پرداخت ارزی: ارائه خدمات پرداخت دلاری و یورو در سایت های خارجی

حتما شما هم تا به حال با تجربه ناخوشایند عدم امکان خرید و پرداخت‌های ارزی در سایت‌های خارجی مواجه شده‌اید. هنگام پرداخت مبالغ مربوط به شهریه دانشگاه‌های خارجی این تجربه علاوه بر ناخوشایند بودن همراه با اضطراب و استرس نیز هست چون ثبت نام قطعی منوط به پرداخت شهریه یا دیپوزیت است. بسیاری از دانشجویان و متقاضیان هر ساله با این مشکل روبرو می‌ شوند.

پرداخت ارزی چگونه ممکن است؟

در ایران بسیاری از خدمات پرداخت ارزی با واسطه انجام می‌شود؛ چه در مورد شهریه دانشگاه، چه در مورد ثبت نام آزمون‌ها و مصاحبه‌‌ها و چه در مورد خرید خدمات، شرکت‌هایی هستند که به عنوان درگاهی واسطه، پرداخت ارزی را با دریافت مبالغی به عنوان کارمزد انجام می‌دهند.

عموما این شرکت های واسطه، بدون در نظر گرفتن نوع پرداخت و علت پرداخت صرفا به خاطر دسترسی به بانکداری جهانی اقدام به پرداخت میکنند اما اغلب پیگیری پرداخت و یا در خواست ریفاند (پس گرفتن مبلغ پرداختی) حلقه مفقوده خدمات ارائه شده از سوی این شرکت‌هاست.

خدمات پرداخت ارزی یونی فی

آنچه ما را از دیگر همکارانمان در زمینه پرداخت‌های ارزی به خصوص پرداخت شهریه یا دیپوزیت متمایز میکند همکاری با مطرح‌ترین برندها در زمینه اعزام دانشجو به خارج و تسلط بر قوانین مالی و بروکراسی حاکم بر دانشگاه‌ها میباشد این مسئله ما را قادر می‌سازد که هنگام درخواست ریفاند وجه به راحتی و در کمترین زمان ممکن این امر را ممکن سازیم.

در ارتباط با پرداخت هزینه ثبت نام مصاحبه و یا آزمون‌ ها یا دیگر خدمات ارزی و حتی خرید کارتهای اعتباری از پیش پرداخت شده یا Pre-paid شما می‌ توانید از خدمات یونی فی بهره‌مند شوید. همچنین جهت شرکت در آزمون‌ های بین‌المللی و یا اخذ ویزای توریستی می‌ توانید به منظور پرداخت دلاری و یا پرداخت یورو از خدمات پرداخت ارزی یونی فی بهره‌ مند شوند.

در ادامه به بررسی مهم‌ترین خدمات ارائه شده در یونی فی عبارتند از:

پرداخت هزینه درخواست جهت تحصیل در دانشگاه با استفاده از UniFee

پرداخت هزینه درخواست جهت تحصیل در دانشگاه با استفاده از UniFee

در صورت تمایل به اپلای کردن برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود، شما بایستی هزینه بررسی مدارک را پرداخت کنید. این هزینه‌ها بایستی به منظور جبران مشکل مرتبط با پردازش تعداد زیاد درخواست‌ها توسط دانشگاه پرداخت شوند.

ادمیشن فی (اپلیکیشن فی) یا همان هزینه اپلای کردن در دانشگاه‌های مختلف متفاوت هستند و می‌‌توانند از 90 دلار تا 200 دلار متغیر باشند. معمولا درخواست برای تحصیل در کالج‌‌ها ارزانتر می‌‌باشد در حالی که این درخواست برای دانشگاه‌‌های معتبر به هزینه بیشتری نیاز دارد. هزینه‌های درخواست دانشگاه‌ها و کالج‌ها پیش از پذیرش درخواست و پس از بارگذاری تمامی مدارک پرداخت می‌شود. این هزینه‌ ها را می‌ توان در وبسایت ویژه پذیرش پرداخت کرد و شما می‌ توانید هزینه درخواست را با استفاده از دبیت‌کارت‌ یا کارت‌‌های اعتباری شناخته شده انجام دهید. در برخی از دانشگاه‌‌ها انتقال وجه از طریق سیستم بانکی نیز پذیرفته می‌‌شود.

