسال مشخصات بیومتریک لازم باشد تا ۲ الی ۳ روز در امارات بمانید. از این رو، می‌توانید از بین هتل‌های موجود در اطراف سفارت یکی را برای اقامت خود انتخاب کنید.

هزینه هتل در دبی

چندین هتل در نزدیکی سفارت کانادا در دبی وجود دارند. حتماً ۱ روز قبل‌تر از موعد مراجعه به سفارت، محل دقیق ساختمان سفارت را پیدا کنید تا در روز مراجعه دچار مشکل نشوید.

 • هتل سوفیتل ابلیسک دبی. فاصله از سفارت کانادا 0.19 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب ۲۰۸ دلار
 • هتل پریمیر این الجداف دبی. فاصله از سفارت کانادا 1.97 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب تقریباً ۵۴ دلار
 • هتل اکسیدنتال الجداف دبی. فاصله از سفارت کانادا 1.37 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب تقریباً ۸۵ دلار
 • هتل نووتل دبی. فاصله از سفارت کانادا 0.54 کیلومتر. هزینه رزرو اتاق برای هر شب تقریباً ۷۶ دلار

توجه: مثل هتل‌های کشور ترکیه، هزینه هتل در امارات نیز ممکن است بر حسب فصل متغیر باشد.

هزینه حمل و نقل در دبی

هزینه حمل و نقل در دبی

هزینه تاکسی در دبی به عوامل مختلفی نظیر مسیری است که باید طی شود، زمان سفر و مدت سفر بستگی دارد. نرخ پایه هزینه تاکسی 4 دلار و قیمت بر اساس هر یک کیلومتر 0.5 دلار است. برای توقف و انتظار نیز ۹ دلار برای هر ساعت اخذ می‌شود.

اگر هتلی نزدیک به سفارت کانادا پیدا کنید می‌توانید هزینه حمل و نقل را کاهش دهید.

Unifee چگونه می‌تواند به شما در پرداخت هزینه بیومتریک کمک کند

اگر چنانچه نیاز به پرداخت آنلاین ارز خارجی داشته باشید، یونیفی می‌تواند با ارائه گیفت کارت پیش پرداخت اعم از پی‌پل و مسترکارت (PayPal و MasterCard) در زمینه پرداخت هزینه بیومتریک به شما کمک کند. با اعتماد به یونیفی و استفاده از خدمات این موسسه می‌توانید با اطمینان خاطر پرداخت‌های آنلاین ارز خارجی خود را انجام دهید.

Unifee در کنار شماست تا با خیالی آسوده و امنیت بالا تمام هزینه‌های مربوط به بیومتریک را پرداخت کنید.

پرسش‌های متداول

چه کسی باید هزینه بیومتریک را بپردازد؟

هر بار که متقاضی قصد ارائه مشخصات بیومتریک خود را داشته باشد باید هزینه آن‌ را پرداخت کند. بجز در مواردی که متقاضی از پرداخت هزینه معاف باشد. زمانی که متقاضی بیش از 1 درخواست اقامت موقت را به‌طور همزمان ارسال کند، تنها ۱ بار ملزم به ثبت مشخصات بیومتریک و پرداخت هزینه خواهد بود.

مدت اعتبار بیومتریک کانادا چقدر است؟

بیومتریک معمولاً تا ۱۰ سال معتبر خواهد بود. از این رو، چنانچه قبل از این مشخصات بیومتریک خود را به‌ دلیل درخواست برای ویزای توریستی کانادا یا به عبارت بهتر، ویزای بازدیدکننده (Visitor Visa)، مجوز کار یا تحصیل ارائه کرده باشید و همچنان اعتبار داشته باشد، نیازی به ارائه مجدد مشخصات بیومتریک ندارید، مگر اینکه شما برای اقامت دائم درخواست داده باشید.

دریافت درخواست ارسال مشخصات بیومتریک به معنی تایید یا پذیرش درخواست متقاضی است؟

خیر. ارائه مشخصات بیومتریک جزو مراحلی است که باید قبل از پردازش درخواست متقاضی طی شود.

چگونه می‌توان پس از ارسال درخواست، هزینه بیومتریک را پرداخت کرد؟

اگر به‌صورت آنلاین درخواست داده باشید باید هزینه را آنلاین پرداخت کنید و سپس، رسید پرداخت خود را در حساب کاربری خود در سایت IRCC آپلود کنید.

آیا می‌توان بدون ارائه اطلاعات بیومتریک ویزا گرفت؟

خیر، بدون ارائه مشخصات بیومتریک، درخواست ویزای شما پردازش نخواهد شد.

دریافت پاسخ در رابطه با ویزا بعد از ارسال بیومتریک چه مدت طول می‌کشد؟

پس از ارائه مشخصات بیومتریک به مراکز ویزای کانادا همراه با درخواست ویزا، دریافت ویزای معتبر معمولاً حدود 8 هفته طول می‌کشد.