پرداخت هزینه عضویت، ثبت نام و آزمون‌های ACCA

ACCA مخفف انجمن حسابداران رسمی دارای مجوز می‌باشد. مدرک ACCA یک مدرک بین‌المللی است که در سایر کشورها معادل مدرک رسمی کشور مورد نظر در نظر گرفته می‌شود. مدرک ACCA به کارفرما ثابت می‌کند که شما دارای مهارت لازم در تمامی جنبه‌های کسب و کار می‌باشید.

مزایای اخذ مدرک ACCA


ACCA دارای بیش از 500000 عضو و دانشجو در 170 کشور در جهان می‌باشد. مزایای مدرک ACCA عبارتند از:

 • با این مدرک شما می‌توانید به عنوان حسابدار رسمی مشغول به کار شده و در هر زمینه مرتبط با امور مالی یا مدیریتی در هر کسب و کاری اشتغال داشته باشید.
 • با این مدرک می‌توانید چشم‌انداز شغلی بهتری در نتیجه نشان‌دادن توانایی خود در تمامی جنبه‌های کسب و کار به دست بیاورید.
 • کارفرمای شما اطمینان حاصل می‌کند که شما دارای مهارت‌ها لازم برای پیشرفت در زمینه شغل‌های مدیریتی هستید.
 • با این مدرک می‌توانید از دیدگاه کارفرما و مشتریان، جایگاه بالاتری را کسب کنید.
 • ACCA بزرگترین نهاد در حال رشد با بیش از 320000 عضو و دانشجو در 170 کشور در جهان در زمینه حسابداری محسوب می‌شود.
 • کسب این مدرک نشان می‌دهد که دارنده این مدرک دارای مهارت‌ها و دانش لازم در زمینه صنعت، بانکداری، حسابرسی، مشاوره، وضع مالیات و حقوق می‌باشد.
 • متقاضیان نه تنها دانش مورد نیاز در زمینه امور مالی و حسابداری را فرا می‌گیرند، بلکه مهارت‌های ضروری در امر مدیریت سازمانی را نیز کسب خواهند کرد.
 • در دوره‌های آموزشی تنها بر یادگیری نظری توجه نمی‌شود بلکه متقاضی تجربه عملی برای اشتغال را نیز فرا می‌گیرد.
 • آموزش این دوره بر اساس استانداردهای حسابرسی و حسابداری بین‌المللی و در مطابقت با IFAC انجام می‌شود.
 • مدرک ACCA از اعتبار زیادی برخوردار است و معادل گذراندن دوره مربوطه در دانشگاه می‌باشد.
 • با توجه به برگزاری آزمون دو بار در سال، دانشجو می‌توان در زمان تحصیل در شغل مورد نظر نیز به کار مشغول شود.
 • شرکت در این دوره سبب کسب نتیجه رضایت‌بخش در ارتباط با فراگیری مهارت‌های تجاری خواهد شد.

ثبت نام برای آزمون ACCA


ثبت نام برای آزمون ACCA

ثبت نام آزمون و همچنین پرداخت هزینه عضویت ACCA از طریق وب‌سایت رسمی ACCA انجام می‌شود. این آزمون توسط انجمن حسابداران رسمی دارای مجوز که در سال 1904 تاسیس شده است، برگزار می‌شود. شما می‌توانید با جستجوی نام این موسسه در اینترنت به این وب‌سایت دسترسی پیدا کنید.

در این سایت می‌توانید اطلاعات زیادی در مورد مزایای عضویت ACCA، مدارک این دوره آموزشی، تاریخ برگزاری آزمون و موارد دیگر کسب کنید. جهت آغاز درخواست برای آزمون ACCA، بر روی گزینه درخواست (Apply now) در قسمت بالای صفحه کلیک کنید.

ثبت نام برای آزمون ACCA

پس از درخواست برای آزمون ACCA، به درگاه ثبت نام هدایت خواهید شد. در ابتدا، بایستی نام و آدرس ایمیل خود را وارد کرده و سپس از شما خواسته می‌شود که اطلاعات تماس، آدرس پستی و کشور زادگاه خود را وارد کنید.

ثبت نام برای آزمون ACCA

پس از پر کردن فرم مربوطه، بایستی مهارت و صلاحیت مربوط به شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید. این گزینه در قسمت دوم در لیست قرار دارد. پس از انتخاب گزینه مورد نظر، به صفحه بعد بروید.

ثبت نام برای آزمون ACCA

سپس، بایستی مدارک خود را آپلود کنید. برای این منظور باید مدرک شناسایی و همچنین مدارک مربوط به صلاحیت لازم برای ثبت نام  را نیز آپلود کنید. از آپلود مدرک صحیح و کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کنید. پس از آپلود مدارک مورد نیاز، بر روی گزینه ذخیره و ادامه (save and continue) کلیک کرده و به صفحه بعد بروید.

ثبت نام برای آزمون ACCA

پیش از پرداخت هزینه ثبت نام ACCA، می‌توانید درخواست و مدارک ارسالی را ارزیابی کنید. از صحیح بودن اطلاعات مربوطه اطمینان حاصل کنید.

ثبت نام برای آزمون ACCA

هزینه درخواست آزمون ACCA، هشتاد و نه پوند می‌باشد و شما می‌توانید پرداخت هزینه آزمون ACCA را با استفاده از کارت اعتباری، اکسپرس‌پی (Express pay)، علی‌پی (Alipay) و پی پال (Paypal) انجام دهید. پس از انتخاب نوع روش پرداخت هزینه ثبت نام ACCA، اطلاعات حساب خود را وارد کنید. با توجه به عدم امکان استفاده از این روش‌ها برای ایرانیان، شما می‌توانید از سرویس یونی‌فی جهت پرداخت هزینه عضویت ACCA استفاده کنید.