در ارتباط با پرداخت به یورو و یا پرداخت به دلار بایستی توجه شود که ایرانیان به حساب بانکی بین‌ المللی دسترسی ندارند. همچنین دبیت‌ کارت‌های موجود در ایران به سیستم بانکی جهانی متصل نمی‌باشد و نمی‌توان از آن برای پرداخت هزینه اپلای کردن استفاده کرد. با توجه به مجزا بودن سیستم بانکی ایران از بقیه جهان، پرداخت ادمیشن فی با انتقال وجه از طریق سیستم بانکی غیر ممکن می‌باشد. جهت انتقال بانکی به یک حساب بانکی بین‌المللی نیاز می‌باشد. ایرانیان به سیستم بانکی بین‌ المللی در ایران دسترسی ندارند و در باز کردن یک حساب بانکی بین‌المللی در کشورهای خارجی با مشکل مواجه هستند.

با استفاده از سرویس UniFee، خدمات پرداخت با دبیت کارت یا کارت‌های اعتباری شناخته شده به راحتی انجام می‌شود. شما می‌تواند هزینه درخواست را به ریال پرداخت کرده و اطمینان داشته باشید که پرداخت در مدت چند ساعت انجام خواهد شد. همچنین می‌ توانید از سرویس انتقال بانکی نیز برای پرداخت اپلیکیشن فی استفاده کنید. البته با استفاده از کارت اعتباری، پرداخت با سرعت بیشتری انجام می‌‌شود.

پرداخت هزینه ویزا با استفاده از UniFee

پرداخت هزینه ویزا با استفاده از UniFee

درخواست برای ویزای توریستی و یا اجازه تحصیل مستلزم پرداخت هزینه‌ های مختلفی می‌ باشد. سفارت‌‌ها جهت رسیدگی به هر پرونده درخواست، از متقاضیان هزینه دریافت می‌کنند. این مطلب سبب ایجاد درآمد ثابت برای سفارت می‌ شود.

هزینه‌ های مرتبط با درخواست ویزا معمولا شامل هزینه درخواست و هزینه بیومتریک می‌باشد. در صورت همراهی اعضای خانواده، هزینه درخواست این افراد نیز بایستی پرداخت شود. همچنین در صورت نیاز به شرکت در مصاحبه، شما باید هزینه رزرو زمان مراجعه برای مصاحبه را نیز بپردازید. این هزینه‌ها از سفارتی تا سفارت دیگر متفاوت هستند. پرداخت هزینه درخواست ویزا تنها با استفاده از کارت اعتباری در وبسایت ویژه درخواست به صورت پرداخت اینترنی یورو و یا پرداخت اینترنتی دلار امکان‌پذیر است.

همان گونه که قبلا ذکر شده، در حال حاضر فقط استفاده از دبیت کارت در ایران امکان‌ پذیر است. جهت پرداخت هزینه برای ویزا (شامل هزینه درخواست و یا هزینه رزرو زمان مصاحبه) شما می‌ توانید از سرویس پرداخت در یونی فی استفاده کنید. در ارتباط با سرویس پرداخت کارت اعتباری یونی فی بایستی توجه داشته باشید که در همان روزی که پرداخت صورت می‌گیرد، امور مالی مورد نظر شما نیز انجام می‌شود. همچنین نرخ‌های این سرویس بسیار ارزان و مناسب می‌ باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، با تیم همکاران ما در UniFee تماس بگیرید.

پرداخت هزینه شهریه با استفاده از سرویس UniFee

پرداخت هزینه شهریه با استفاده از سرویس UniFee

در صورت پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، بایستی هزینه شهریه دانشگاه را در یک بازه زمانی مشخص پرداخت کنید. دانشگاه‌ ها و کالج‌ها بخشی از شهریه ترم اول (و یا تمام شهریه) را جهت برآورد دقیق تعداد دانشجویان دریافت می‌کنند. پس از پرداخت هزینه شهریه، تا زمانی که به کشور مقصد برسید و ثبت نام نهایی را انجام دهید، جایگاه شما در دانشگاه مورد نظر محفوظ خواهد ماند.

هزینه شهریه بسته به دانشگاه و کشور مورد نظر متفاوت می‌ باشد. این هزینه معمولا به میزان چند هزار دلار می‌ باشد و در سایت دانشجویی دانشگاه پرداخت می‌ شود. با توجه به عدم امکان استفاده از کارت اعتباری در ایران، می‌ توانید به جای پرداخت دلاری در سایت‌های خارجی، از سرویس پرداخت کارت اعتباری در یونی فی استفاده کنید. در ارتباط با پرداخت ریالی بایستی توجه شود که بلافاصله پس از پرداخت هزینه شهریه به ریال، روند پرداخت شهریه با کارت اعتباری توسط تیم همکاران ما در یونی فی آغاز می‌ شود.

پرداخت هزینه بیمه درمانی با استفاده از سرویس UniFee

پرداخت هزینه بیمه درمانی با استفاده از سرویس UniFee

در صورتی که برای تحصیل، کار یا گردش به یک کشور دیگر سفر می‌ کنید، بایستی از خدمات بیمه درمانی بهره‌ مند باشید. برخی از کشورها دارای طرح‌های ویژه بیمه هستند (مانند SwissCare در سوئیس). در کشورهای دیگر تصمیم‌ گیری در مورد طرح بیمه بر عهده شخص می‌ باشد.

دانشجویان و کارگران معمولا توسط دانشگاه یا کارفرما تحت پوشش بیمه قرار می‌ گیرند. در صورتی که دانشجو یا کارگر نباشید، بایستی پیش از ورود به کشور مورد نظر، طرح بیمه لازم را خریداری کنید. شما می‌توانید طرح بیمه را به طور مستقیم از سایت بیمه مورد نظر خریداری کنید. جهت پرداخت بیمه می‌توان از کارت اعتباری یا در برخی از مواقع از روش‌ های انتقال پول استفاده کرد.

استفاده از خدمات پرداخت دلاری و یا پرداخت به یورو در ایران امکان‌پذیر نمی‌باشد. ولی با استفاده از سرویس ما در یونی فی، می‌ توانید طرح بیمه مورد نظر خود را بدون نگرانی در مورد جزئیات، خریداری کنید. شما پرداخت را با ریال انجام داده و ما با استفاده از سرویس یونی فی، طرح بیمه مورد نظر را با استفاده از کارت اعتباری خریداری خواهیم کرد.

پرداخت هزینه‌ های اقامت با استفاده از سرویس UniFee

پرداخت هزینه‌ های اقامت با استفاده از سرویس UniFee

رفت و آمد روزانه به دانشگاه به هزینه زیادی نیاز دارد. بیشتر دانشجویان ترجیح می‌ دهند که در پردیس دانشگاه اقامت داشته باشند. البته امکان دارد ظرفیت برای اقامت محدود باشد و شما نیاز داشته باشید تا چند هفته و یا چند ماه از قبل برای رزرو اقدام کنید. شما می‌ توانید اتاق مورد نظر خود را در خوابگاه انتخاب کرده و از طریف وبسایت دانشجویی هزینه آن را با کارت اعتباری پرداخت کنید. با استفاده از سرویس UniFee می‌توانید برای رزرو محل مورد نظر بدون هیچ گونه نگرانی اقدام کرده و هزینه اتاق خود در خوابگاه را چند ماه زودتر به ریال پرداخت کنید. همکاران ما در UniFee اقدامات مورد نظر را در همان روز پرداخت انجام خواهند داد.

پرداخت هزینه ثبت نام برای آزمون با استفاده از سرویس UniFee

پرداخت هزینه ثبت نام برای آزمون با استفاده از سرویس UniFee

جهت ارائه درخواست برای تحصیل در دانشگاه، بایستی در یک یا چند آزمون شرکت کنید. تمامی آزمون‌ ها مانند آزمون سنجش مهارت‌ های زبانی و آزمون‌ های ارزیابی آکادمیک، به پرداخت هزینه نیاز دارند. این هزینه‌ ها از 45 دلار تا چند صد دلار متغیر هستند. شما می‌ توانید با استفاده از کارت اعتباری، انتقال وجه از طریق سیستم بانکی یا پی پال این هزینه‌ ها را پرداخت کنید.

در ارتباط با پرداخت یورو یا پرداخت دلار با پی پال بایستی توجه شود با توجه به این که بانک‌ها در ایران بین‌المللی نیستند و هیچ بانک بین‌ المللی نیز در ایران دارای شعبه نمی‌ باشد، ایجاد حساب پی پال برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست چرا که به این منظور به اطلاعات حساب بانکی بین‌المللی نیاز می‌باشد. همچنین، به علت وجود تحریم علیه ایران، سرویس توسط پی پال به ایران ارائه نمی‌ شود.