پرداخت هزینه آزمون ACCA با استفاده از یونی‌فی


در آخرین مرحله جهت درخواست برای شرکت در آزمون ACCA، بایستی هزینه ثبت نام را بپردازید. پرداخت هزینه ثبت نام ACCA در حال حاضر فقط از طریق روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

 • کارت اعتباری/ دبیت کارت
 • پی پال (Paypal)
 • اکسپرس پی (Express pay)
 • علی پی (Alipay)

متاسفانه هیچ یک از روش‌های فوق به علت عدم امکان استفاده از حساب‌های بانکی بین‌المللی در سیستم بانکی ایران، برای دانشجویان ایرانی قابل استفاده نمی‌باشند. در ارتباط با پی پال بایستی توجه شود که به علت وجود تحریم‌های مالی، پی پال سرویس‌های خود را به ایرانیان ارائه نمی‌دهد. با توجه به عدم امکان استفاده از این روش‌ها برای ایرانیان، شما می‌توانید جهت پرداخت هزینه عضویت ACCA، از سرویس ما در یونی فی استفاده کنید.

یونی‌فی یک شرکت ثبت شده در کانادا می‌باشد که در ارتباط با گزینه‌های مختلف پرداخت دارای تخصص می‌باشد. یونی فی در ایران یک نام شناخته شده و معتبر جهت رفع نیازهای شما در ارتباط با پرداخت به شمار می‌رود. تیم همکاران ما در یونی‌‎فی از روش موثر و کارآمدی جهت پرداخت هزینه آزمون ACCA استفاده می‌کنند. در یونی فی انواع مختلف سرویس‌ها شامل ثبت نام برای آزمون ACCA به متقاضیان ارائه می‌شود.

 شما می‌توانید از اپلیکشین تلفن همراه برای پرداخت هزینه ثبت نامACCA  به ریال استفاده کنید. بلافاصله پس از پرداخت، روند ثبت نام برای آزمون ACCA توسط همکاران ما در یونی فی آغاز خواهد شد.

شما همچنین می‌توانید از کارت‌های هدیه یا پیش‌پرداخت ویزا یا مستر کارت برای تکمیل روند ثبت نام استفاده کنید. شما قادر خواهید بود که از کارت هدیه برای پرداخت هزینه ثبت نام ACCA و سپس لغو آن استفاده کرده و یا از کارت قابل شارژ پیش‌پرداخت برای استفاده‌های متعدد بهره‌مند شوید.

می‌توانید از کارت هدیه برای پرداخت آزمون ACCA و سپس لغو آن استفاده کنید و یا از کارت قابل شارژ پیش‌پرداخت برای استفاده متعدد در زمینه‌ها و برنامه‌های تحصیلی مختلف بهره‌مند شوید.

سوال‌های رایج در ارتباط با پرداخت هزینه ثبت نام ACCA


انجمن ACCA چه وظیفه‌ای را بر عهده دارد؟

ACCA حسابداران حرفه‌ای را در سرتاسر جهان تایید و از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.

آزمون ACCA ارزیابی مهارت‌های چه مشاغلی را در بر می‌گیرد؟

این دوره تمامی موارد مرتبط با حسابداری رسمی مانند گزارشگری مالی، حسابرسی، وضع مالیات و مدیریت مالی را در بر می‌گیرد.  برنامه درسی ACCA در مجموع دارای 13 آزمون می‌باشد که متقاضی باید در آن‌ها شرکت کند. این 13 آزمون دارای سه سطح دانش، مهارت و تخصص حرفه‌ای است.

مدرک ACCA معادل چه مدرک آموزشی می‌باشد؟

 زمانی که شما در سطح مقدماتی شرکت کنید، مدرک ACCA  معادل با مدرک دانشگاهی کارشناسی در رشته تحصیلی مرتبط محسوب می‌شود. زمانی که شما در سطح حرفه‌ای شرکت کنید، مدرک این آزمون معادل مدرک کارشناسی ارشد به شمار می‌رود.

تفاوت بین ACCA و CA چه می‌باشد؟

بین دو آزمون ACCA و CA شباهت‌های زیادی وجود دارند. تنها تفاوت بین این دو آزمون این است که ACCA یک آزمون بین‌المللی محسوب می‌شود و آزمون CA دارای این ویژگی نمی‌باشد. محل انجمن ACCA در لندن قرار دارد.

آیا برای شرکت در آزمون ACCA به مهارت در زمینه ریاضی نیاز است؟

برای شرکت در آزمون شما بایسی حداقل 18 سال سن داشته باشید و بایستی صلاحیت 10+2 را با نمره حداقل 65 درصد در حسابداری یا ریاضی و و انگلیسی کسب کرده باشید و همچنین باید در درس‌های دیگر نیز نمره 50 درصد را کسب کنید. تسلط در مهارت ریاضی  برای شرکت در آزمون ACCA اجباری نیست.

هزینه شرکت در آزمون ACCA چقدر می‌باشد؟

آزمون‌های مربوط به سطح مهارت و تخصص حرفه‌ای در ماه‌های مارس، ژوئن، سپتامبر و دسامبر برگزار می‌شوند. هزینه شرکت در این آزمون‌ها از 250 تا 3100 دلار آمریکا متغیر می‌باشد.

در چه سنی شما می‌توانید در آزمون ACCA ثبت نام کنید؟

حداقل سن برای ثبت نام در آزمون ACCA سیزده سال می‌باشد.

ارتباط با ما