با توجه به عدم امکان استفاده از انتقال بانکی و کارت اعتباری و سرویس پی پال در ایران، ثبت نام برای آزمون‌ های بین‌ المللی برای متقاضیان ایرانی دشوار می‌ باشد. با استفاده از سرویس یونی فی، شما می‌توانید در منزل خود برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کنید. این سرویس ایرانیان را قادر ساخته تا هزینه ثبت نام در آزمون‌ ها را به ریال پرداخت کنند. شما همچنین می‌ توانید با استفاده از اپلیکشین تلفن همراه، جهت رزرو برای حضور در جلسه امتحان اقدام کنید.

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک (WES/ZAB) با استفاده از سرویس یونی فی

پرداخت هزینه ارزیابی مدارک (WES/ZAB) با استفاده از سرویس یونی فی

در صورت تمایل به درخواست برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا کارشناسی در دانشگاه‌ های آمریکا یا کانادا، شما به ارزیابی مدارک توسط WES نیاز دارید. همچنین جهت درخواست برای تحصیل در آلمان در برخی از موارد، شما بایستی درخواست خود را توسط ZAB مورد ارزیابی قرار دهید. این سازمان‌ها مدارک شما را ارزیابی کرده و بر اساس سیستم آموزشی کشور مورد نظر، آن‌ها را رتبه‌بندی می‌ کنند.

جهت انجام این ارزیابی‌ ها نیاز به پرداخت هزینه می‌ باشد. شما بایستی پیش از آغاز روند ارزیابی مدارک، هزینه مورد نظر را بپردازید. شما می‌توانید هزینه ارزیابی مدارک را با استفاده از سرویس کارت اعتباری در یونی فی بپردارید. بلافاصله پس از پرداخت به ریال، روند پرداخت هزینه ارزیابی مدارک توسط تیم همکاران ما در یونی فی آغاز می‌شود.

پرداخت‌ های بین‌المللی با استفاده از سرویس UniFee

به علت وجود تحریم‌ های اقتصادی بر علیه ایران، بانک‌ های بین‌المللی از همکاری با بانک‌های ایرانی خودداری می‌ کنند. بنابر این، هیچ حساب بانکی در ایران بین‌المللی نمی‌باشد و بانک‌ه ای ایران به سیستم بانکی جهانی متصل نیستند. در نتیجه ایرانیان به کارت اعتباری بین‌ المللی دسترسی ندارند. در حقیقت، هیچ سیستم اعتباری در سیستم بانکی ایران به اجرا در نیامده است. همچنین عدم وجود سیستم بانکی بین‌ المللی در ایران باعث شده تا این کشور از لحاظ مالی از دیگر کشورها مجزا شده و به سرویس انتقال بانکی بین‌ المللی و یا حتی پی پال دسترسی نداشته باشد.

تیم همکاران ما در UniFee جهت غلبه بر این مشکلات، امکان انجام فعالیت‌های مالی بین‌المللی را برای ایرانیان فراهم کرده‌ است. شما به راحتی می‌توانید پرداخت‌ها و خرید خود را به ریال انجام دهید. بلافاصله پس از پرداخت به ریال، یونی فی روند پرداخت را آغاز کرده و نتیجه را در همان روز به شما اعلام می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با روند پرداخت، با ما تماس بگیرید.

سوال‌ های رایج در ارتباط با خدمات پرداخت دلاری و یورو در سایت‌ های خارجی

پرداخت هزینه‌ ها توسط سرویس یونی فی به چقدر زمان نیاز دارد؟

بیشتر سرویس‌ ها در یونی فی در همان روزی که پرداخت صورت می‌گیرد، انجام می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می‌شود با تیم همکاران ما در یونی فی تماس بگیرید.

نرخ تبدیل ارز در یونی فی به چه صورت می‌ باشد؟

نرخ‌های تبدیل ارز در یونی فی جزو پایین‌ترین نرخ‌ها در بازار محسوب می‌ شوند.

از چه تعداد سرویس در یونی فی می‌ توان استفاده کرد؟

در ارتباط با تعداد سرویس‌ ها و پرداخت‌ های انجام شده در یونی فی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

با استفاده از سرویس یونی فی در چه آزمون‌ هایی می‌ توان ثبت نام کرد؟

با استفاده از سرویس یونی فی می‌توان برای تمامی آزمون‌های استاندارد شامل SAT، MCAT، LSAT، GMAT، PMP، Altus Suite و بسیاری از آزمون‌های دیگر ثبت نام کرد.